ZALOGUJ SIĘ

🟠 [Wątek eTutora] Jak Ci idzie nauka w 2023? Wątek motywacyjny dla wszystkich Użytkowników! 🔥💪

zmodyfikowany: 10 miesięcy temuostatnia aktywność: 3 miesiące temu
👋 Cześć! Potraktujcie ten wątek jako przestrzeń do podzielenia się z innymi Użytkownikami:
◾ tym, co danego dnia zrobiliście na platformie (i nie tylko!), aby przybliżyć się do swoich językowych celów;
◾ jakie te cele w ogóle są;
◾ tym, że dziś jest Wam jakoś szczególnie trudno zabrać się do nauki;
◾ tym, co sprawia, że właśnie dziś Wam się chce;
◾ jak idą Wam powtórki;
◾ z czego jesteście dziś dumni w kontekście nauki języka... 😊

Jesteś nowym Użytkownikiem? To miejsce powstało przede wszystkim z myślą o Tobie.
Pamiętaj o dwóch rzeczach:
1. nie bój się pytać,
2. możesz liczyć na wsparcie nie tylko ze strony pracowników eTutora, ale także eTutorowiczów, którzy są z nami od lat i na pewno mają sporo przydatnych rad w kontekście utrzymania motywacji do nauki języka. 😊

Dodajcie ten wątek do obserwowanych, aby otrzymywać powiadomienie o nowych odpowiedziach! 😊
kamila.zet
Pracownik eTutor
londynwarszawianka - Watek jest dobrze widoczny :)
O motywacji, a takze jak sie motywowac do nauki, to najlepiej moga wypowiedziec sie tutaj dlugoletni eTutorowicze.
Rok 2023, jest moim drugim rokiem nauki jezyka angielskiego i uwazam, ze jestem dobrze zmotywowana osoba przez siebie i innych uczacych sie.
What’s more, I’m a competitive person so I want to do everything to reach my language goals in this new year.
- rok temu zmieniany: rok temu
kamila.zet - Trzymam kciuki za to, żeby ten wątek faktycznie żył i rozkwitał, a przez to sam z siebie królował na górze naszej listy wątków :) Więc sugestia obserwowania była skierowana do tych, którzy za nic nie chcą go przegapić ;)

Nie będę kryć, że liczę na wypowiedzi eTutorowiczów z długim stażem. Że zdradzicie "Świeżakom" co jest kluczem do podtrzymywania niesłabnącego zapału do nauki :)

To naprawdę dopiero Twój drugi rok nauki angielskiego? Ale w ogóle czy z eTutorem?
- rok temu
londynwarszawianka - Z eTutorem oczywiscie, wrocilam do nauki jezyka po dluzszej przerwie.
Bede przerabiala wszystko ‘od a do z’, jak to sie mowi potocznie :)
Co motywuje do nauki jezyka obcego?
Tutaj na platformie to wejscie do ‘rankingu - czas nauki’ i zobaczenie jak dlugo wytrwali inni uczniowie, to daje niesamowity ‘power’ i motywuje, aby uczyc sie dalej i osiagnac zamierzone cele jezykowe.
- rok temu zmieniany: rok temu
Kris_English86 - Jestem nowym użytkownikiem eTutora. Bardzo podoba mi się ten kurs (uczę się angielskiego). Mój problem polega na tym, że nie wiem jak się uczyć. Przerasta mnie ilość. Nie wiem jak podzielić całą naukę. Powtórki są świetnie pomyślane, ale mimo wszystko nie wiem jak to podzielić. Wam co pomaga ? - rok temu
Marcin48 - Kris, doba ma 24 h i jeśli chcesz coś osiągnąć, sporą część tego czasu trzeba zainwestować w wybraną przez siebie aktywność. Najlepiej codziennie. Inaczej oszukujesz sam siebie, bo tak naprawdę nie masz motywacji do tego, o czym mówsz, że chcesz to osiągnąć. Może więc zamiast języka dla Ciebie jest lepsza inna aktywność/edukacja? Sam nie wiem, musisz o tym Ty zdecydować. A ode mnie mam taką radę - przez trzy dni zmuś się do codziennej nauki po 2h (ewentualnie po 1h). Zawsze zaczynaj od powtórek. Zobaczysz, czy tak Ci pasuje, czy się przyzwyczaisz do nauki. POWODZENIA Kris_English86 !!! - rok temu zmieniany: rok temu
Elcia39 - Też zaczynam swoją przygodę z eTutorem i ogólnie z językiem angielskim, bo nigdy wcześniej się go nie uczyłam. Narazie mam przerobione pierwsze cztery lekcje, mam nadzieję, że nie zabraknie mi motywacji 😊 - rok temu
Ania13067 - Ucze sie angielskiego na eTutor od zeszlego roku.
Motywuje mnie to, ze widze, ze zapamiętuje już sporo słów oraz, ze jestem tu od 100 dni.

Codziennie poświęcam około godziny.
Rano podczas śniadania wykonuje powtórki plus rozpoczynam lekcje. Wieczorem przed snem wykonuje ponownie powtórki i kończę lekcje.
Dodatkowo codziennie czytam krótką notkę dot. Gramatyki oraz słucham i czytam książkę Robinson Crusoee na pozikmie 2 i 3 angielskiego oraz wszystkie slowka, ktore nie rozumiem dodaje w sloniku diki.
dodatkoow 2 x tygodniu mam 30 min rozmowy z natice speaker z angielskiego.
- rok temu zmieniany: rok temu
dominik_wolowik - Elcia39 - im dłużej się będziesz uczyć, tym większe efekty będziesz zauważać. A to doda Ci dalszego paliwa do nauki. I pamiętaj, że każdy z nas zaczynał od zera. :-) Powodzenia! - rok temu
dominik_wolowik - Ania13067 - masz fajny plan nauki, takie systematyczne podejście to podstawa. Trzymam kciuki, biegniesz prostą drogą we właściwym kierunku. Way to go! :) - rok temu
DanielSw - Cześć
Mi pomogło wyłączenie powtórek na weekendy. W poniedziałek siadam do angielskiego i nie mam zaległości. W weekendy nie siedzę przed komputerem i ledwo daje radę lekcje zrobić na telefonie a powtórki zawsze nawalałem. Także zaczynam teraz każdy tydzień z większą energią i motywacją aby trzymać się na fali :)
Milego klikania
- rok temu
Elcia39 - dominik_wolownik dzięki za wsparcie i motywacje 😊 - rok temu
dblazkiewicz - Dzien dobry 🙂Ostatnio uczylem sie niemieckiego bedac nastolatkiem. Teraz mam 46 lat i wracam do nauki tego jezyka bo po prostu lubie wymowe, brzmienie i chcialbym kiedys odwiedzic kraje niemieckojezyczne, nawiazac znajomosci etc.
Cos tam mi w glowie zostalo z dawnych lat i to i owo wraca. To moja motywacja 🙂🌞💫

Szukam sposobu na nauke slownictwa i czasownikow nieregularnych. Mysle, ze warto byloby poczytac jakies bardzi proste teksty po niemiecku by opatrzec sie ze struktura zdania. Podobnie zaczynalem lata temu z angielskim od prostych ksiazek dla dzieci a teraz czytam ksiazki popularno naukowe, historyczne etc
- 12 miesięcy temu
dblazkiewicz - Dzien dobry 🙂Ostatnio uczylem sie niemieckiego bedac nastolatkiem. Teraz mam 46 lat i wracam do nauki tego jezyka bo po prostu lubie wymowe, brzmienie i chcialbym kiedys odwiedzic kraje niemieckojezyczne, nawiazac znajomosci etc.
Cos tam mi w glowie zostalo z dawnych lat i to i owo wraca. To moja motywacja 🙂🌞💫

Szukam sposobu na nauke slownictwa i czasownikow nieregularnych. Mysle, ze warto byloby poczytac jakies bardzi proste teksty po niemiecku by opatrzec sie ze struktura zdania. Podobnie zaczynalem lata temu z angielskim od prostych ksiazek dla dzieci a teraz czytam ksiazki popularno naukowe, historyczne etc
- 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 466

29.09.2023

- 24 minuty powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

30.09.2023

- 80 minut powtórek eTutor (w 2 porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

[wracam do dłuższych porcji nauki]
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

01.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

02.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

03.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

04.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

[to już 4 dni, kiedy znowu robię mniej :-( ]
Marcin48
7 miesięcy temuzmieniany: 7 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

05.10.2023

- kilkanaście minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

06.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

07.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
darkobo - Kopiuj -wklej? 😏
Coś najwyraźniej zajmuje Ci czas. Bo motywacji, mam nadzieję, nie straciłeś?
- 7 miesięcy temu
Marcin48 - Tak, ale to już inna historia... niedługo wracam do intensywnej nauki :-) - 7 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

08.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

09.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

10.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

11.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

12.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jestem nowy. Przerobilem 6 duzych lekcji z kursu eTutor angielski i 6 duzych lekcji z kursu Diki Angielski oraz 6 mini lekcji z kursu eTutor niemiecki. Pierwszego dnia jak przerobilem pierwsza lekcje wydawalo mi sie malo, ale teraz kiedy dzisiaj sie uczylem, to bylo wiecej materialu i wiecej przykladow. Ide tempem okolo 1 duza lekcja eTang, DikiAngb dziennie i jedna mala eTniem plus przerobienie powtorek. Moim zdaniem kurs jest warty tych pieniedzy. Ale pozatym podoba mi sie system punktowy eTutora, ktory takze zacheca do regularnej nauki. Etutor ma roznorodne cwiczenia dzieki czemu nauka nie jest nudna.
I
Ibrahim50
Marcin48 - Witamy na pokładzie eTutora :-) - 7 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

13.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

14.10.2023

- 33 minuty powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

15.10.2023

- 18 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

16.10.2023

- 40 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

17.10.2023

- 78 minut (w jednej porcji) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

[wróciłem na ścieżkę intensywnej nauki, po przerwie znowu długo się uczę]
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

18.10.2023

- 30 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

19.10.2023

- 26 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

20.10.2023

- 41 minut (w jednej porcji) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

21.10.2023

- 30 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

22.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

23.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

24.10.2023

- 23 minuty powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

25.10.2023

- 48 minut (w 2 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

26.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

27.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

28.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

29.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

30.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

31.10.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

01.11.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
Ibrahim50 - Podsumowujac, przerobilem 21 lekcji duzych eTutor ang, 20 lekcji duzych DikiAng. Uzbieralem 2000 punktow i od razu zamienilem je na tydzien przedluzenia kursow. Bede sie musial uczyc 2 lub 3 razy dziennie po 45 minut by aktywnie przyswajac material. Zaniedbalem troche Niemiecki i to zmienie. Bardzo podoba mi sie eTutor, jednak zauwazylem IM DALEJ W LAS TYM WIECEJ DRZEW. Dlatego trzeba uczyc sie malymi porcjami pare razy dziennie by efektywnie przyswajac nowy material. - 6 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

02.11.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

03.11.2023

- 23 minuty powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

04.11.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

05.11.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

06.11.2023

- 24 minuty powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

07.11.2023

- 28 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

08.11.2023

- 80 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

09.11.2023

- 53 minuty powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

10.11.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
dhuode - Czy w najbliższym czasie usłyszymy coś o "Metodzie X"? Jestem bardzo ciekawa, nawet, gdybyś z niej zrezygnował :) - 6 miesięcy temu
Marcin48 - jeszcze nie teraz - 6 miesięcy temu
dhuode - to czekamy nadal :)))) - 6 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

11.11.2023

- 39 minut powtòrek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

12.11.2023

- 30 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

13.11.2023

- 35 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

14.11.2023

- Niewielka dawka powtòrek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Każdy z nas szuka pewnie motywacji do nauki języka. Ja powinienem być już dużo dalej ale jakiś czas temu postanowiłem, że zacznę od samego początku żeby uzupełnić braki w gramatyce i zacząłem przerabianie lekcji od poziomu A1. Niestety o ile na początku szło całkiem dobrze, to aktualnie kończy mi się abonament a ja zastanawiam się, czy go przedłużać bo zostały mi jeszcze ostatnie 2-3lekcje z poziomu A1, a ja znajduję codziennie tylko czas, żeby powtórzyć słówka aby zdobyć punkty za aktywność. W natłoku codziennych obowiązków ciężko znaleźć spokojne kilkanaście minut, żeby wykonać lekcje, a przed północą słabo się już kojarzy fakty :-) Do słówek mam Profesora Henry'ego, którego póki co zarzuciłem, ale tam są tylko słówka.
Nie jest łatwo znaleźć magiczny sposób na opanowanie angielskiego. Próbuję też oglądać seriale w oryginale, ale mam wrażenie, że to niewiele daje. Gdzieś czytałem, że powinno się oglądać każdy odcinek kilkukrotnie, ale wtedy życia chyba braknie na dokończenie kilku sezonów :-)
G
gebi
darkobo - Staraj się czytać i aktywnie używać języka, np. pisac jakieś, choćby krótkie teksty, udzielać się na forach anglojęzycznych itp. MZ warto przedłużyć abonament, najlepiej korzystając z jakiejś promocji. - 6 miesięcy temu
Marcin48 - Warto użyć tych narzędzi, które posiadamy. Tyle że warto też je zoptymalizować pod kątem uzyskiwanych efektów i zużytego czasu. Sam kiedys używałem Profesora Henry'ego, ale to było w czasie, gdy nie wiedziałem, że są lepsze narzędzia - np. eTutor. Pamiętam, że w PH nieraz tłumaczenia słówek były ogólnikowe i siermiężne. Dlatego na tym polu zwycięża zdecydowanie eTutor i polecam go używać do słówek. Jest zawsze wersja brytyjska i amerykańska, dokładne opisy i definicje słówek. Według mnie, gdy porównamy efekty i zyżyty czas - lepiej się całkowicie przestawić z PH na eT. Oczywiście są też inne dobre narzędzia do słówek, np. SM, jednak w eT wszystko jest w jednym miejscu - dlatego wygrywa. - 6 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

15.11.2023

- 29 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Kilka przerobionych zdań w trenerze wymowy
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki