ZALOGUJ SIĘ

🟠 [Wątek eTutora] Jak Ci idzie nauka w 2023? Wątek motywacyjny dla wszystkich Użytkowników! 🔥💪

zmodyfikowany: 10 miesięcy temuostatnia aktywność: 3 miesiące temu
👋 Cześć! Potraktujcie ten wątek jako przestrzeń do podzielenia się z innymi Użytkownikami:
◾ tym, co danego dnia zrobiliście na platformie (i nie tylko!), aby przybliżyć się do swoich językowych celów;
◾ jakie te cele w ogóle są;
◾ tym, że dziś jest Wam jakoś szczególnie trudno zabrać się do nauki;
◾ tym, co sprawia, że właśnie dziś Wam się chce;
◾ jak idą Wam powtórki;
◾ z czego jesteście dziś dumni w kontekście nauki języka... 😊

Jesteś nowym Użytkownikiem? To miejsce powstało przede wszystkim z myślą o Tobie.
Pamiętaj o dwóch rzeczach:
1. nie bój się pytać,
2. możesz liczyć na wsparcie nie tylko ze strony pracowników eTutora, ale także eTutorowiczów, którzy są z nami od lat i na pewno mają sporo przydatnych rad w kontekście utrzymania motywacji do nauki języka. 😊

Dodajcie ten wątek do obserwowanych, aby otrzymywać powiadomienie o nowych odpowiedziach! 😊
kamila.zet
Pracownik eTutor
londynwarszawianka - Watek jest dobrze widoczny :)
O motywacji, a takze jak sie motywowac do nauki, to najlepiej moga wypowiedziec sie tutaj dlugoletni eTutorowicze.
Rok 2023, jest moim drugim rokiem nauki jezyka angielskiego i uwazam, ze jestem dobrze zmotywowana osoba przez siebie i innych uczacych sie.
What’s more, I’m a competitive person so I want to do everything to reach my language goals in this new year.
- rok temu zmieniany: rok temu
kamila.zet - Trzymam kciuki za to, żeby ten wątek faktycznie żył i rozkwitał, a przez to sam z siebie królował na górze naszej listy wątków :) Więc sugestia obserwowania była skierowana do tych, którzy za nic nie chcą go przegapić ;)

Nie będę kryć, że liczę na wypowiedzi eTutorowiczów z długim stażem. Że zdradzicie "Świeżakom" co jest kluczem do podtrzymywania niesłabnącego zapału do nauki :)

To naprawdę dopiero Twój drugi rok nauki angielskiego? Ale w ogóle czy z eTutorem?
- rok temu
londynwarszawianka - Z eTutorem oczywiscie, wrocilam do nauki jezyka po dluzszej przerwie.
Bede przerabiala wszystko ‘od a do z’, jak to sie mowi potocznie :)
Co motywuje do nauki jezyka obcego?
Tutaj na platformie to wejscie do ‘rankingu - czas nauki’ i zobaczenie jak dlugo wytrwali inni uczniowie, to daje niesamowity ‘power’ i motywuje, aby uczyc sie dalej i osiagnac zamierzone cele jezykowe.
- rok temu zmieniany: rok temu
Kris_English86 - Jestem nowym użytkownikiem eTutora. Bardzo podoba mi się ten kurs (uczę się angielskiego). Mój problem polega na tym, że nie wiem jak się uczyć. Przerasta mnie ilość. Nie wiem jak podzielić całą naukę. Powtórki są świetnie pomyślane, ale mimo wszystko nie wiem jak to podzielić. Wam co pomaga ? - rok temu
Marcin48 - Kris, doba ma 24 h i jeśli chcesz coś osiągnąć, sporą część tego czasu trzeba zainwestować w wybraną przez siebie aktywność. Najlepiej codziennie. Inaczej oszukujesz sam siebie, bo tak naprawdę nie masz motywacji do tego, o czym mówsz, że chcesz to osiągnąć. Może więc zamiast języka dla Ciebie jest lepsza inna aktywność/edukacja? Sam nie wiem, musisz o tym Ty zdecydować. A ode mnie mam taką radę - przez trzy dni zmuś się do codziennej nauki po 2h (ewentualnie po 1h). Zawsze zaczynaj od powtórek. Zobaczysz, czy tak Ci pasuje, czy się przyzwyczaisz do nauki. POWODZENIA Kris_English86 !!! - rok temu zmieniany: rok temu
Elcia39 - Też zaczynam swoją przygodę z eTutorem i ogólnie z językiem angielskim, bo nigdy wcześniej się go nie uczyłam. Narazie mam przerobione pierwsze cztery lekcje, mam nadzieję, że nie zabraknie mi motywacji 😊 - rok temu
Ania13067 - Ucze sie angielskiego na eTutor od zeszlego roku.
Motywuje mnie to, ze widze, ze zapamiętuje już sporo słów oraz, ze jestem tu od 100 dni.

Codziennie poświęcam około godziny.
Rano podczas śniadania wykonuje powtórki plus rozpoczynam lekcje. Wieczorem przed snem wykonuje ponownie powtórki i kończę lekcje.
Dodatkowo codziennie czytam krótką notkę dot. Gramatyki oraz słucham i czytam książkę Robinson Crusoee na pozikmie 2 i 3 angielskiego oraz wszystkie slowka, ktore nie rozumiem dodaje w sloniku diki.
dodatkoow 2 x tygodniu mam 30 min rozmowy z natice speaker z angielskiego.
- rok temu zmieniany: rok temu
dominik_wolowik - Elcia39 - im dłużej się będziesz uczyć, tym większe efekty będziesz zauważać. A to doda Ci dalszego paliwa do nauki. I pamiętaj, że każdy z nas zaczynał od zera. :-) Powodzenia! - rok temu
dominik_wolowik - Ania13067 - masz fajny plan nauki, takie systematyczne podejście to podstawa. Trzymam kciuki, biegniesz prostą drogą we właściwym kierunku. Way to go! :) - rok temu
DanielSw - Cześć
Mi pomogło wyłączenie powtórek na weekendy. W poniedziałek siadam do angielskiego i nie mam zaległości. W weekendy nie siedzę przed komputerem i ledwo daje radę lekcje zrobić na telefonie a powtórki zawsze nawalałem. Także zaczynam teraz każdy tydzień z większą energią i motywacją aby trzymać się na fali :)
Milego klikania
- rok temu
Elcia39 - dominik_wolownik dzięki za wsparcie i motywacje 😊 - rok temu
dblazkiewicz - Dzien dobry 🙂Ostatnio uczylem sie niemieckiego bedac nastolatkiem. Teraz mam 46 lat i wracam do nauki tego jezyka bo po prostu lubie wymowe, brzmienie i chcialbym kiedys odwiedzic kraje niemieckojezyczne, nawiazac znajomosci etc.
Cos tam mi w glowie zostalo z dawnych lat i to i owo wraca. To moja motywacja 🙂🌞💫

Szukam sposobu na nauke slownictwa i czasownikow nieregularnych. Mysle, ze warto byloby poczytac jakies bardzi proste teksty po niemiecku by opatrzec sie ze struktura zdania. Podobnie zaczynalem lata temu z angielskim od prostych ksiazek dla dzieci a teraz czytam ksiazki popularno naukowe, historyczne etc
- 12 miesięcy temu
dblazkiewicz - Dzien dobry 🙂Ostatnio uczylem sie niemieckiego bedac nastolatkiem. Teraz mam 46 lat i wracam do nauki tego jezyka bo po prostu lubie wymowe, brzmienie i chcialbym kiedys odwiedzic kraje niemieckojezyczne, nawiazac znajomosci etc.
Cos tam mi w glowie zostalo z dawnych lat i to i owo wraca. To moja motywacja 🙂🌞💫

Szukam sposobu na nauke slownictwa i czasownikow nieregularnych. Mysle, ze warto byloby poczytac jakies bardzi proste teksty po niemiecku by opatrzec sie ze struktura zdania. Podobnie zaczynalem lata temu z angielskim od prostych ksiazek dla dzieci a teraz czytam ksiazki popularno naukowe, historyczne etc
- 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 466

11.08.2023

- niewielka liczba powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- niewielka dawka metody X
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dobrze. Trochę mam dużo powtórek, bo ostatnio nie miałem czasu, ale dobrze sobie z nimi radzę.
P
patryk.galazka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

14.08.2023

- mała dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- mała dawka nauki metodą X
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

17.08.2023

- 72 minuty (w 2 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
9 miesięcy temuzmieniany: 9 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dobrze. Powtórki jeszcze mam, ale dzisiaj skończę, i wrócę do systematycznej nauki.
P
patryk.galazka
kamila.zet - Hm, tak sobie myślę: powtórki to przecież też część procesu nauki i to o ogromnym znaczeniu :) - 9 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

18.08.2023

- 57 minut (w 3 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Metoda X
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

19.08.2023

- 12 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

[słabo. Cz ma ktoś sposób na upał? Mam wiatraczek w pokoju, ale i tak jest tak gorąco, że nie chce mi się uczyć :-( ]
Marcin48
9 miesięcy temuzmieniany: 9 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tysiąc powtórek to przeszłośćć.Będę robić lecke.
P
patryk.galazka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

20.08.2023

- 67 minut (w 4 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Jedna nowa lekcja specjalna

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Metoda X
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

21.08.2023

- Minimalna dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

22.08.2023

- 23 minuty powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

23.08.2023

- 76 minut (w 4 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

24.08.2023

- Dzienna dawka powtórkek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

[widzę taką prawidłowość, że co parę dni nadużywam funkcji rozkładania powtórek, bo w jednym bądź dwóch dnia mało zrobię, i się kumuluje. Jest nad czym popracować i co zmodyfikować w sposobie nauku. Dyscyplina, dyscyplina i jeszcze raz dyscyplina - żelazna dyscyplina: to coś, czego potrzebuję w KAŻDYM dniu bez wyjątków :-) A jak jest z tym u Was, drodzy Użytkownicy? ]
Marcin48
darkobo - Ja choćby nie wiem co staram się zrobić zaplanowaną na dany dzień liczbę powtórek. Od dłuższego czasu mi się to udaje. Jednak przyznam, że kosztem nowych lekcji czy innych aktywności językowych. - 9 miesięcy temu
Marcin48 - Darkobo, a jak masz ustawione cykle? Ja na 21 elementów. - 9 miesięcy temu
darkobo - Podobnie, po 20 elementów.
Obecnie staram się mieć takie tempo dodawania nowych elementów, aby liczba obowiązkowych elementów w powtórkach nie przekraczała 200. Np. na dzisiaj mam 179 do zrobienia. Obecnie liczbę poprawnych odpowiedzi mam mniej więcej na poziomie 75 - 80 % .
Robię również powtórki specjalne tak, aby dobić do ogółem 400 powtórzonych elementów dziennie.
- 9 miesięcy temu
Marcin48 - To masz super osiągi. Ja robię mniej powtórek - bo ok 40-50 dziennie, ale przy tym powtarzam każde napotkane zdanie z pamięci kilkakrotnie. To spowalnia cały proces nauki, ale i ubogaca. - 9 miesięcy temu
darkobo - Coś, za coś ;) - 8 miesięcy temu
piotr.grela - Powtórki około 200 to miałem za starych, dobrych czasów...
Po trzecim skasowaniu postępów to mam około 30 dziennie, trochę szkoda mi utraconej bazy ponad 100.000 słów i zwrotów.

Staram się praktycznie używać angielskiego poprzez shadowing, oglądanie i czytanie po angielsku.

Czasami jak nie znam jakiegoś zwrotu to dodaję go do powtórek, np. "long story short" - "krótko mówiąc"...
- 8 miesięcy temu zmieniany: 8 miesięcy temu
Marcin48 - Dzięki za "long story short" - też dodałem ten zwrtot do powtórek. Intryguje mnie Piotrze Twój shadowing, bo nigdy nie stosowałem. - 8 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

25.08.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

26.08.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

27.08.2023

- 71 minut (w 3 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

28.08.2023

- 13 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

29.08.2023

- 28 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

30.08.2023

- 25 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

31.08.2023

- 30 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

01.09.2023

- niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

02.09.2023

- niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

03.09.2023

- niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

04.09.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

05.09.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

06.09.2023

- 30 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

07.09.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

08.09.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

09.09.2023

- 43 minuty powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

10.09.2023

- 42 minuty powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

11.09.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

12.09.2023

- 21 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

13.09.2023

- 20 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

14.09.2023

- 19 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bonjour ! Je apprende le français. Je parle assez, mais je voudrais visiter la France en octobre. Merci beaucoup pour ton aider, etutor :-)

Ryszard (Richard, je suppose)
N
nejtif_spiker
8 miesięcy temuzmieniany: 8 miesięcy temu
j_pawlowski - J'apprends le français. Merci pour ton aide. - 8 miesięcy temu
nejtif_spiker - Oh, non. Quelle erreur ! Je vous remercie. - 6 miesięcy temu
Mateusz.9 - Bonjour !
Nous vous félicitons de commencer à apprendre le français avec nous et espérons que vous avez apprécié votre voyage en France !
- 6 miesięcy temu zmieniany: 6 miesięcy temu
nejtif_spiker - Merci pour ta réponse, Mateusz.

C'était une belle aventure. J'ai vu l'Océan Atlantique, je suis allé au concert français et j'ai mangé une galette - la spécialité de la Bretagne.

Je voudrais aller en France une fois de plus et mieux parler avec les locaux.
- 6 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

15.09.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

16.09.2023

- 31 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

17.09.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

18.09.2023

- 37 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

19.09.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

20.09.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

21.09.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
piotr.grela - Ważne jest aby systematycznie codziennie się uczyć... - 8 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

22.09.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

23.09.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hallo, meine Name ist Ola. Ich freue mich dann ich kann Deutsch lernen. Haben Sie guten Tag! :)
N
NRoss25

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

24.09.2023

- 32 minuty powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamieci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

25.09.2023

- 26 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

26.09.2023

- 30 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

27.09.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

28.09.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
j_pawlowski - A co się stało z Metodą X? - 7 miesięcy temu
Marcin48 - Na razie odroczona... Wrócę do niej później. W praktyce to tak wypadło, że mam energię i czas zazwyczaj na jedną metodę - więc robię eTutor. Spróbuję dalej poeksperymentować z metoda X już niedługo. Wtedy zdam relację :-) - 7 miesięcy temu
dhuode - Czekam z niecierpliwością :)
Jestem bardzo ciekawa.
- 7 miesięcy temu zmieniany: 7 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki