ZALOGUJ SIĘ

Kontynuacja angielskiego czy nowy język

8 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Witam, mam 21 lat. "Uczę się" angielskiego od przedszkola. Piszę to w cudzysłowie bo to nie nauka tylko wegetacja. Nigdy się nie uczyłem angielskiego, testy w każdej szkole zdawałem na 3 lub na 5, nie zależało mi. Po ponad 10 latach nauki wg. testu eTutor jestem na poziomie A2, co w sumie jest racją. Nie potrafię spontanicznie odpowiadać, nawet czasów nie znam dobrze, jedynie najprostsze zdania. Znam olbrzymią ilość idiomów, wyrażeń takich na pamięć, jednakże klejenie złożonych zdań jak i rozumienie ze słuchu i cała reszta jest bardzo u mnie zaniedbana, pomimo tego, że mogę powiedzieć, znam cały słownik angielski. Nie potrafię po prostu sprawić, że słowa i wyrażenia, które znam nabiorą sensu w angielskim. I tutaj moje pytanie - czy jest sens kontynuacji angielskiego skoro jest on w moim kontekście taki spaczony? Czy jakbym teraz przystąpił do poważnej nauki, od początku, czasy, strona bierna, i te wszystkie najwazniejsze gramatycznie niuanse + nowe słówka to osiągnię się dobry rezultat w ciągu roku? Czy jednak lepiej byłoby w moim przypadku rozpocząć naukę nowego języka - hiszpańskiego. Mógłbym się zapisać na kurs i na poważnie wziąć od początku ten język, zwłaszcza, że bardzo chciałbym w nim mówić bo podoba mi się i bardzo odpowiada mi wymowa etc. Nie wiem co będzie lepsze, czy od nowa język do którego jestem zmotywowany czy też kontynuacja angielskiego, do którego nigdy nie miałem przekonania?
?
Gość
Gość - W moim przypadku było podobnie. Z tą różnicą, że niemieckiego uczyłem się kiedyś 6 lat, a angielskiego 3 lata.

W ubiegłym roku wróciłem do angielskiego. W tym czasie udało się przeskoczyć z poziomu A2 do B2 (według testu TOEIC). Kurs zacząłem przerabiać od poziomu A1, aby odświeżyć podstawy, które siłą rzeczy się zapomina. Nie żałuję.

Niedawno zacząłem przygodę z niemieckim. Zaczynam również od A1.

Najważniejsze to się "nie spinać" i nie przerabiać więcej materiału niż to możliwe. Ja sobie wyznaczyłem cel dodawania max. 10 słówek do powtórek i to się póki co sprawdza. Ale wiadomo. wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Panie Michale, witamy w gronie Użytkowników platformy eTutor :-)
Odnosząc się do Pańskiej wiadomości - w każdej nauce, nie tylko języków obcych, bardzo istotne są: zorientowanie na cel, systematyczność oraz różnorodność.

1) Zorientowanie na cel - w Pana przypadku proszę postawić sobie konkretny, motywujący do działania cel: np. w ciągu roku Pańska znajomość języka angielskiego zwiększy się z poziomu A2 do B1.
2) Systematyczność - proszę wyznaczyć sobie czas, jaki chce Pan każdego dnia poświęcić na naukę. Na przykład proszę zarezerwować sobie minimum 20-30 minut każdego dnia. Bardzo pomocne może być w tym przypadku również określenie indywidualnych tygodniowych celów nauki na stronie: https://www.etutor.pl/profil/cele-nauki/. Niech tygodniowy czas nauki wyniesie na przykład 90 minut, liczba wykonanych lekcji - 4, tygodniowa liczba nowych elementów w powtórkach - 20, tygodniowa liczba wykonanych przez Pana powtórek - 100 itd.
3) Różnorodność - skuteczna nauka każdego języka obcego ma bardzo groźnego wroga: nudę. Różnorodność w tym przypadku oznacza zatem formę oraz metody nauki. W przypadku nauki języka angielskiego na naszej platformie, w każdej lekcji znajdzie Pan materiały umożliwiające naukę słuchania, czytania, mówienia i pisania. Jeżeli pomimo tego chciałby Pan urozmaicić swoją naukę, zachęcamy do nauki poprzez zabawę przy użyciu ćwiczeń i gier językowych dostępnych na stronie: https://www.etutor.pl/exercises, korzystaniu ze spisu stron lekcji wg. typu: https://www.etutor.pl/lessons/by-type lub po prostu zakładki Powtórki.

Biorąc pod uwagę fakt, że posiada Pan już podstawy języka angielskiego, szkoda byłoby, aby zrezygnował Pan zupełnie z nauki tego języka. Proszę się nie zniechęcać :-) Niech kolejnym celem lub też nagrodą (na przykład po intensywnej, rocznej nauce języka angielskiego) będzie kurs języka hiszpańskiego :-)

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za efektywną naukę :-)
aleksandra.rosiek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moze jak Pan ma jakies podstawy z jezyka angielskiego, warto zaczac czytac ksiazki, ogladac TV i powtarzac slowka i kolokacje angielskie.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki