ZALOGUJ SIĘ

🟠 [Wątek eTutora] Jak Ci idzie nauka w 2023? Wątek motywacyjny dla wszystkich Użytkowników! 🔥💪

zmodyfikowany: 10 miesięcy temuostatnia aktywność: 3 miesiące temu
👋 Cześć! Potraktujcie ten wątek jako przestrzeń do podzielenia się z innymi Użytkownikami:
◾ tym, co danego dnia zrobiliście na platformie (i nie tylko!), aby przybliżyć się do swoich językowych celów;
◾ jakie te cele w ogóle są;
◾ tym, że dziś jest Wam jakoś szczególnie trudno zabrać się do nauki;
◾ tym, co sprawia, że właśnie dziś Wam się chce;
◾ jak idą Wam powtórki;
◾ z czego jesteście dziś dumni w kontekście nauki języka... 😊

Jesteś nowym Użytkownikiem? To miejsce powstało przede wszystkim z myślą o Tobie.
Pamiętaj o dwóch rzeczach:
1. nie bój się pytać,
2. możesz liczyć na wsparcie nie tylko ze strony pracowników eTutora, ale także eTutorowiczów, którzy są z nami od lat i na pewno mają sporo przydatnych rad w kontekście utrzymania motywacji do nauki języka. 😊

Dodajcie ten wątek do obserwowanych, aby otrzymywać powiadomienie o nowych odpowiedziach! 😊
kamila.zet
Pracownik eTutor
londynwarszawianka - Watek jest dobrze widoczny :)
O motywacji, a takze jak sie motywowac do nauki, to najlepiej moga wypowiedziec sie tutaj dlugoletni eTutorowicze.
Rok 2023, jest moim drugim rokiem nauki jezyka angielskiego i uwazam, ze jestem dobrze zmotywowana osoba przez siebie i innych uczacych sie.
What’s more, I’m a competitive person so I want to do everything to reach my language goals in this new year.
- rok temu zmieniany: rok temu
kamila.zet - Trzymam kciuki za to, żeby ten wątek faktycznie żył i rozkwitał, a przez to sam z siebie królował na górze naszej listy wątków :) Więc sugestia obserwowania była skierowana do tych, którzy za nic nie chcą go przegapić ;)

Nie będę kryć, że liczę na wypowiedzi eTutorowiczów z długim stażem. Że zdradzicie "Świeżakom" co jest kluczem do podtrzymywania niesłabnącego zapału do nauki :)

To naprawdę dopiero Twój drugi rok nauki angielskiego? Ale w ogóle czy z eTutorem?
- rok temu
londynwarszawianka - Z eTutorem oczywiscie, wrocilam do nauki jezyka po dluzszej przerwie.
Bede przerabiala wszystko ‘od a do z’, jak to sie mowi potocznie :)
Co motywuje do nauki jezyka obcego?
Tutaj na platformie to wejscie do ‘rankingu - czas nauki’ i zobaczenie jak dlugo wytrwali inni uczniowie, to daje niesamowity ‘power’ i motywuje, aby uczyc sie dalej i osiagnac zamierzone cele jezykowe.
- rok temu zmieniany: rok temu
Kris_English86 - Jestem nowym użytkownikiem eTutora. Bardzo podoba mi się ten kurs (uczę się angielskiego). Mój problem polega na tym, że nie wiem jak się uczyć. Przerasta mnie ilość. Nie wiem jak podzielić całą naukę. Powtórki są świetnie pomyślane, ale mimo wszystko nie wiem jak to podzielić. Wam co pomaga ? - rok temu
Marcin48 - Kris, doba ma 24 h i jeśli chcesz coś osiągnąć, sporą część tego czasu trzeba zainwestować w wybraną przez siebie aktywność. Najlepiej codziennie. Inaczej oszukujesz sam siebie, bo tak naprawdę nie masz motywacji do tego, o czym mówsz, że chcesz to osiągnąć. Może więc zamiast języka dla Ciebie jest lepsza inna aktywność/edukacja? Sam nie wiem, musisz o tym Ty zdecydować. A ode mnie mam taką radę - przez trzy dni zmuś się do codziennej nauki po 2h (ewentualnie po 1h). Zawsze zaczynaj od powtórek. Zobaczysz, czy tak Ci pasuje, czy się przyzwyczaisz do nauki. POWODZENIA Kris_English86 !!! - rok temu zmieniany: rok temu
Elcia39 - Też zaczynam swoją przygodę z eTutorem i ogólnie z językiem angielskim, bo nigdy wcześniej się go nie uczyłam. Narazie mam przerobione pierwsze cztery lekcje, mam nadzieję, że nie zabraknie mi motywacji 😊 - rok temu
Ania13067 - Ucze sie angielskiego na eTutor od zeszlego roku.
Motywuje mnie to, ze widze, ze zapamiętuje już sporo słów oraz, ze jestem tu od 100 dni.

Codziennie poświęcam około godziny.
Rano podczas śniadania wykonuje powtórki plus rozpoczynam lekcje. Wieczorem przed snem wykonuje ponownie powtórki i kończę lekcje.
Dodatkowo codziennie czytam krótką notkę dot. Gramatyki oraz słucham i czytam książkę Robinson Crusoee na pozikmie 2 i 3 angielskiego oraz wszystkie slowka, ktore nie rozumiem dodaje w sloniku diki.
dodatkoow 2 x tygodniu mam 30 min rozmowy z natice speaker z angielskiego.
- rok temu zmieniany: rok temu
dominik_wolowik - Elcia39 - im dłużej się będziesz uczyć, tym większe efekty będziesz zauważać. A to doda Ci dalszego paliwa do nauki. I pamiętaj, że każdy z nas zaczynał od zera. :-) Powodzenia! - rok temu
dominik_wolowik - Ania13067 - masz fajny plan nauki, takie systematyczne podejście to podstawa. Trzymam kciuki, biegniesz prostą drogą we właściwym kierunku. Way to go! :) - rok temu
DanielSw - Cześć
Mi pomogło wyłączenie powtórek na weekendy. W poniedziałek siadam do angielskiego i nie mam zaległości. W weekendy nie siedzę przed komputerem i ledwo daje radę lekcje zrobić na telefonie a powtórki zawsze nawalałem. Także zaczynam teraz każdy tydzień z większą energią i motywacją aby trzymać się na fali :)
Milego klikania
- rok temu
Elcia39 - dominik_wolownik dzięki za wsparcie i motywacje 😊 - rok temu
dblazkiewicz - Dzien dobry 🙂Ostatnio uczylem sie niemieckiego bedac nastolatkiem. Teraz mam 46 lat i wracam do nauki tego jezyka bo po prostu lubie wymowe, brzmienie i chcialbym kiedys odwiedzic kraje niemieckojezyczne, nawiazac znajomosci etc.
Cos tam mi w glowie zostalo z dawnych lat i to i owo wraca. To moja motywacja 🙂🌞💫

Szukam sposobu na nauke slownictwa i czasownikow nieregularnych. Mysle, ze warto byloby poczytac jakies bardzi proste teksty po niemiecku by opatrzec sie ze struktura zdania. Podobnie zaczynalem lata temu z angielskim od prostych ksiazek dla dzieci a teraz czytam ksiazki popularno naukowe, historyczne etc
- 12 miesięcy temu
dblazkiewicz - Dzien dobry 🙂Ostatnio uczylem sie niemieckiego bedac nastolatkiem. Teraz mam 46 lat i wracam do nauki tego jezyka bo po prostu lubie wymowe, brzmienie i chcialbym kiedys odwiedzic kraje niemieckojezyczne, nawiazac znajomosci etc.
Cos tam mi w glowie zostalo z dawnych lat i to i owo wraca. To moja motywacja 🙂🌞💫

Szukam sposobu na nauke slownictwa i czasownikow nieregularnych. Mysle, ze warto byloby poczytac jakies bardzi proste teksty po niemiecku by opatrzec sie ze struktura zdania. Podobnie zaczynalem lata temu z angielskim od prostych ksiazek dla dzieci a teraz czytam ksiazki popularno naukowe, historyczne etc
- 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 466

03.05.2023

Do godziny 18.40

- 82 minuty (w czterech porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Jedna lekcja BUSINESS ENGLISH eTutor

- 60 minut pisania dyktowanych zdań (w trzech porcjach) - gry językowe eTutor

- Wisielec - gry językowe eTutor

- Krzyżówki - gry językowe eTutor

- Pamięć - gry językowe eTutor

- Dzienna porcja InstaLing - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtóek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

03.05.2023

- 82 minuty (w czterech porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dwie lekcje BUSINESS ENGLISH eTutor C1

- 60 minut pisania dyktowanych zdań (w trzech porcjach) - gry językowe eTutor

- Wisielec - gry językowe eTutor

- Krzyżówki - gry językowe eTutor

- Pamięć - gry językowe eTutor

- Dzienna porcja InstaLing - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtóek eTutor
Marcin48
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

04.05.2023

Do godziny 15.00

- 103 minuty powtórek eTutor (w czterech porcjach) - z powtarzniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

04.05.2023

- 103 minuty powtórek eTutor (w czterech porcjach) - z powtarzniem napotkanych zdań z pamięci

- Jedna lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Dzienna porcja InstaLing

- Krzyżówka, Wisielec - gry językowe eTutor

- 90 minut grupowych konwersacji z native speakerem
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

05.05.2023

- 41 minut (w dwóch porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing

- Wisielec - gra językowa eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

06.05.2023

- Wisielec - gry językowe eTutor

- Pamięć - gry językowe eTutor

- Krzyżówka - gry językowe eTutor

- Dzienna porcja InstaLing

- Oglądanie filmu w oryginale (angielski)
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

07.05.2023

- Dzienna porcja InstaLing

- Oglądanie TVP WORLD

- Kilka powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

08.05.2023

- szczątkowa aktywność językowa (InstaLing, kilka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci)
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

09.05.2023

- 63 minuty (w trzech porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

10.05.2023

- 45 minut (w dwóch porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Jedna lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- Wisielec - gra językowa eTutor

- Dzienna porcja InstaLing - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

11.05.2023

- 25 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtórek eTutor

- 90 minut grupowych zajęć konwersacyjnych z native speakerem
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

12.05.2023

- 60 minut (w trzech porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

13.05.2023

- 20 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing

- Wisielec - gry językowe eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

14.05.2023

- 40 minut (w dwóch porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Jedna lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- Dzienna porcja InstaLing
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

15.05.2023

- 10 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

16.05.2023

Do godziny 16.40

- 20 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Zadania z książki NEW ENTERPRISE B2+/C1 jenny Dooley - zadanie do szkoły językowej

- Dzienna porcja InstaLing - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtórek eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

16.05.2023

- 52 minut (w trzech porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Zadania z książki NEW ENTERPRISE B2+/C1 jenny Dooley - zadanie do szkoły językowej

- Dzienna porcja InstaLing - z dodawaniem nieznanych zwrotów do systemu powtórek eTutor

- Jedna lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- 60 minut zajęć w szkole językowej
Marcin48
12 miesięcy temuzmieniany: 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

17.05.2023

- 56 minut (w czterech porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Pisanie dyktownych zdań - gry językowe eTutor - 20 minut

- Dwie przerobione lekcje BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- Wisielec - gry językowe eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

18.05.2023

- 60 minut powtórek eTutor (w trzech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing

- 90 minut grupowych zajęć konwersacyjnych z native speakerem

Od jutra modyfikuję swój sposób nauki, by był bardziej zbliżony do TOTAL IMMERSION. Będę dużo słuchał radia/tv, dużo czytał tekstów, znów przepisywał teksty. Do tego wszystkiego dotychczasowe sposoby z eTutor na czele. Szczegóły potem.
Marcin48
darkobo - Trochę brakowało mi Twojego wzbogacania słownictwa z przeczytanych artykułów ;)
Liczę na to, że powrócisz nie tylko do czytania i przepisywania, ale także do wrzucania tu słówek/zwrotów, które sobie wypisałeś do nauczenia się :)
Sporo z nich miałem już w swoich powtórkach, ale bywały i nowe :)
- 12 miesięcy temu
piotr.grela - Marcin spróbuj takiej aplikacji lingoTube, można na niej oglądać vlogi na YouTubie i powtarzać słowa, zwroty w językach obcych.

Po jakimś czasie każdy uczący dojdzie do takiego momentu, że większość rzeczy wie ale ważne aby wtedy dalej się uczyć.
- 12 miesięcy temu zmieniany: 12 miesięcy temu
Marcin48 - Dziękuję @darkobo i @piotr.grela za Wasze cenne wskazówki i pomoce :-) Rozwój polega na inteligentnym kopiowaniu najlepszych rozwiązań i dopasowaniu szczegółów do konkretnej sytuacji, bo zazwyczaj kamienie milowe są już przez kogoś opracowane. Jeszcze raz dziękuję :-) - 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

19.05.2023

- Oglądanie TVP WORLD (bardzo długo)

- 43 minuty powtórek (w dwóch porcjach) eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

20.05.2023

- Oglądanie TVP WORLD (bardzo długo)

- 42 minuty (w dwóch porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

21.05.2023

- Oglądanie TVP WORLD

- Dzienna porcja InstaLing

- Mała liczba powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

22.05.2023

- 59 minut (w trzech porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dzienna porcja InstaLing

- Jedna przerobiona lekcja BUSINESS ENGLISCH C1 eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

23.05.2023

- Jedna lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- Zadania z książki NEW ENTERPRISE B2+/C1 jenny Dooley - zadanie do szkoły językowej

- Zadania (tryby warunkowe, if) do szkoły językowej

- 60 minut zajęć grupowych w szkole językowej B2+/C1

- 23 minuty powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
12 miesięcy temuzmieniany: 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam bardzo serdecznie wszystkie dobre dusze, które w pocie czoła pracują na swoje lepsze językowe jutro. Piszę tę wiadomość, by skręcić na samą siebie bat, który mobilizowałby mnie do dalszej pracy nad moimi językami. Mając świadomość, że gdzieś ktoś może przeczytać, że istnieję i mam jakiś cel, który pragnę zrealizować, będzie mi głupio, jeśli ponownie przejdę w typ totalnego „odjutrazmu”.

Do eTutora przymierzałam się już od ładnych parunastu miesięcy, ale nie miałam pewności co do jego jakości. Korzystałam z bardzo wielu różnych językowych kursów i wiele z nich było tak przepełnionych błędami, że zniechęcało mnie to już na starcie, by zacząć coś nowego. Postanowiłam jednak zaryzykować, biorąc pod uwagę niskie koszty abonamentu i fakt, że od lat korzystam ze słownika Diki (nigdy mnie nie zawiódł) i w wielkanocnej promocji zakupiłam abonament na kurs angielskiego. Po ponad miesiącu użytkowania mogę powiedzieć z ulgą, że uwielbiam to miejsce i nie jest to czcze słodzenie. Kocham je przede wszystkim za powtórki i możliwość dodawania słów, zwrotów i zdań prosto ze słownika Diki. Mam nadzieję, że sam kurs też polubię, choć na razie na spokojnie przerabiam poziom A1 i nie mam tu zbyt wiele do roboty.

Angielski to język, który już dość dobrze znam, przynajmniej jeśli chodzi o sferę rozumienia czytanego tekstu. Gorzej się mają u mnie pozostałe umiejętności. Mam też ogromne, losowe braki w materiale, w związku z czym chcę przerobić wszystkie poziomy od totalnego zera do pełnego C2. Mimo że zdałam certyfikat CAE za pierwszym (i totalnie olewanckim) podejściem, to nie czuję, żebym na niego w jakikolwiek sposób zasługiwała… Moim celem ostatecznym jest opanowanie tego języka na takim poziomie, żebym mogła na luzie w nim pisać moje powieści i szukać sobie zagranicznych wydawców oraz możliwości twórczych.

W okolicach wakacji zamierzam dorzucić sobie do mojego koszyczka jeszcze język hiszpański, którego gdzieś kiedyś odrobinkę liznęłam, ale nie pamiętam już smaku. Tutaj chciałabym być swobodna w codziennym życiu, może trochę barwniejsza słownikowo, niż podczas codziennych rozmów, ale nie nastawiam się na absolutną biegłość. Jeśli starczy mi czasu i sił, to kiedyś chciałabym też skubnąć co nieco z francuskiego i niemieckiego, choć tego ostatniego niekoniecznie z sympatii, bardziej zawodowych ambicji.

Na pewno będę tu czasem wpadać, by aktualizować moje cele i osiągnięcia (i po cichutku czytać wszelakie wypowiedzi innych Forumowiczów). A tymczasem trzymajcie się ciepło! :)
SilFx
12 miesięcy temuzmieniany: 12 miesięcy temu
piotr.grela - Najlepiej zacząć od 10-15minut codziennie, ja tak robię z nauką programowania i gry na gitarze. - 12 miesięcy temu
Marcin48 - Trzymam kciuki za dalsze postępy językowe :-) eTutor to dobre miejsce dla tych, którzy chcą zwiększyć kompetencje językowe, a więc i dla Ciebie. Mierz wysoko i napisz książkę! - 12 miesięcy temu
darkobo - Kto raz zaczął na dobre przygodę z eTutorem, trudno mu będzie ją zakończyć ;) (chyba, że z powodów finansowych).
Życzę powodzenia i nie zapominaj również o ćwiczeniu umiejętności słuchania i mówienia - z tym z reguły u nas jest najtrudniej, a na wakacjach, czy w pracy, bardzo się przydają.
Jedno, co mogę doradzić, to staraj się nie dopuścić do tego, aby skumulowało ci się zbyt dużo powtórek. To może zniechęcić. Ale i na to są sposoby ;)
Witaj i powodzenia!
- 12 miesięcy temu
SilFx - Dziękuję Wam serdecznie za ciepłe przyjęcie, miłe słowa i wszelkie wskazówki :)

@piotr.grela: To bardzo cenna rada, choć w moim przypadku ciężka do wdrożenia, bo jestem bardzo skrajna, jeśli chodzi o języki - albo długie godziny nauki, albo jej totalny brak. Mam nadzieję, że się jednak poprawię w tym względzie, bo wiem jak ważna jest systematyczność i nawet ta chwila z językiem każdego dnia.

Programowanie i gra na gitarze? Nieco odległe od siebie i jednocześnie piękne pasje :) Niech się ładnie rozwijają :)
- 12 miesięcy temu
SilFx - @Marcin48: Dzięki za ogrom wsparcia i pozytywnego kopa :) Skoro po polsku dałam radę coś napisać, to może za te 10+ lat się tu zgłoszę z prawdziwą powieścią po angielsku :D A sama przy okazji napomknę, że szponię (znaczy trzymam kciuki ^^') za Twój egzamin CAE. Jestem pewna, że przy takim zaangażowaniu i motywacji zdasz go na najwyższą notę, blisko lub nawet na 100% z każdej części :) - 12 miesięcy temu
SilFx - @darkobo: Po tak ciepłych słowach od razu moje pazurki się rwą do klawiatury, by przepisywać kolejne angielskie słówka :)
Z tym słuchaniem i mówieniem, to niestety 100% prawda u mnie. Pierwszego nie lubię, bo słabo z tym u mnie, drugiego się wstydzę, bo w dzisiejszych czasach "każdy" jest ekspertem od angielskiego i ocenia, często bardzo srogo. Dam jednak radę! Z takim wsparciem na pewno wypłynę w końcu na szerokie wody (albo się spektakularnie utopię, ale przynajmniej będzie mnie miał kto żegnać :D)
A co do powtórek, to już się zdążyłam nimi zadławić, :D ale jakoś się wyratowałam i teraz staram się być rozsądniejsza. :)
Na pewno się tu z przyjemnością rozgoszczę. :)
- 12 miesięcy temu
SilFx - Ta ilość odpowiedzi nie jest po to, by nałapać jak najwięcej plusów, po prostu mam za duży słowotok jak na limit słów w tym miejscu ^^' - 12 miesięcy temu
londynwarszawianka - Good luck with your learning!
Najlepiej napisac swoje cele tutaj, a potem wrocic, aby moze cos zmienic lub ulepszyc.
W roku poprzednim, 2022, bylo duzo watkow “jak sie uczyc” jezyka obcego.
Wyrobienie codziennego nawyku nauki jest wazne.
- 12 miesięcy temu
londynwarszawianka - Jesli chodzi o czytanie, to Agatha Christie, ktora napisala 66 powiesci kryminalnych

Link here about an island (Burgh Island, South Devon) which was an inspiration for A.Christie, article from 10/05/23:

https://www.bbc.com/news/uk-england-devon-65542868.amp
- 12 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
SilFx - @londynwarszawianka: Dzięki za przydatne rady i link do artykułu :) Na pewno z nich skorzystam. Zamieszczenie rozpiski celów tutaj to świetny pomysł. Co prawda mam swoją prywatną i mnóstwo jakichś tam dodatków do niej (lubię planować), ale nie motywuje to tak bardzo jak świadomość, że ktoś jeszcze o tym wie. To jakoś tak bardziej zmusza do pracy nad swoimi postanowieniami, bo głupio jak się nie uda (przynajmniej mnie). Na pewno w najbliższych dniach coś tutaj wrzucę :)

Sama od siebie mogę powiedzieć, że czytam ogromne ilości internetowych komiksów. Wiem, że to nie ten sam poziom językowy co książki, ale to taka moja pasja od dziecka i też dużo rozwija mój angielski. :)
- 12 miesięcy temu zmieniany: 12 miesięcy temu
londynwarszawianka - Cos co jest zapisane, podobno bardziej motywuje i latwiej to sprawdzic.

@SilFx, tak w skrocie to juz ujawnilas swoje cele nauki dotyczace jezyka angielskiego i hiszpanskiego oraz przedstawilas swoja osobe oficjalnie na forum eTutor’a.
- 12 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
londynwarszawianka - Powiesci A.Christie:

http://www.agathachristie.pl/bibliografia.html
- 12 miesięcy temu zmieniany: 12 miesięcy temu
londynwarszawianka - Dla tych, co lubia czytac:

“There was a moment when I changed from an amateur to a professional. I assumed the burden of a profession, which is to write even when you don't want to, don't much like what you're writing, and aren't writing particularly well”.
Agatha Christie: An Autobiography
- 12 miesięcy temu zmieniany: 12 miesięcy temu
SilFx - Wiem, że przed edycją posta pytałaś o moje ulubione serie, a nuż komuś się przydadzą, ale nadmiar obowiązków uniemożliwił mi odpisanie we właściwym czasie. Jest ich naprawdę bardzo dużo. Siedzę głównie w tematyce sci-fi, fantasy, thriller, akcja, czasem horror, a subskrybuję koło 300 tytułów, więc długo by wymieniać serie, które lubię, myślę jednak, że jeśli ktoś miałby ochotę sobie poczytać komiksy na poziomie średnio zaawansowanym, żeby w łatwy sposób przyswajać język i jeszcze nie zna tej aplikacji, to bardzo polecam apkę WEBTOON (cdn.) - 11 miesięcy temu
SilFx - Można sobie w niej tworzyć własne listy komiksów, pisać komentarze, a dodatkowo zmienić język komiksów z angielskiego na francuski, hiszpański i (m.in.) niemiecki. Można też korzystać z tej strony na komputerze: https://www.webtoons.com/en/ bez zakładania konta.

Tak, to prawda, że już trochę przedstawiłam moje cele, ale w oddzielnej wiadomości może trochę bardziej szczegółowo się rozpiszę na temat planów podsumowywania moich dalszych językowych osiągnięć. :)
- 11 miesięcy temu
londynwarszawianka - @SilFx, dzieki. To jest dobra strona z komiksami, bo nie trzeba zakladac konta, milosnicy czytania na pewno znajda, cos dla siebie :) - 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
londynwarszawianka - Dla fanow komiksow, “Lookism”, anime series based on the webtoon, available on Netflix:

https://www.netflix.com/gb/title/81177634
- 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
SilFx - Lookism to naprawdę dobra seria, zarówno oryginalny komiks, jak i serial na Netflixie, ale tam go pewnie nigdy nie skończą, bo seria w tej chwili ma już grubo ponad 400 rozdziałów i jeszcze wychodzi :) W ogóle na Netflixie jest trochę ekranizacji komiksów. Czekam na Eleceed ^^

Co do Webtoona jeszcze, jest w większości darmowy (poza kilkoma najnowszymi rozdziałami danej serii, które i tak po tygodniu czy dwóch będą ogólnodostępne, częścią serii zakończonych, gdzie można odblokować za darmo jeden rozdział dziennie i niektórymi seriami ongoing).
- 11 miesięcy temu
londynwarszawianka - Do cwiczen jezykowych przeczytanie kilka rozdzialow komiksu jest wystarczajace. Mozna skupic sie na roznych frazach, kolokacjach, przepisywaniu etc.

“Eleceed”, adaptacja komiksu jest wciaz w fazie rozmow, Netflix nie podal wstepnej daty wejscia na ekran.
“Eleceed”, is a Korean webcomic about a kindhearted cat lover named Jiwoo, and the Great Kayden, a wizard-turned-cat.
Inny popularny komiks koreanski, ktory doczekal sie ekranizacji serialowej to “Weak Hero”, dostepny na Netflix.
- 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
SilFx - To potwierdzone info, że Netflix pracuje nad Eleceed? Bo nie mogę nigdzie znaleźć konkretnych danych, tylko spekulacje, czy i kiedy może coś wyjść... To byłaby magia dla mnie i mojej mamy, która kocha ten komiks (ja też go kocham, mam nawet fotkę Kaydena w formie kota zrobioną w prawdziwym świecie).

Widziałam tam też Sweet Home, ale nie oglądałam.
@londynwarszawianka, zdarza Ci się też czytać komiksy? Brzmisz mi na osobę, która sporo o tym wie. :) Jeśli tak, to czytasz tylko po angielsku, czy pracujesz też nad innymi językami?
- 11 miesięcy temu
londynwarszawianka - Przewaznie ogladam seriale na Netflix, ktore w wiekszosci oparte sa na komiksie, kdramas & jdramas, czasami jesli sa b.ciekawe jako ‘super hit’ tez je czytam. Jezyk tylko angielski, choc lubie melodie koreanskiego i japonskiego. - 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
londynwarszawianka - To, co znalazlam na temat “Eleceed”:

According to unofficial sources and online talk, behind-the-scenes work on an Eleceed Season 1 anime adaptation is already underway. Eleceed anime is expected to be announced in 2022 if everything goes according to plan. Season 1 of Eleceed will most likely contain 12 episodes.

Perhaps Warner Bros. Japan or Telecom Animation Film will produce the animation, or perhaps it will be published as a Netflix Original series.
To byly wczesniejsze informacje o adaptacji komiksu, w tym roku, 2023, brak czegos konkretnego.
- 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
SilFx - Czyli niestety znalazłaś to samo info o Eleceed, do którego też dotarłam :( Trudno powiedzieć kiedy coś z tego będzie...

Miło mi czytać, że podzielasz moje zainteresowania :D Sama kiedyś miałam ogromną fazę na anime z angielskimi napisami bądź dubbingiem, ale ponieważ wiele tych serii istnieje tylko jako reklama mangi i nie ma dalszych sezonów, to w pewnym momencie przerzuciłam się na komiksy. Najpierw mangi, potem manhwy i manhuy, aż w końcu dotarłam do web comics. Ostatnio spróbowałam k-dramy i muszę przyznać, że mi się spodobała. Jak znajdę czas, to obejrzę więcej serii.
- 11 miesięcy temu
SilFx - Mam znajomą, która ogląda całą masę anime z angielskim dubbingiem i muszę przyznać, że mówi po angielsku wybornie. Twierdzi, że uczy się głównie z tego i choć nie do końca chce mi się wierzyć, że samo oglądanie wystarczy, to i tak ją podziwiam. Mnie się dobrze czyta po angielsku. Łapię się na tym, że jak potem myślę o przeczytanych rozdziałach, to odruchowo robię to w tym języku. Kiepsko za to rozumiem mowę (listening chyba u mnie kuleje najmocniej), więc się od razu irytuję, że nie wiem o co chodzi i często odpuszczam, mimo że wiem, że w żadnym razie nie powinnam. Może teraz będę mieć większą motywację :) - 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
londynwarszawianka - Samo ogladanie, czy czytanie to za malo, aby mowic biegle, gdyz sa to umiejetnosci pasywne :) Tutaj potrzebne sa rozne dodatkowe cwiczenia jak np. powtarzanie dialogow, czy nauka slownictwa i oczywiscie rozmowa.
Zgadzam sie, ze jest to pomocne do osiagniecia bieglosci jezykowej.
Stad dobrym pomyslem jest czytanie po angielsku ksiazek, czy komiksow, ktore sa piekne narysowane i ciekawie napisane.
- 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

24.05.2023

- 10 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
Cristiano1986 - @Marcin48, brakuje tutaj Twoich postów z nowymi słówkami, nie wiem jak inni, ale ja często dodawałem je do słownika Diki i powtarzałem, przy okazji czytając też linki, które załączałeś. Sam starałem się też kilka razy podawać nowe słówka. Może taka ogólna rada, jak ktoś przeczyta ciekawy artykuł i znajdzie ciekawe zwroty/słówka, dzielmy się tym tutaj. Co myślicie? - 12 miesięcy temu
kamila.zet - @Marcin48, @Cristiano1986 - przypominam o możliwości tworzenia nowych wątków :) Może to dobry moment, by stworzyć oddzielny wątek na Forum, gdzie w komentarzach będziecie dodawać ciekawe dla Was zwroty/słówka z przeczytanych artykułów? :) - 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam po kilku dniach przerwy, kiedy - z przyczyn wyższych - robiłem powtórki jedynie szczątkowo. Dziękuję za przjazne porady @Cristiano1986 oraz @kamila.zet - wezmę je pod uwagę :-)

30.05.2023

- 40 minut powtórek (w dwóch porcjach) eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Zadania z książki NEW ENTERPRISE B2+/C1 jenny Dooley - zadanie do szkoły językowej

- 60 minut lekcji w szkole językowej
Marcin48
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

31.05.2023

- 75 minut powtórek (w czterech porcjach) eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

01.06.2023

do godziny 15.25

- 89 minut powtórek (w pięciu porcjach) eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

01.06.2023

- 89 minut (w pięciu porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 90 minut grupowych zajęć z native speakerem w szkole językowej

- Jednak lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- Wisielec - gry językowe eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

02.06.2023

- 59 minut powtórek eTutor (w czterech porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Jednal lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- Przeczytanie artykułu

https://www.bbc.com/news/world-europe-65786624

- Przepisanie artykułu na edytorze tekstu i tłumaczenie napotkanych nieznanych zwrotów, dodanie zwrotu do systemu powtórek eTutor:

incursions - najazdy
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

03.06.2023

- Przeczytanie artykułu
https://www.lifesitenews.com/news/pro-life-researcher-exposes-trudeau-govt-for-giving-euthanasia-group-more-than-3-million/?utm_source=top_news&utm_campaign=usa

- Przepisanie artykułu na edytorze tekstu i dodanie do systemu powtórek wyrażeń z artykułu:
repeal - uchylać, znosić, unieważnić
pertaining to something - dotyczący czegoś
eligibility - prawo, uprawnienia, odpowiednie kwalifikacje
join the ranks of something - wstąpić w szeregi czegoś
partake - brać udział, uczestniczyć

- 60 minut (w pięciu porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Olądanie https://news.sky.com/

- Jedna przerobiona lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTutor
Marcin48
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

04.06.2023

- 70 minut (w pięciu porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Jedna lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- Oglądanie TVP WORLD
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

05.06.2023

- 85 minut (w sześciu porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dwie przerobione lekcje BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- Przeczytanie artykułu:
https://www.bbc.com/news/world-europe-65813560

- Przepisanie artykułu na edytorze tekstu i dodanie zwrotów z artykułu do systemu powtórek eTutor:
captor - porywacz, zdobywca
captive - jeniec, niewolnik
ablaze - płonący, w płomieniach

- Przeczytanie i przepisanie na edytorze tekstu artykułu:
https://www.lifesitenews.com/news/top-catholic-philosopher-frightening-silence-of-cardinals-leading-to-complete-collapse-of-church/?utm_source=featured-news&utm_campaign=catholic

Zwroty dodane z artykułu do systemu powtórek eTutor:
intimate - bliski, zażyły
permeating - przenikający, wypełniający
Holy Scripture - Pismo Święte
addendum - uzupełnienie
prelate - prałat, dostojnik kościelny
tremble - trząść się

- Dzienna porcja InstaLing
Marcin48
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu
londynwarszawianka - Podzial na strony jest wazny. Strony 5 jest b.dluga. Zbyt duzo do przewijania zniecheca do czytania tych komentarzy. - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zmotywowana słowami @londynwarszawianki postanowiłam zamieścić tu swoje troszkę bardziej rozbudowane plany językowe, wraz ze szkicem grafiku, wedle którego będę się tu rozliczać ze swoich postępów. :)

ANGIELSKI
Ten język miałam od podstawówki do końca studiów, ale ponieważ moją ścieżką edukacji były przedmioty ścisłe, więc traktowałam go jako coś, co trzeba zaliczyć i wrócić do swoich spraw. Moja bierna znajomość angielskiego (ale tylko w wersji rozumienia tekstu) jest na wysokim poziomie, gorzej z rozumieniem ze słuchu i czynną znajomością języka. Planuję więc:

- przerobienie po kolei poziomów A1 – C2 na eTutorze, lekcji specjalnych, baz słownictwa (jeżeli czegoś nie ma w lekcjach), języka biznesu i języka w podróży (czyli krótko: wszystkiego)

- na poziomie C2 zapisanie się do szkoły językowej (na wcześniejszych już byłam i mam materiały) na kurs przygotowujący do zdawania CPE

- zdobycie certyfikatu CPE z najwyższą oceną (w najgorszym razie będę zdawać dwadzieścia razy, trzeba mieć w życiu jakieś pasje)

- posługiwanie się językiem na tyle swobodnie, by pisać w tym języku powieści sci-fi i scenariusze filmowe

Dodam jeszcze tylko, że będę się musiała przeprosić z Netflixem i innymi miejscami, gdzie będę mogła dużo słuchać i oglądać, a także skupić się na rozwijaniu pozostałych umiejętności, ale nie ma co się rozpisywać aż za bardzo. I tak mi z tego zaraz wyjdzie powieść-rzeka.

HISZPAŃSKI
Miałam go na studiach przez trzy semestry, ale jako że nie był przedmiotem obowiązkowym, więc się z niego wypisałam, zniechęcona bardzo chaotycznie prowadzonymi zajęciami i nieprzyjemną atmosferą roztaczaną przez wykładowczynię. Żałuję decyzji, więc chcę się z nim przeprosić i ponownie nad nim przysiąść. Ponieważ tutaj naprawdę umiem niewiele, co najwyżej skrawek poziomu A1, więc pracy będzie o wiele więcej niż z angielskim.

- zdecydowałam, że ruszam z nim dopiero po przerobieniu poziomu A1 z angielskiego, żeby się oswoić z platformą

- przerabiam wszystko, co tu znajdę, czyli poziomy A1 – C (jak już będzie)

- od poziomu B2/C1 dołączę do szkoły językowej

- zdam DELE C1, a następnie DELE C2 najlepiej jak będę w stanie

FRANCUSKI
Nigdy się go nie uczyłam. Sama od siebie przerobiłam tylko dwie lekcje z innego kursu w innym miejscu i szło mi naprawdę dobrze, doszłam jednak do wniosku, że gdybym miała skończyć ze znajomością tylko dwóch języków obcych, to wolałabym, żeby tym drugim był hiszpański, bo będzie mi bardziej pomocny w życiu. Dlatego za francuski wezmę się dopiero wtedy, gdy zdam satysfakcjonująco CPE, aby nie zadławić się zbyt wieloma językami ciągniętymi jednocześnie. Plany podobne do hiszpańskiego:

- wszystkie poziomy z eTutora

- szkoła językowa od poziomu B2/C1 do końca

- DALF C1 i DALF C2

Całość moich planów mogę podsumować krótko: marzyć wolno każdemu ^^’ Dużo w życiu planowałam językowo i nic z tego nie wychodziło, dlatego tym razem zamieszczam tę rozpiskę w miejscu publicznym, żeby ucieczka przed moimi założeniami nie była już tak prosta i niezauważalna jak do tej pory.

Co do rozliczania z planów, postaram się to robić co 10 tematów z każdego języka na każdym poziomie, raz na miesiąc zamieścić notatkę z łącznej ilości dodanych słówek i przerobionych lekcji, może się znowu przeokropnie rozpisać, żeby wszystkich przy okazji zanudzić, a także na początku każdego nowego roku wrócić do mojej listy celów i zobaczyć, w którym miejscu obecnie tkwię. Prawdopodobnie zejdzie mi na tym ze trzydzieści lat życia, więc mam nadzieję, że eTutor tyle pociągnie, żebym tu mogła wracać i dalej terroryzować otoczenie swoimi, wpisującymi się już w nurt sci-fi, celami językowymi ^^’

Wszystkim, którym chciało się przebrnąć przez te moje szalone urojenia serdecznie dziękuję i życzę przyjemnej realizacji własnych językowych celów ^^
SilFx
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu
kamila.zet - @SilFx, życzę dużo wytrwałości i mocno trzymam kciuki za wdrażanie Twoich planów w życie! :)

Polecam Twojej uwadze również ten wątek: https://www.etutor.pl/forum/thread/1568299-Watek_eTutora_Nauka_kilku_jezykow_obcych_jednoczesnie_-_czy_warto_i_ja.html?unread Myślę, że możesz znaleźć w nim kilka cennych uwag odnośnie nauki kilku języków obcych w tym samym czasie :)
- 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
londynwarszawianka - @SilFx, finger crossed, it’s doable :) - 11 miesięcy temu
SilFx - @kamila.zet, dziękuję za wsparcie i za namiary na wątek. Z przyjemnością sobie go przeczytałam i mam nadzieję, że sama będę mieć kiedyś podstawy, by się w nim udzielać :)

@londynwarszawianka, zawsze masz dla mnie ciepłe słowo, dziękuję Ci za to. :) Mam nadzieję, że kiedyś faktycznie choć część tych rzeczy uda mi się zrealizować :)
- 11 miesięcy temu
londynwarszawianka - Silna motywacja plus pasja do nauki jezykow obcych na pewno przyniosa rezultaty.
I’ve stated before that you can do it. Everything is in your hands :)

Zawsze warto w zyciu mierzyc wysoko. ^^
Great motto: Learn with passion, you will be able to see your own progress.
- 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

SilFX musisz sobie żądać pytanie do czego mi te wszystkie języki i certyfikaty Ci będą potrzebne...
Mnie nikt nigdy się o żaden certyfikat nie pytał, nie napiszę pisma po angielsku lub nie zadzwonię nic nie załatwię.

Każdy z nas ma jakieś ograniczenia czasowe, praca, rodzina...
Miałem w planie naukę dwóch języków przyszłości:
mandaryńskiego i arabskiego ale brakuje mi czasu...

Interesujesz się filmami SF, oglądaj filmy SF np. na Netflixie, dodawaj słówka i zwroty do Etutora.
Polecam Black Mirror.

Chat GPT-4 i opanowanie pisania promptów pomoże Ci pisać dialogi do filmów.
Uczenie się pod certyfikaty moim zdaniem jest najlepszą drogą do obrzydzenia sobie nauki języków.

Ucz się codziennie dla siebie, tak jak ja programowania, gry na gitarze...
Nie mam talentu ale dzisiaj jestem lepszy niż byłem wczoraj.

Chodzi mi SilFX aby Twoje bardzo ambitne plany były w jakiś sposób wykonalne a tak się mocno nakręcisz i szybko wypalisz ...
Na początku 10 minut dziennie potem 2,3,4, n razy po 10 minut codziennie.

Życie jest krótkie jak chcemy się czegoś nauczyć, to starajmy się mieć z robienia tego jak najwięcej radości.
piotr.grela
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@piotr.grela, masz rację, certyfikaty są w dużej mierze tylko na pokaz i dla własnej satysfakcji (na pewno są miejsca, gdzie je honorują, ale jeszcze nigdy mnie to nie spotkało) i ich posiadanie wcale nie gwarantuje znajomości języka na danym poziomie. Wiem po sobie, gdyż zdałam CAE, brakło mi niewiele, kwestia 1 - 2% żeby mieć ocenę B, nawet z części dotyczącej mówienia miałam B, a część leksykalną zdałam na A, mimo że wiem, że nigdy w życiu na to nie zasłużyłam. Po prostu łatwy egzamin i umiejętność zdawania tego czegoś, niekoniecznie znajomości języka.

Jednak nauka języków to niekończąca się przygoda, więc pomyślałam sobie, że teraz, na początku drogi, byłoby miło sobie wyznaczyć jakiś namacalny cel, umowną metę. Uczyć dla siebie, po swojemu, w swoim tempie, najlepiej jak się da i w momencie, gdy się poczuje, że może, może się jest gdzieś w pobliżu tego poziomu, dla zwykłej frajdy spróbować coś tam zdać. A potem uczyć się dalej i ciężko pracować. A może dojdę do wniosku, że wcale tego nie potrzebuję. Może się okaże, że za rok czy dwa będę musiała odłożyć moje marzenia na półkę i nigdy do nich nie wrócę, bo tak jak piszesz, każdy ma obowiązki... Nie wiem. W tej chwili mam więcej możliwości, bo nie mam dzieci, męża, mam zdalną pracę, nie tracę czasu na dojazdy, więc mogę się zagłębić w języki trochę bardziej na poważnie. Co będzie dalej, czas pokaże. Jednak jeśli teraz nie będę mieć tej wirtualnej mety, to wiem, że tego nie udźwignę, bo będzie to dla mnie zbyt przytłaczające.

Dziękuję, Piotrze, za Twoje ciepłe słowa i przydatne rady. Będę szła cierpliwie krok za krokiem i każdego dnia będę lepsza w tym co robię, tak jak Ty w programowaniu i grze na gitarze. :)

A co do radości z tego co się robi, to naprawdę cieszę się z tych planów, eTutora, pisania na forum i z tego, że może kiedyś będę się swobodnie wypowiadać w jakimś języku poza polskim. Trochę mnie to jednak przeraża, bo w moim umyśle zakorzeniło się przekonanie, że języki to moja pięta achillesowa i nigdy nie będę wystarczająco dobra, ale i nad tym popracuję :)
SilFx
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu
darkobo - Z moich doświadczeń wynika, że my się za bardzo przejmujemy. Nie wiem jak Angole, Ale Irlandczycy są bardzo tolerancyjni jeśli chodzi o nasze umiejętności językowe. Ja się oceniałem bardzo nisko, a oni mnie chwalili.
Inna sprawa, że inne nacje chyba tez mają mniej kompleksów, a to one mocno nas hamują (kompleksy, nie nacje ;) ).
Będzie dobrze SilFX :) Myśl pozytywnie, a wszystko będzie dobrze :) Chin up!
- 11 miesięcy temu
SilFx - Dzięki, @darkobo, postaram się rzadziej rozmawiać z moimi językowymi kompleksami, choć muszę przyznać, że są znacznie bardziej gadatliwe ode mnie i odzywają się zawsze nie w porę :) PS Cudowne zdanie w nawiasie, aż się musiałam uśmiechnąć :D - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

06.06.2023

- 90 minut powtórek (w sześciu porcjach) eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Dwie lekcje BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- 60 minut grupowych zajęć językowych z lektorem

- Dzienna porcja InstaLing
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

07.06.2023

- 93 minuty (w 7 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 3 lekcje BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Krzyżówki - gry językowe eTutor

- Wisielec - gry językowe eTutor

- Dzienna porcja InstaLing

- Przeczytanie artykułu:

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-65831395

- Przepisanie artykułu na edytorze tekstu oraz dodanie z niego wyrażeń do systemu powtórek eTutor:

spared - oszczędzony
affidavit - oświadczenie złożone pod przysięgą
clemency request - prośba o łaskę
Marcin48
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

08.06.2023

- 94 minuty (w siedmiu porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 3 lekcje BUSINESS ENGLISN C1 eTutor

- 40 minut pisania dyktowanych zdań (w dwóch porcjach) - gry językowe eTutor

- Dzienna porcja InstaLing
Marcin48
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

09.06.2023

- 106 minut (w 8 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Trzy lekcje BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- 20 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Wisielec - gry językowe eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zacząłem oglądać kanał Patricka Lancastera jak wygląda wojna z tej drugiej narracji.
https:[...]@PatrickLancasterNewsToday
piotr.grela
darkobo - I ile filmów obejrzałeś i w jakim czasie? Jakie nowe zwroty/słówka poznałeś? - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

10.06.2023

- 127 minut (w 8 porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Trzy lekcje BUSINESS ENGLISH C1 eTutor

- 21 minut pisania dyktowanych zdań - gry językowe eTutor

- Krzyżówka - gry językowe eTutor

- Wisielec - gry językowe eTutor

- Dzienna porcja InstaLing
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

11.06.2023

- 82 minut (w pięciu porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Jedna lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

12.06.2023

- 15 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim pierwszym podsumowaniem postanowiłam objąć całą moją przygodę z eTutorem, wliczając w to również „dni zero”, czyli te poprzedzające wykupienie abonamentu.

- 10 kwietnia 2023 rozpoczął się niechcący mój day streak. Wtedy jeszcze nie wiedziałam o jego istnieniu, a także na czym w ogóle polega. Logowałam się, całkiem przypadkowo, codziennie, by zaznajamiać się z platformą i dowiedzieć „z czym to wszystko się je”, zanim wykupię abonament.

- 15 kwietnia 2023 dołączyłam do zapracowanych duszyczek chłonących wiedzę z języka angielskiego. Przyznam szczerze, że trochę się zachłysnęłam eTutorem i podtopiłam powtórkami, więc po intensywnym kwietniu miałam bardzo skąpy maj i dopiero niedawno udało mi się wyjść ze wszystkim na prostą (a następnie ponownie zadławić powtórkami [jestem z siebie dumna :D ]).

- W kwietniu dodałam do powtórek 438 słówek, zwrotów i zdań, natomiast w całym maju zaledwie 304. Wiem, że niektóre osoby dodają tysiące słówek tygodniowo, jednak mam świadomość, że sama tylu nie uciągnę i braknie mi na to wszystko czasu. Myślę, że po 300 słówek z angielskiego i hiszpańskiego miesięcznie byłoby dla mnie aż nadto obfitym plonem i w zupełności by mi wystarczyło. :)

- Dziś w końcu przerobiłam pełne 10 tematów z poziomu A1. Mało i wolno, ale zabijają mnie moje dobrowolne spacery po Diki. Gdy przerabiam daną lekcję, lubię sobie zerknąć na transkrypcję fonetyczną danego słówka i sprawdzić akcenty, a wtedy zawsze znajduję masę ciekawych zdań przykładowych lub powiązanych wyrażeń, przechodzę z jednego słówka na kolejne, i jeszcze kolejne i nagle wszystko na pewno mi się przyda. ^^' Gdy kończę lekcję, mam dodane 15 słówek z kursu i kolejne 65 ze słownika, bo czasem naprawdę zdarza mi się daleko zawędrować. Lubię to i nie uważam tego za niepotrzebną dłubaninę, bo nauczyłam się już naprawdę wielu ciekawych rzeczy, z których rzeczywiście skorzystam, no ale kurs przez to idzie bardzo powoli. ToT

- Również dzisiaj awansowałam na profesjonalistkę. Niby mała rzecz, a cieszy.

- Zgłosiłam też moje pierwsze cztery sugestie poprawek do zdań przykładowych na Diki i wszystkie zostały przyjęte.

A tak w ogóle czeka mnie mała korekta w planach ze względu na ostatnią promocję przed zmianą cen kursów i urwanie sobie abonamentu na hiszpański.

To chyba wszystko z moich obecnych osiągnięć. Nie było ich zbyt wiele, ale jakieś były, a dla mnie to już coś. :)

Trzymajcie się i do następnego! :D
SilFx
darkobo - Mogę tylko zakrzyknąć "Brawo!" Tak trzymaj. - 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
londynwarszawianka - Jest progress i zadowolenie z nauki, a to chyba najwazniejsze. - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

13.04.2023

- 1h grupowych zajęć w szkole językowej

- szczątkowa aktywność na eTutor

[Tak to już jest, że do nauki potrzeba energii, a ta mi się wykończyła przez bardzo intensywną i długą wcześniejszą naukę oraz brak ruchu fizycznego. Teraz naprawiam ten błąd, byłem już na długim spacerze. Mam nadzieję, że jutro już będę mógł się znowu dużo uczyć]
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

14.04.2023

- 69 minut (w czterech porcjach) powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Jednak lekcja BUSINESS ENGLISH C1 eTutor
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

15.04.2023

- 57 minut (w czterech porcjach) powtórek na eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 1,5 h grupowych zajęć z native speakerem
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

16.06.2023

- 45 minut powtórek (w dwóch porcjach) eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki