ZALOGUJ SIĘ

🟠 [Wątek eTutora] Jak Ci idzie nauka w 2023? Wątek motywacyjny dla wszystkich Użytkowników! 🔥💪

zmodyfikowany: 10 miesięcy temuostatnia aktywność: 3 miesiące temu
👋 Cześć! Potraktujcie ten wątek jako przestrzeń do podzielenia się z innymi Użytkownikami:
◾ tym, co danego dnia zrobiliście na platformie (i nie tylko!), aby przybliżyć się do swoich językowych celów;
◾ jakie te cele w ogóle są;
◾ tym, że dziś jest Wam jakoś szczególnie trudno zabrać się do nauki;
◾ tym, co sprawia, że właśnie dziś Wam się chce;
◾ jak idą Wam powtórki;
◾ z czego jesteście dziś dumni w kontekście nauki języka... 😊

Jesteś nowym Użytkownikiem? To miejsce powstało przede wszystkim z myślą o Tobie.
Pamiętaj o dwóch rzeczach:
1. nie bój się pytać,
2. możesz liczyć na wsparcie nie tylko ze strony pracowników eTutora, ale także eTutorowiczów, którzy są z nami od lat i na pewno mają sporo przydatnych rad w kontekście utrzymania motywacji do nauki języka. 😊

Dodajcie ten wątek do obserwowanych, aby otrzymywać powiadomienie o nowych odpowiedziach! 😊
kamila.zet
Pracownik eTutor
londynwarszawianka - Watek jest dobrze widoczny :)
O motywacji, a takze jak sie motywowac do nauki, to najlepiej moga wypowiedziec sie tutaj dlugoletni eTutorowicze.
Rok 2023, jest moim drugim rokiem nauki jezyka angielskiego i uwazam, ze jestem dobrze zmotywowana osoba przez siebie i innych uczacych sie.
What’s more, I’m a competitive person so I want to do everything to reach my language goals in this new year.
- rok temu zmieniany: rok temu
kamila.zet - Trzymam kciuki za to, żeby ten wątek faktycznie żył i rozkwitał, a przez to sam z siebie królował na górze naszej listy wątków :) Więc sugestia obserwowania była skierowana do tych, którzy za nic nie chcą go przegapić ;)

Nie będę kryć, że liczę na wypowiedzi eTutorowiczów z długim stażem. Że zdradzicie "Świeżakom" co jest kluczem do podtrzymywania niesłabnącego zapału do nauki :)

To naprawdę dopiero Twój drugi rok nauki angielskiego? Ale w ogóle czy z eTutorem?
- rok temu
londynwarszawianka - Z eTutorem oczywiscie, wrocilam do nauki jezyka po dluzszej przerwie.
Bede przerabiala wszystko ‘od a do z’, jak to sie mowi potocznie :)
Co motywuje do nauki jezyka obcego?
Tutaj na platformie to wejscie do ‘rankingu - czas nauki’ i zobaczenie jak dlugo wytrwali inni uczniowie, to daje niesamowity ‘power’ i motywuje, aby uczyc sie dalej i osiagnac zamierzone cele jezykowe.
- rok temu zmieniany: rok temu
Kris_English86 - Jestem nowym użytkownikiem eTutora. Bardzo podoba mi się ten kurs (uczę się angielskiego). Mój problem polega na tym, że nie wiem jak się uczyć. Przerasta mnie ilość. Nie wiem jak podzielić całą naukę. Powtórki są świetnie pomyślane, ale mimo wszystko nie wiem jak to podzielić. Wam co pomaga ? - rok temu
Marcin48 - Kris, doba ma 24 h i jeśli chcesz coś osiągnąć, sporą część tego czasu trzeba zainwestować w wybraną przez siebie aktywność. Najlepiej codziennie. Inaczej oszukujesz sam siebie, bo tak naprawdę nie masz motywacji do tego, o czym mówsz, że chcesz to osiągnąć. Może więc zamiast języka dla Ciebie jest lepsza inna aktywność/edukacja? Sam nie wiem, musisz o tym Ty zdecydować. A ode mnie mam taką radę - przez trzy dni zmuś się do codziennej nauki po 2h (ewentualnie po 1h). Zawsze zaczynaj od powtórek. Zobaczysz, czy tak Ci pasuje, czy się przyzwyczaisz do nauki. POWODZENIA Kris_English86 !!! - rok temu zmieniany: rok temu
Elcia39 - Też zaczynam swoją przygodę z eTutorem i ogólnie z językiem angielskim, bo nigdy wcześniej się go nie uczyłam. Narazie mam przerobione pierwsze cztery lekcje, mam nadzieję, że nie zabraknie mi motywacji 😊 - rok temu
Ania13067 - Ucze sie angielskiego na eTutor od zeszlego roku.
Motywuje mnie to, ze widze, ze zapamiętuje już sporo słów oraz, ze jestem tu od 100 dni.

Codziennie poświęcam około godziny.
Rano podczas śniadania wykonuje powtórki plus rozpoczynam lekcje. Wieczorem przed snem wykonuje ponownie powtórki i kończę lekcje.
Dodatkowo codziennie czytam krótką notkę dot. Gramatyki oraz słucham i czytam książkę Robinson Crusoee na pozikmie 2 i 3 angielskiego oraz wszystkie slowka, ktore nie rozumiem dodaje w sloniku diki.
dodatkoow 2 x tygodniu mam 30 min rozmowy z natice speaker z angielskiego.
- rok temu zmieniany: rok temu
dominik_wolowik - Elcia39 - im dłużej się będziesz uczyć, tym większe efekty będziesz zauważać. A to doda Ci dalszego paliwa do nauki. I pamiętaj, że każdy z nas zaczynał od zera. :-) Powodzenia! - rok temu
dominik_wolowik - Ania13067 - masz fajny plan nauki, takie systematyczne podejście to podstawa. Trzymam kciuki, biegniesz prostą drogą we właściwym kierunku. Way to go! :) - rok temu
DanielSw - Cześć
Mi pomogło wyłączenie powtórek na weekendy. W poniedziałek siadam do angielskiego i nie mam zaległości. W weekendy nie siedzę przed komputerem i ledwo daje radę lekcje zrobić na telefonie a powtórki zawsze nawalałem. Także zaczynam teraz każdy tydzień z większą energią i motywacją aby trzymać się na fali :)
Milego klikania
- rok temu
Elcia39 - dominik_wolownik dzięki za wsparcie i motywacje 😊 - rok temu
dblazkiewicz - Dzien dobry 🙂Ostatnio uczylem sie niemieckiego bedac nastolatkiem. Teraz mam 46 lat i wracam do nauki tego jezyka bo po prostu lubie wymowe, brzmienie i chcialbym kiedys odwiedzic kraje niemieckojezyczne, nawiazac znajomosci etc.
Cos tam mi w glowie zostalo z dawnych lat i to i owo wraca. To moja motywacja 🙂🌞💫

Szukam sposobu na nauke slownictwa i czasownikow nieregularnych. Mysle, ze warto byloby poczytac jakies bardzi proste teksty po niemiecku by opatrzec sie ze struktura zdania. Podobnie zaczynalem lata temu z angielskim od prostych ksiazek dla dzieci a teraz czytam ksiazki popularno naukowe, historyczne etc
- 12 miesięcy temu
dblazkiewicz - Dzien dobry 🙂Ostatnio uczylem sie niemieckiego bedac nastolatkiem. Teraz mam 46 lat i wracam do nauki tego jezyka bo po prostu lubie wymowe, brzmienie i chcialbym kiedys odwiedzic kraje niemieckojezyczne, nawiazac znajomosci etc.
Cos tam mi w glowie zostalo z dawnych lat i to i owo wraca. To moja motywacja 🙂🌞💫

Szukam sposobu na nauke slownictwa i czasownikow nieregularnych. Mysle, ze warto byloby poczytac jakies bardzi proste teksty po niemiecku by opatrzec sie ze struktura zdania. Podobnie zaczynalem lata temu z angielskim od prostych ksiazek dla dzieci a teraz czytam ksiazki popularno naukowe, historyczne etc
- 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 466

17.06.2023

- 107 minut powtórek eTutor (w 6 porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 5 lekcji BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- 40 minut (w 2 porcjach) pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

18.06.2023

- 85 minut (w 4 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

19.06.2023

- Dzienna porcja InstaLing

- 21 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

20.06.2023

- 35 minut (w 2 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing z dodaniem do powtórek eTutor następujących elementów z InstaLing:

seedling - sadzonka; soil - gleba; chop something down - ściąć coś

- Około 4 h nauki - rozwiązywanie READING AND USE OF ENGLISH C1 CAMBRIDGE (zadanie do szkoły językowej)

- 1 h grupowych zajęć w szkole językowej

[po dzisiejszym wysiłku edukacyjnym jestem zmęczony, ale i zadowolony - bo widzę, że nauka nie idzie w las. To był prawdziwy maraton.]
Marcin48
piotr.grela - Moja żona się denerwuje kiedy się spieszę i ponaglam ją: "Chop, chop..." - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

21.06.2023

- 55 minut (w 3 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

22.06.2023

- 63 minuty (w 4 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Pisanie dyktowanych zdan (20 minut) - gry językowe eTutor

- Jedna lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- Dzienna porcja InstaLing
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

23.06.2023

- Przeczytanie artykułu

https://www.bbc.com/news/science-environment-65994181

wyrażenia dodane do powtórek eTutor z artykułu:

housing - obudowa, osłona
grim - ponury
submersible - zanurzalny
implosion - implozja
tear - rozdarcie
rupture - pęknięcie, rozdarcie
retrieval - wyszukiwanie, odzyskanie
painstaking - pracowity, drobiazgowy, staranny

- Przepisanie artykułu na edytorze tekstu

- 59 minut (w 4 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Spisywanie dyktowancych zdań przez 10 minut - gry językowe eTutor
Marcin48
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

24.06.2023

- 76 minut (w 4 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Oglądanie TVP WORLD
Marcin48
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

25.06.2023

- Oglądanie TVP WORLD

- 64 minuty (w 4 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Jedna przerobiona lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

26.06.2023

- 65 minut (w 4 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

27.06.2023

- 12 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
darkobo - To niewiele, ale dobrze, że chociaż tyle :) - 11 miesięcy temu
Marcin48 - Tak, jak nie da się dużo, to lepiej choć trochę :-) - 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

28.06.2023

- 20 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

29.06.2023

- 100 minut (w 4 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 3 przerobione lekcje BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Dzienna porcja InstaLing

[Od dzisiaj wchodzę ponownie na ścieżkę szybkiego wzrostu edukacyjnego. Niedługo kończę pakiet BUSINESS ENGLISH C1 eTutor, zajmie to jeszcze kilka dni i będę mógł wydrukować potwierdzenie wykonania lekcji biznesowych :-) ]
Marcin48
SilFx - Bardzo mi się podoba Twoje podejście. Tak trzymaj :)
Wiesz już może, tak orientacyjnie, kiedy chciałbyś podejść do CAE? Nie jakaś konkretna data, ale w np. w tym roku? W przyszłym?
- 10 miesięcy temu
Marcin48 - Jeszcze nie wiem. To będzie zależało od tego, jak mi będą wychodzić testy podobne do tych obecnych na CAE. Ostatnio robiłem READING AND USE OF ENGLISH, w zależności od konkretnego typu zadania - wychodziło mi najmniej 25%, najwięcej 100%, i reszta pomiędzy tymi wartościami. - 10 miesięcy temu zmieniany: 10 miesięcy temu
SilFx - Bez pośpiechu. :) Zdecydowanie lepiej wybrać egzamin później, kiedy czuje się, że jest się na siłach, niż za szybko i czuć potem niedosyt, nawet jeśli się zdało. :) - 10 miesięcy temu zmieniany: 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

30.06.2023

- 85 minut powtórek eTutor (w 4 porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zadań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

01.07.2023

- Trzy lekcje BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- Oglądanie TVP WORLD

- 50 minut powtórek eTutor (w 2 porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

02.07.2023

- Oglądanie TVP WORLD

- 43 minury (w 2 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

03.07.2023

- 5 lekcji BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- Oglądanie TVP WORLD

- 6 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

04.07.2023

- Przeczytanie artykułu

https://tvpworld.com/71036505/-taipei-beijing-tensions-increase-as-taiwan-continues-live-fire-drills

- Przepisanie artykułu na edytorze tekstu

- 3 lekcje BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- Oglądanie TVP WORLD

- 24 minuty (w 2 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

[Zgodnie z planem, w czwartek 6 lipca ukończę kurs BUSINESS ENGLISH C1 eTutor]
Marcin48
10 miesięcy temuzmieniany: 10 miesięcy temu
SilFx - Brawo! Jestem z Ciebie dumna :) - 10 miesięcy temu
Marcin48 - Dziękuję :-) - 10 miesięcy temu
kamila.zet - Gratulacje @Marcin48! Idziesz jak burza! 👏 - 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

05.07.2023

- 3 lekcje BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- Oglądanie TVP WORLD

- Słuchanie RADIA BBC
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

06.07.2023

- 6 lekcji BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- Oglądanie TVP WORLD

[lekcje biznesowe na poziomie C1 ukończone zgodnie z planem]
Marcin48
adrianna.wu - @Marcin38, brawo! Gratulujemy 👏🔥 - 10 miesięcy temu
Marcin48 - Dziękuje za wsparcie, @Adrianna.wu :-) - 10 miesięcy temu zmieniany: 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

07.07.2023

- 73 minuty powtórek eTutor (w 4 porcjach) - z powtarzniem napotkanych zdań z pamięci

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Pamięć - gry językowe eTutor

- Trener wymowy eTutor

[teraz nastawiam się bardziej na powtórki i gry językowe, planuję z nowych lekcji robić jedynie jedną w tygodniu. Reszta czasu będzie inwestowana w utrwalanie już nabytych kompetencji językowych i używanie języka w praktyce. Nowe lekcje będę robił w spokojnym, luźnym tempie - będą to lekcje z poziomu C2 oraz z innych poziomów - takie, które uznam za użyteczne dla mnie]
Marcin48
10 miesięcy temuzmieniany: 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

08.07.2023

- 65 minut (w 4 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 40 minut pisania dyktowanych zdań (w 2 porcjach)- gry językowe eTutor

- DIKI Podcasty (11 minut)

- Słuchanie Radia BBC
Marcin48
10 miesięcy temuzmieniany: 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

09.07.2023

- Oglądanie TVP WORLD

- 92 minuty (w 5 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 80 minut (w 4 porcjach) pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Wisielec - gry językowe eTutor

- Słuchanie Radia BBC
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

10.07.2023

- 85 minut (w 6 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry jezykowe eTutor

- Wisielec - gry językowe eTutor

- Słuchanie radia BBC
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

11.07.2023

- Jedna lekcja eTutor na poziomie C2

- 86 minut (w 5 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Słuchanie radia BBC

[mój plan jest sukcesywnie realizowany, robię jedną nową lekcję na tydzień i mnóóóóóóóóóstwo powtórek i gier językowych oraz innych aktywności związanych z językiem]
Marcin48
darkobo - wygląda to na dobry plan. jestem ciekawy ile to jest mnóóóóóóóóóstwo powtórek 😃 - 10 miesięcy temu zmieniany: 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

12.07.2023

- Oglądanie TVP WORLD

- 94 minuty (w 5 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 40 minut (w 2 porcjach) pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Wisielec - gry językowe eTutor

- Słuchanie radia BBC
Marcin48
10 miesięcy temuzmieniany: 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

13.07.2023

- 123 minuty (w 5 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 60 minut (w 3 porcjach) pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Oglądanie TVP WORLD

- WISIELEC - gry językowe eTutor

- Słuchanie radia BBC
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

14.07.2023

- Oglądanie TVP WORLD

- Przeczytanie artykułu

https://tvpworld.com/71284688/dutch-early-parliamentary-election-scheduled-for-november

- Przepisanie artykułu na edytorze tekstu

- Wprowadzenie do systemu powtórek eTutor zwrotów z artykułu:

signify - znaczyć, oznaczać

- JĘZYK ANGIELGKI TESTY - PARAFRAZY, TRANSFORMACJE ZDAŃ, Mariusz Misztal: exercise 1, exercise 2, exercise 3 (pages 11-12)

- 99 minut powtórek (w 4 porcjach) eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Słuchanie radia BBC
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

15.07.2023

- Oglądanie TVP WORLD

- 25 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdan z pamięci

- JĘZYK ANGIELGKI TESTY - PARAFRAZY, TRANSFORMACJE ZDAŃ, Mariusz Misztal; powtórka: exercise 1, exercise 2, exercise 3 (pages 11-12) plus nowy materiał: exercise 4, exercise 5, exercise 6 (pages 13-15)
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

16.07.2023

- 89 minut (w 3 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 40 minut (w 2 porchach) pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Słuchanie radia BBC
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

17.07.2023

- Jedna przerobiona lekcja z poziomu C2 eTutor

- Oglądanie TVP WORLD

- 64 minuty (w 3 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Słuchanie radia BBC
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

18.07.2023

- Oglądanie TVP WORLD

- 28 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Słuchanie RADIA BBC

[dzisiaj miałem niewielkie osiągnięcia w nauce, ale - biorąc pod uwagę ostatnie dni, kiedy zdarzyło się nawet, że uczyłem się 5 godzin - źle nie jest. Jutro wracam na szybką ścieżkę wzrostu językowego]
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

19.07.2023

- 63 minuty (w 3 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Słuchanie RADIA BBC

[nie jestem do końca zadowolony z dzisiejszych osiągnięć w nauce języka. Staram się jednak patrzeć pozytywnie - że się rozpędzam, że jutro będzie jeszcze lepiej. Ostatnio zastanawiałem się nad innymi - oprócz długości czasu uczenia się - czynnikami, które warunkują skuteczną naukę. Doszedłem do wniosku, że postaram się poprawić jakość i długość snu, żeby zoptymalizować naukę. Nie jest tajemnicą, że w czasie dobrego snu porządkują się nabyte informacje i umiejętności, również te językowe. Dobranoc.]
Marcin48
darkobo - Myślałeś o aktywniejszym wykorzystywaniu nabytych umiejętności? Pisanie, mówienie - np. próba streszczenia, opowiedzenia tego co przeczytałeś? - 10 miesięcy temu zmieniany: 10 miesięcy temu
Marcin48 - @darkobo, mówię na zajęciach grupowych z native speakerem. Piszę co jakiś czas artykuły po angielsku. Ale w większości uczę się na eTutor. Spróbuję skorzystać z Twojej rady i opowiadać o tym, co przeczytałem. - 10 miesięcy temu
darkobo - Pasywna znajomość języka jest chyba największym problemem osób uczących się języka obcego. Przynajmniej ja mam z tym problem. O ile z czytaniem, a nawet ze słuchaniem, w miarę sobie radzę, to mówienie po angielsku stanowi już dla mnie wyzwanie. I to pomimo paroletniego pobytu w kraju anglojęzycznym. Obserwuję też, że robienie nowych lekcji, wykonywanie powtórek, czytanie tekstów anglojęzycznych to pikuś (no dobra, Pan Pikuś ;) ). Ale spróbowanie opowiedzenia czegoś, napisania, np. streszczenia - o! to już wymaga wysiłku. Przyznam, że niemal wszystkie wypracowania w etutor-owych lekcjach pomijałem, z zamiarem powrócenia do nich kiedyś. Tyle, że to "kiedyś" wciąż wydaje się odległe :) - 10 miesięcy temu zmieniany: 10 miesięcy temu
Marcin48 - @darkobo, według mnie utrwalenie nowego podejścia do nauki języka wymaga czasu i okresu przejściowego. Pamiętam jak dawno, dawno temu, przy początkach samodzielnej nauki angielskiego, wysiedzenie przy książce 15 minut stanowiło nie lada wyzwanie. Ale człowiek się przyzwyczaja. Tak samo z Twoją czynną znajomością języka obcego - gdy pokonasz bariery, które Cię ograniczają (przynajmniej w pewnym stopniu), to z czasem i wraz z włożonym wysiłkiem bedzie poprawa. Zobaczysz. Tak że się nie przejmuj zbytnio, tylko działaj!

Naka, tak jak i większość dziedzin życia, nie lubi rewolucji, bo człowiek jest dość słaby i nie wszystko się da zrobić od razu i na dużą skalę. Więc krok po kroku.
- 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W ciągu dwóch dni przeczytałem i odsłuchałem całąksiążkę: "Keep her secret" Mark Edwardsa...
Jestem ciekaw jakbym trzymał takie tempo przez parę lat, ile poprawił by mi się poziom angielskiego...
Chodzi mi o wpływie comprehensive imput na udoskonalanie znajomości języka angielskiego...

https://www.amazon.co.uk/Keep-Her-Secret-Mark-Edwards-ebook/dp/B0BJXJ9491/ref=mp_s_a_1_1?adgrpid=143998959785&hvadid=641960101129&hvdev=m&hvlocphy=9044962&hvnetw=g&hvqmt=e&hvrand=2632673001600988662&hvtargid=kwd-1942831840999&hydadcr=13688_2323620&keywords=keep+her+secret+mark+edwards&qid=1689880903&sr=8-1
piotr.grela
10 miesięcy temuzmieniany: 10 miesięcy temu
Marcin48 - Życzę Ci Piotrze dalszych sukcesów językowych tak wysokiego lotu! - 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

20.07.2023

- 25 minut powtóek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

[znowu mało. Nawet mniej niż wczoraj. Mam nadzieję na lepszy rezultat jutro]
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

21.07.2023

- ok. 30 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

[dzisiaj lepiej niż wczoraj (o parę minut). Jednak wynik niezadowalający]
Marcin48
dhuode - Wynik niezadowalający... A może warto docenić to, co się udało zrobić? Szczególnie, że przez większość czasu robisz naprawdę dużo. Nie zawsze jesteśmy w stanie dawać z siebie 100% (albo i więcej 😅). Czasem trzeba się zregenerować, również mentalnie. - 10 miesięcy temu
Marcin48 - Co racja to racja :-) - 10 miesięcy temu
piotr.grela - Ja mam wielki szacunek dla każdego uczącego się systematycznie, nawet 15 minut dziennie wymaga to zaangażowania i poświęcenia swojego wolnego czasu. - 10 miesięcy temu
fil.kacz91 - Ja staram się uczyć godzine dziennie nie zawsze wychodzi, ale ogólnie jestem załamany bo po roku nauki (w sumie tylko z eTutor) ze słuchu nie rozumiem praktycznie nic, wyłapuje poszczególne słowa ale to kilka na cały podcast i sam nie wiem jak dalej iść z nauka bo na ten moment mam chęć to walnąć - 10 miesięcy temu
Marcin48 - @fil.kacz91, nie poddawaj się! Język jest prawie zawsze trudny do opanowania. Chodzą pogłoski jednak (ale nie wiem, czy są prawdziwe), że ten, kto zna język obcy jest dwa razy człowiekiem. A ten, kto zna dwa języki obce - aż trzy razy. Nic co nie kosztuje nie jest tak naprawdę cenne - za wyjątkiem tego, co dał nam Bóg: życie, zdrowie, miłość. Więc jak chcesz umieć i rozumieć, to ucz się, bo inaczej tego nie osiągniesz. - 10 miesięcy temu
piotr.grela - fil.kacz91 będzie dobrze tylko musisz codziennie po trochu robić powtórki i wykorzystać angielski w praktyce, czytanie, oglądanie, słuchanie, mówienie.

Oprócz angielskiego uczę się programowania, gry na gitarze, słabo mi to idzie ale codziennie swoje umiejętności posuwam do przodu...
- 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

22.07.2023

- Niewielka liczba powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

23.07.2023

- 61 minut (w dwóch porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 40 minut (w dwóch porcjach) pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Wisielec - gry językowe eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

24.07.2023

- Mariusz Misztal: JĘZYK ANGIELSKI TESTY, PARAFRAZY TRANSFORMACJE ZDAŃ; MATURA, FCE, CAE, poziom B2-C1
powtórki: od exercise 1 do exercise 6 - pages 11-15
nowy materiał: od exercise 7 do exercise 9 - pages 16-17

- Powtórki eTutor 67 minut (w 3 porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 40 minut (w 2 porcjach) pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- WISIELEC - gry językowe eTutor

- KRZYŻÓWKA - gry językowe eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

25.07.2023

- Mariusz Misztal: JĘZYK ANGIELSKI TESTY, PARAFRAZY TRANSFORMACJE ZDAŃ; MATURA, FCE, CAE, poziom B2-C1
powtórki: od exercise 2 do exercise 9 - pages 12-17
nowy materiał: od exercise 10 do exercise 12 - pages 17-18

- 81 minut (w 4 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 40 minut (w 2 porcjach) pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Wisielec - gry językowe eTutor

- Oglądanie TVP WORLD
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

26.07.2023

- Mariusz Misztal: JĘZYK ANGIELSKI TESTY, PARAFRAZY TRANSFORMACJE ZDAŃ; MATURA, FCE, CAE, poziom B2-C1
powtórki: od exercise 3 do exercise 12 - pages 12-18
nowy materiał: od exercise 13 do exercise 15 - pages 19-20

- Jedna nowa lekcja z poziomu C2
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

27.07.2023

- Mariusz Misztal: JĘZYK ANGIELSKI TESTY, PARAFRAZY TRANSFORMACJE ZDAŃ; MATURA, FCE, CAE, poziom B2-C1
powtórki: od exercise 10 do exercise 15
nowy materiał: od exercise 16 do exercise 18

- 55 minut (w 3 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 40 minut (w 2 porcjach) pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Wisielec - gry językowe eTutor

- Krzyżówka - gry językowe eTutor

- Słuchanie Radia BB
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

28.07.2023

- Mariusz Misztal: JĘZYK ANGIELSKI TESTY, PARAFRAZY TRANSFORMACJE ZDAŃ; MATURA, FCE, CAE, poziom B2-C1
powtórki: od exercise 13 do exercise 18
nowy materiał: od exercise 19 do exercise 21

- 44 minuty powtórek eTutor (w 2 porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

29.07.2023

- 76 minut (w 3 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Rozmowa z obcokrajowcem spotkanych na przystanku tramwajowym
Marcin48
darkobo - I jak tam poszła rozmowa? Długa była? - 9 miesięcy temu
Marcin48 - Całkiem dobrze. ok. 5 minut :-) - 9 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

30.07.2023

- 114 minut (w 5 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

31.07.2023

- 49 minut powtórek eTutor (w 2 porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

[nadchodzą upragnione wakacje. Przez kilka dni jestem na wyjeździe - nie uczę się oraz nie robię wpisów na FORUM]
Marcin48
darkobo - Pamiętaj tylko o logowaniu się (chyba, że nie będziesz miał dostępu do internetu), żebyś nie stracił tzw. streaku.
A swoją drogą, wakacje wakacjami, ale kontaktu z językiem raczej nie zrywałbym, chyba, że to dla ciebie przykry przymus. Chociaż po parę powtórek bym robił :) Nawet, jeśli w systemie wpisałeś sobie urlop i nie masz na dany dzień nic zaplanowanego, to wtedy możesz robić powtórki specjalne. Albo gry językowe :)
- 9 miesięcy temu
Marcin48 - Dzięki za radę :-) Może gry jęykowe będą dobre na urlop - 9 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

07.08.2023

- 48 minut (w 3 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Metoda X

[po urlopie wdrażam, jako jeden z filarów mojej nauki języka, nową metodę. Chcę sprawdzić jej skuteczność, zaobserwować, czy działa. Dlatego nazwałem tą metodę "X". Gdy zobaczę jej efekty, to po jakimś czasie podzielę się konkretami. Od jutra postaram się mierzyć czas, jaki poświęcam na metodę X.]
Marcin48
dhuode - Z niecierpliwością czekam na ujawnienie tajemniczej metody X :) - 9 miesięcy temu
Marcin48 - Uprzedzam, że nie nastąpi to szybko ;-) Poza tym to jedynie metoda pomocnicza w stosunku do świetnego rozwiązania, jakim jest eTutor. - 9 miesięcy temu
Marcin48 - Niestety, jak widać po moich wpisach na temat czasu przeznaczonego na metodę X oraz inne drogi poszerzania kompetencji językowych, ciężko jest łączyć różne sposoby nauki języka, bo po prostu brak czasu albo brak energii do dalszej nauki. Jeszcze będę to u siebie obserwował i potem zdecyduję. Na razie za krótko to trwa, by coś konkretnego napisać. Czas pokaże. Chyba ograniczę czas przeznaczony na metodę X, bo przez to - jak na razie - mniej czasu spędzam na eTutor. Niestety, wracam do punktu wyjścia i powtarzam starą prawdę, że doba ma jedynie 24 godziny, z czego spora część musi być przeznaczona na sen. Być może trzeba się skoncentrować na tym, co ważniejsze na danym etapie. - 9 miesięcy temu
Marcin48 - Mniej czasu spędzam też - przez stosowanie metody X - na ćwiczeniach transformacji zdań z książki Mariusza Misztala... Muszę to wszystko przemyśleć i znaleźć dla siebie najlepszy porządek nauki. Zazdroszczę ludziom utalentowanym językowo, którzy mają świetną pamięć.... Bo nie muszą się tak dużo uczyć, a i tak szybko poszerzają wiedzę. - 9 miesięcy temu
piotr.grela - Najlepiej mieszać różne metody a jeszcze lepiej korzystać z angielskiego w praktyce, przez to ten język staje się mniej obcy. - 9 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

08.08.2023

- 98 minut nauki metodą X

- 49 minut (w 3 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

09.08.2023

- 47 minut nauki metodą X
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

10.08.2023

- 43 minuty (w 2 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 121 minut nauki metodą X
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki