ZALOGUJ SIĘ

🟠 [Wątek eTutora] Jak Ci idzie nauka w 2023? Wątek motywacyjny dla wszystkich Użytkowników! 🔥💪

zmodyfikowany: 10 miesięcy temuostatnia aktywność: 3 miesiące temu
👋 Cześć! Potraktujcie ten wątek jako przestrzeń do podzielenia się z innymi Użytkownikami:
◾ tym, co danego dnia zrobiliście na platformie (i nie tylko!), aby przybliżyć się do swoich językowych celów;
◾ jakie te cele w ogóle są;
◾ tym, że dziś jest Wam jakoś szczególnie trudno zabrać się do nauki;
◾ tym, co sprawia, że właśnie dziś Wam się chce;
◾ jak idą Wam powtórki;
◾ z czego jesteście dziś dumni w kontekście nauki języka... 😊

Jesteś nowym Użytkownikiem? To miejsce powstało przede wszystkim z myślą o Tobie.
Pamiętaj o dwóch rzeczach:
1. nie bój się pytać,
2. możesz liczyć na wsparcie nie tylko ze strony pracowników eTutora, ale także eTutorowiczów, którzy są z nami od lat i na pewno mają sporo przydatnych rad w kontekście utrzymania motywacji do nauki języka. 😊

Dodajcie ten wątek do obserwowanych, aby otrzymywać powiadomienie o nowych odpowiedziach! 😊
kamila.zet
Pracownik eTutor
londynwarszawianka - Watek jest dobrze widoczny :)
O motywacji, a takze jak sie motywowac do nauki, to najlepiej moga wypowiedziec sie tutaj dlugoletni eTutorowicze.
Rok 2023, jest moim drugim rokiem nauki jezyka angielskiego i uwazam, ze jestem dobrze zmotywowana osoba przez siebie i innych uczacych sie.
What’s more, I’m a competitive person so I want to do everything to reach my language goals in this new year.
- rok temu zmieniany: rok temu
kamila.zet - Trzymam kciuki za to, żeby ten wątek faktycznie żył i rozkwitał, a przez to sam z siebie królował na górze naszej listy wątków :) Więc sugestia obserwowania była skierowana do tych, którzy za nic nie chcą go przegapić ;)

Nie będę kryć, że liczę na wypowiedzi eTutorowiczów z długim stażem. Że zdradzicie "Świeżakom" co jest kluczem do podtrzymywania niesłabnącego zapału do nauki :)

To naprawdę dopiero Twój drugi rok nauki angielskiego? Ale w ogóle czy z eTutorem?
- rok temu
londynwarszawianka - Z eTutorem oczywiscie, wrocilam do nauki jezyka po dluzszej przerwie.
Bede przerabiala wszystko ‘od a do z’, jak to sie mowi potocznie :)
Co motywuje do nauki jezyka obcego?
Tutaj na platformie to wejscie do ‘rankingu - czas nauki’ i zobaczenie jak dlugo wytrwali inni uczniowie, to daje niesamowity ‘power’ i motywuje, aby uczyc sie dalej i osiagnac zamierzone cele jezykowe.
- rok temu zmieniany: rok temu
Kris_English86 - Jestem nowym użytkownikiem eTutora. Bardzo podoba mi się ten kurs (uczę się angielskiego). Mój problem polega na tym, że nie wiem jak się uczyć. Przerasta mnie ilość. Nie wiem jak podzielić całą naukę. Powtórki są świetnie pomyślane, ale mimo wszystko nie wiem jak to podzielić. Wam co pomaga ? - rok temu
Marcin48 - Kris, doba ma 24 h i jeśli chcesz coś osiągnąć, sporą część tego czasu trzeba zainwestować w wybraną przez siebie aktywność. Najlepiej codziennie. Inaczej oszukujesz sam siebie, bo tak naprawdę nie masz motywacji do tego, o czym mówsz, że chcesz to osiągnąć. Może więc zamiast języka dla Ciebie jest lepsza inna aktywność/edukacja? Sam nie wiem, musisz o tym Ty zdecydować. A ode mnie mam taką radę - przez trzy dni zmuś się do codziennej nauki po 2h (ewentualnie po 1h). Zawsze zaczynaj od powtórek. Zobaczysz, czy tak Ci pasuje, czy się przyzwyczaisz do nauki. POWODZENIA Kris_English86 !!! - rok temu zmieniany: rok temu
Elcia39 - Też zaczynam swoją przygodę z eTutorem i ogólnie z językiem angielskim, bo nigdy wcześniej się go nie uczyłam. Narazie mam przerobione pierwsze cztery lekcje, mam nadzieję, że nie zabraknie mi motywacji 😊 - rok temu
Ania13067 - Ucze sie angielskiego na eTutor od zeszlego roku.
Motywuje mnie to, ze widze, ze zapamiętuje już sporo słów oraz, ze jestem tu od 100 dni.

Codziennie poświęcam około godziny.
Rano podczas śniadania wykonuje powtórki plus rozpoczynam lekcje. Wieczorem przed snem wykonuje ponownie powtórki i kończę lekcje.
Dodatkowo codziennie czytam krótką notkę dot. Gramatyki oraz słucham i czytam książkę Robinson Crusoee na pozikmie 2 i 3 angielskiego oraz wszystkie slowka, ktore nie rozumiem dodaje w sloniku diki.
dodatkoow 2 x tygodniu mam 30 min rozmowy z natice speaker z angielskiego.
- rok temu zmieniany: rok temu
dominik_wolowik - Elcia39 - im dłużej się będziesz uczyć, tym większe efekty będziesz zauważać. A to doda Ci dalszego paliwa do nauki. I pamiętaj, że każdy z nas zaczynał od zera. :-) Powodzenia! - rok temu
dominik_wolowik - Ania13067 - masz fajny plan nauki, takie systematyczne podejście to podstawa. Trzymam kciuki, biegniesz prostą drogą we właściwym kierunku. Way to go! :) - rok temu
DanielSw - Cześć
Mi pomogło wyłączenie powtórek na weekendy. W poniedziałek siadam do angielskiego i nie mam zaległości. W weekendy nie siedzę przed komputerem i ledwo daje radę lekcje zrobić na telefonie a powtórki zawsze nawalałem. Także zaczynam teraz każdy tydzień z większą energią i motywacją aby trzymać się na fali :)
Milego klikania
- rok temu
Elcia39 - dominik_wolownik dzięki za wsparcie i motywacje 😊 - rok temu
dblazkiewicz - Dzien dobry 🙂Ostatnio uczylem sie niemieckiego bedac nastolatkiem. Teraz mam 46 lat i wracam do nauki tego jezyka bo po prostu lubie wymowe, brzmienie i chcialbym kiedys odwiedzic kraje niemieckojezyczne, nawiazac znajomosci etc.
Cos tam mi w glowie zostalo z dawnych lat i to i owo wraca. To moja motywacja 🙂🌞💫

Szukam sposobu na nauke slownictwa i czasownikow nieregularnych. Mysle, ze warto byloby poczytac jakies bardzi proste teksty po niemiecku by opatrzec sie ze struktura zdania. Podobnie zaczynalem lata temu z angielskim od prostych ksiazek dla dzieci a teraz czytam ksiazki popularno naukowe, historyczne etc
- 12 miesięcy temu
dblazkiewicz - Dzien dobry 🙂Ostatnio uczylem sie niemieckiego bedac nastolatkiem. Teraz mam 46 lat i wracam do nauki tego jezyka bo po prostu lubie wymowe, brzmienie i chcialbym kiedys odwiedzic kraje niemieckojezyczne, nawiazac znajomosci etc.
Cos tam mi w glowie zostalo z dawnych lat i to i owo wraca. To moja motywacja 🙂🌞💫

Szukam sposobu na nauke slownictwa i czasownikow nieregularnych. Mysle, ze warto byloby poczytac jakies bardzi proste teksty po niemiecku by opatrzec sie ze struktura zdania. Podobnie zaczynalem lata temu z angielskim od prostych ksiazek dla dzieci a teraz czytam ksiazki popularno naukowe, historyczne etc
- 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 466

25.03.2023

- 20 minut powtórek na eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

26.03.2023

- 25 minut powtórek na eTutor (w dwóch porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

27.03.2023

- 65 minut (w trzech porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

Niepokoi mnie, że ostatnio zaniedbuję regularne przepisywanie artykułów. Jutro znowu rozpocznę tą aktywność :-)
Marcin48
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

28.03.2023

Do godziny 16.00

- 35 minut powtórek na eTutor (w trzech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

28.03.2023

Do godziny 22.00

- 40 minut powtórek na eTutor (w czterech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 60 minut pisania dyktowanych zdań (w trzech porcjach) - gry językowe eTutor

- 60 minut aktywności na zajęciach w szkole językowej
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

29.03.2023

Do godziny 16.20

- 65 minut powtórek na eTutor (w trzech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

29.03.2023

Do godziny 21.30

- 65 minut powtórek na eTutor (w trzech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 60 minut pisania dyktowanych zdań (w trzech porcjach) - gry językowe eTutor

- Przeczytałem artykuł

https://www.bbc.com/news/world-europe-65117270

- Przetłumaczyłem z artykułu zwroty:

The Pontiff - Papież
grimacing - zrobienie grymasu na twarzy, wykrzywienie się

- Przepisałem artykuł na kartce
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

30.03.2023

Do godziny 13.50

- 65 minut powtórek eTutor (w trzech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

30.03.2023

Do godziny 22.30

- 75 minut powtórek na eTutor (w czterech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 21 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- 90 minut zajęć grupowych (konwersacyjnych) z native speakerem
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

30.03.2023

Do godziny 23.05

- 75 minut powtórek na eTutor (w czterech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 36 minut pisania dyktowanych zdań (w dwóch porcjach) - gry językowe eTutor

- 90 minut zajęć grupowych (konwersacyjnych) z native speakerem
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

31.03.2023

Do godziny 22.15

- 81 minut powtórek na eTutor (w czterech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 84 minuty pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- 5 rozwiązanych krzyżówek - gry językowe eTutor

- Przeczytałem artykuł

https://www.bbc.com/news/world-africa-65141013

- Przetłumaczyłem z artykułu trzy zwroty i dodałem je do systemu powtórek eTutor:

parole - zwolnienie warunkowe
dismay - niepokój, konsternacja, przerażenie
culpable homicide - zabójstwo zawinione

- Przepisałem artykuł na komputerze na edytorze tekstów

Przestawiam się z przepisywania na kartce na przepisywanie na komputerze. Zobaczę, jakie będą tego efekty. Na razie widzę, że pisanie na edytorze idzie szybciej niż na kartce. Mam też wrażenie, że szybsze tempo pisania bardziej sprzyja głębszemu zrozumieniu tekstu.
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

spoko:)
pibielecki
kamila.zet - No to pięknie! A zdradzisz, jakiego języka uczysz się z eTutorem? :) - rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

02.04.2023 NAUKA ANGIELSKIEGO

- 72 minuty powtórek na eTutor (w czterech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

03.04.2023 NAUKA ANGIELSKIEGO

- 91 minut (w czterech porcjach) powtórek na eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

04.04.2023 NAUKA ANGIELSKIEGO

Do godziny 11.15

- Przeczytałem artykuł

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-65167341

- Przetłumaczyłem 8 zwrotów z artykułu i dodałem je do systemu powtórek eTutor

hush money - zapłata za milczenie
blanket coverage - ogólny zasięg
wire transfer - przelew bankowy
felony - poważne przestępstwo, zbrodnia
indictmnet - oskarżenie, akt oskarżenia
tracker - tropiciel
throng - tłoczyć się, gromadzić się, zapełniać
rabble-rouser - podżegacz

- Przepisałem artykuł na edytorze tekstów (30 minut)
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

04.04.2023

- Przeczytałem artykuł

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-65167341

- Przetłumaczyłem 8 zwrotów z artykułu i dodałem je do systemu powtórek eTutor

hush money - zapłata za milczenie
blanket coverage - ogólny zasięg
wire transfer - przelew bankowy
felony - poważne przestępstwo, zbrodnia
indictmnet - oskarżenie, akt oskarżenia
tracker - tropiciel
throng - tłoczyć się, gromadzić się, zapełniać
rabble-rouser - podżegacz

- Przepisałem artykuł na edytorze tekstów (30 minut)

- Przez 47 minut (w dwóch porcjach) robilem powtórki na eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

05.04.2023

- Powtórki na eTutor (41 minut w dwóch porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

Dzisiaj kupiłem na dwa lata BUSINESS ENGLISH eTutor. Cieszę się z tego i jutro wypróbuję.
Marcin48
Cristiano1986 - Ja korzystam i polecam. Im więcej osób tym lepiej? Może na forum jakiś dodatkowy wątek dot. słownictwa/zwrotów/książek/materiałów do nauki na forum? Fajną pracę wykonujesz, gdy wskazujesz nowe słowa. Może coś podobnego z Business English? - rok temu
Marcin48 - @Cristiano1986, dziękuję za uznanie. Staram się efektywnie uczyć i przy okazji pomagać w nauce innym eTutorowiczom. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

06.04.2023

- 110 minut powtórek na eTutor (w czterech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gdy językowe eTutor

- Jedna przerobiona lekcja BUSINESS ENGLISH eTutor na poziomie C1

- Jeden przepisany na edytorze tekstów artykuł (30 minut)

https://www.bbc.com/news/uk-65200570

- Trzy przetłumaczone i dodane do powtórek eTutor zwroty z artykułu

incremental - stopniowy, narastający
unearth - ujawniać, wydobywać na światło dzienne
overlook - przeoczyć, przymknąć na coś oko

Na teraz kurs BUSINESS ENGLISH mi się podoba :-)
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przeczytałem artykuł:
https://www.ft.com/content/16b8c09f-9cda-42cc-8a64-d4073891b297

Wypisałem następujące słowa:

hive off - odłączyć od grupy, wydzielić
strip out - pozbyć się (czegoś), okroić (z czegoś), usunąć (z czegoś)
twofold - dwojaki, dwukrotny
C
Cristiano1986
Marcin48 - SUPER :-) Po dłuższym czasie nie jestem sam w wątku JAK CI IDZIE NAUKA ! Na pewno czytnie artykułów będzie dla Ciebie, @Cristiano1986, korzystne. - rok temu
Cristiano1986 - Chciałbym mieć więcej czasu na naukę, ale nie zawsze się udaje :) też uważam, iż czytanie artykułów, słuchanie są bardzo przydatne do nauki - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

07.04.2023

- 65 minut powtórek na eTutor (w trzech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 68 minut pisania dyktowanych zdań (w trzech porcjach) - gry językowe eTutor

- jedna przerobiona lekcja BUSINESS ENGLISH eTutor na poziomie C1

- Przeczytałem artykuł

https://www.bbc.com/news/world-middle-east-65210045

- Przetłumaczyłem z artykułu 6 wyrażeń i dodałem je do systemu powtórek eTutor

barrage - krzyżowy ogień, lawina
sharpel - odłamek
exact - wymagać, wymuszać
pull in - wjechać i zatrzymać się
tit-for-tat - wet za wet
overlap - nałożyć się w czasie, kolidować

- Przepisałem artykuł na edytorze tekstów
Marcin48
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

08.04.2023

- 84 minuty powtórek na eTutor (w czterech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Jedna przerobiona lekcja eTutor BUSINESS ENGLISH C1

- Dzienna porcja InstaLing (słówka wyznaczone przez nauczyciela w szkole językowej) - wprowadzane również (te, których nie znam) do systemu powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

09.04.2023

- 97 minut powtórek na eTutor (w pięciu porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- dzienna, niewielka dawka słówek na InstaLing (wyznaczonych przez nauczyciela języka)
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

10.04.2023

- 40 minut powtórek na eTutor (w dwóch porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- codzienna, drobna porcja słówek na InstaLing (zalecona przez nauczyciela ze szkoły językowej) z dodawaniem słówek, których nie znałem, do systemu pamięci powtórek eTutor
Marcin48
Cristiano1986 - Jak masz jakieś fajne słówka z InstaLing, zwłaszcza dot. business english, to możesz tutaj też wrzucać, ja z pewnością skorzystam :) - rok temu
Marcin48 - Słówka BUSINESS ENGLISH mam, ale z kursu eTutor BUSINESS ENGLISH. Można wykupić dostęp, zachęcam :-) InstaLing mam w ramach szkoły językowej - lektor wyznacza nam słówka do opanowania. Ale InstaLing jest o wiele gorszy od eTutora - według mnie. Natomiast mogą się uzupełniać: nieznane słówka napotkane w InstaLing można dodawać do powtórek eTutora. - rok temu
Cristiano1986 - mam wykupiony kurs Business English od dawna :) bardziej chodziło mi, o to, że jak masz jakieś nowe słówka, których nie ma w kursie Business English, żeby dodawać.. - rok temu
Marcin48 - @Cristiano1986, na InstaLingu mam słówka z kursu ogólnego angielskiego, które wprowadza nauczyciel ze szkoły językowej. Nie są to zwroty biznesowe. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

11.04.2023

- 60 minut zajęć w szkole językowej

- Dzienna, niewielka porcja słówek na InstaLing (wskazanych przez nauczyciela) - z dodawaniem nowych słówek z InstaLing do systemu powtórek eTutor

- Odrobina powtórek na eTutor

Był to słaby dzień jak chodzi o naukę.
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

12.04.2023

- 80 minut powtórek na eTutor (w czterech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Jedna przerobiona lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTuror

- Przerobiona dzienna porcja słówek na InstaLing (zadane przez nauczyciela ze szkoły językowej) z dodawaniem nieznanych słówek z tej platformy językowej do systemu powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

13.04.2023

Do godziny 14.30

- 22 minuty powtóek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Przeczytanie artykułu

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-65257957

- Dodanie 4 nieznanych zwrotów z artykułu do systemu powtóek eTutor

accommodate - dostosowywać się, przystosowywać się do czegoś
preserve - utrwalać, zachowywać
bristled - jeżyć się, oburzyć się, zdenerwować się na coś
embarrassing - żenujący, wprawiający w zakłopotanie

- Przepisanie artykułu na edytorze tekstu

Reszta wieczorem
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

13.04.2023

Do godziny 23.15

- 69 minut powtóek eTutor (w dwóch porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Przeczytanie artykułu

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-65257957

- Dodanie 4 nieznanych zwrotów z artykułu do systemu powtóek eTutor

accommodate - dostosowywać się, przystosowywać się do czegoś
preserve - utrwalać, zachowywać
bristled - jeżyć się, oburzyć się, zdenerwować się na coś
embarrassing - żenujący, wprawiający w zakłopotanie

- Przepisanie artykułu na edytorze tekstu

- 90 minut grupowych zajęć konwersacyjnych z native speakerem

- Dzienna porcja słówek wyznaczonych przez nauczyciela na InstaLing - z dodawaniem nieznanych do systemu powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

14.04.2023

Do godziny 13.20

- Przeczytanie artykułu

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-65271302

- Przetłumaczenie i dodanie do powtórek pięciu zwrotów z artykułu

fringe - skrajny, o skrajnych poglądach, niekonwencjonalny, poza głównym nurtem, marginalny
chitchat - gadka-szmatka
idle - bezpodstawny, czczy, daremny, jałowy
entrust - powierzać, powierzyć
security clearance - certyfikat bezpieczeństwa, poświadczenie bezpieczeństwa

- Przepisanie artykułu na edytorze tekstu (30 minut)

- 37 minut powtórek na eTutor (w dwóch porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

14.04.2023

Do godziny 13.15

- Przeczytanie artykułu

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-65271302

- Przetłumaczenie i dodanie do powtórek pięciu zwrotów z artykułu

fringe - skrajny, o skrajnych poglądach, niekonwencjonalny, poza głównym nurtem, marginalny
chitchat - gadka-szmatka
idle - bezpodstawny, czczy, daremny, jałowy
entrust - powierzać, powierzyć
security clearance - certyfikat bezpieczeństwa, poświadczenie bezpieczeństwa

- Przepisanie artykułu na edytorze tekstu (30 minut)

- 120 minut powtórek na eTutor (w sześciu porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing (zadane przez nauczyciela ze szkoły językowej) - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtórek eTutor
Marcin48
piotr.grela - No Marcin, podziwiam zaangażowanie i zaparcie. Pamiętam jak jeszcze w szkole podstawowej koniec lat 80-dziesiątych, nauczycielka nam mówiła, że będziemy musieli uczyć się do końca życia i wykrakała... - rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

15.04.2023

- 54 minut (w dwóch porcjach) powtórek na eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing (słówka dodane przez nauczyciela) - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

16.04.2023

- 45 minut powtórek na eTutor (w dwóch porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

17.04.2023

- Dzienna porcja InstaLing

- Kilka minut powtórek na eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

17.04.2023

- Dzienna porcja IstaLing z dołączaniem nieznanych słówek do systemu powtórek eTutor

- Kilka minut powtórek na eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 60 minut zajęć z lektorem w szkole językowej
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

19.04.2023

- 20 minut powtórek na eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

20.04.2023

- 30 minut (w dwóch porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing (zadane przez nauczyciela ze szkoły językowej)

- 90 minut konwersacji grupowych z native speakerem w szkole językowej
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

21.04.2023

- 67 minut (w dwóch porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing z dodawaniem nieznanych słówek do systemu powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

22.04.2023

- 64 minuty (w dwóch porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- jedna przerobiona lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- dzienna porcja InstaLing
Marcin48
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

23.04.2023

- 20 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing z dodawaniem nieznanych słówek do systemu powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

24.04.2023

- 67 minut (w trzech porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkaych zdań z pamięci

- Dzienna dawka InstaLing (zadane przez nauczyciela) - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

25.04.3023

do godziny 14.45

- Zadanie domowe do szkoły jezykowej (NEW ENTERPRISE STUDENT'S BOOK, JENNY DOOLEY)
Marcin48
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

25.04.2023

Do godziny 16.20

- Zadanie domowe do szkoły jezykowej (NEW ENTERPRISE STUDENT'S BOOK, JENNY DOOLEY)

- Dzienna porcja InstaLing (zwroty zadane przez lektora szkoły językowej) - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtóek eTutor

- 22 minuty powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

25.04.2023

- Zadanie domowe do szkoły jezykowej (NEW ENTERPRISE STUDENT'S BOOK, JENNY DOOLEY)

- Dzienna porcja InstaLing (zwroty zadane przez lektora szkoły językowej) - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtóek eTutor

- 55 minut powtórek eTutor (w trzech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 60 minut zajęć w szkole językowej
Marcin48
fil.kacz91 - Szukam nativespeakera czy możesz kogoś polecić? - rok temu
Marcin48 - Na teraz nie. Ten, do którego uczęszczam na zajęcia, daje lekcje w szkole językowej. Nie wiem, czy też poza szkołą. Poszukaj może w portalach z ogłoszeniami - myślę że znajdziesz kogoś online lub w bliskiej okolicy. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

26.04.2023

- 56 minut (w dwóch porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

27.04.2023

- 40 minut powtórek eTutor (w dwóch porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing (zadane przez nauczyciela) - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtórek eTutor

- 90 minut konwersacji grupowych z native speakerem w szkole językowej
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

28.04.2023

- 21 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

29.04.2023

- 22 minuty powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing - z dodawaniem nieznanch zwrotów do systemu powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

30.04.2023

- 40 minut (w dwóch porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przeczytałem artykuł

https://www.ft.com/content/9f1fdc54-b061-4e09-a59b-1b0e2cc5f122?accessToken=zwAAAYgU5MHZkdOfH9xUsGFOCdOlmxsOLMXxIgE.MEYCIQCFGv0jkVQeSjPb7zZqu2jIkP4yrNT-JBskERcq8LvINQIhAIg_LumuIOIMT9M5rtgu4nnewvie-FmX3ePrhcjkB2lm&segmentId=9f1fdc54-b061-4e09-a59b-1b0e2cc5f122

Wypisałem następujące słowa:

climbdown - przyznanie się do błędu, wycofywanie się z czegoś
preclude - zapobiegać, uniemożliwiać, przeszkadzać
straddle - rozciągać się nad czymś, znajdować się po obu stronach
lend itself to something - nadawać się do czegoś
sound - logiczny
look rosy - wyglądać obiecująco, korzystnie
C
Cristiano1986

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

01.05.2023

- 50 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing - z dodawaniem nieznanych zwrotów do powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

02.05.2023

- 56 minut (w trzech porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 40 minut (w dwóch porcjach) pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Jedna przerobiona lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- gra pamięć - eTutor

- gra wisielec - eTutor

- krzyżówki - eTutor

- Dzienna porcja InstaLing - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki