ZALOGUJ SIĘ

Bardzo proszę o poradę. Jaka ksiązke do nauki gramatyki wybrać

12 lat temu
Chciałabym zeby głównie było dużo czasach ale także inne istotne rzeczy. Coś dla średnio-zaawansowanych, polskie tłumaczenie
Z góry dzieki
M
monisia19882

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Proszę bardzo,
1) JĘZYK ANGIELSKI, Repetytorium Gramatyki z Ćwiczeniami
-autor, Bronisława Jasińska, Janina Jaślan, Monika Woytowicz-Neymann
-Wydawnictwo Szkolne PWN Warszawa 2004, www.wszpwn.com.pl, tel.800 22 33 44

2)BUCHMANN, Gramatyka Języka Angielskiego, Toruń 2008, www.buchmann.pl

3)CAMBRIDGE, English Grammar in Use, plus CD
-autor Raymond Murphy
-A self-study reference and praktice book for intermediate students of English (with answers)

Pozdrawiam- jkp
jerzy_pozoga
BlackAdder - Ostatnia propozycja z pewnością nie ma polskiego tłumaczenia, o które prosi autorka pytania. - 12 lat temu
jerzy_pozoga - Poradzi sobie na poziomie intermediate. Niech się uczy, Mr Raymond Murphy jest wspaniałym nauczycielem i wykładowcą. W podstawach ks. ma czerwoną okładkę a w intermediate niebieską. I JA to polecam. Wg. wyboru-zawsze coś tam znajdzie. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
jerzy_pozoga - I jeszcze jedna,
Jacek Szewczak, Język Angielski od A do Z, REPETYTORIUM, wyd. KRAM 2003, w tym jest zawarta gramatyka + ćwiczenia i przykłady odmian.
Ta ksiązka jest łatwo przyswajalna i czytelna w swej zawartości.
- 12 lat temu
BlackAdder - Zgadzam się z Jerzym, co do książek autorstwa Murphy'iego - mimo tego, że napisane są w tylko w języku angielskim, jest to język bardzo prosty i przystępny. - 12 lat temu
evita609 - Osobiście polecam English Grammar in Use (with answers). Rewelacyjnie przygotowana książka, przystępnie ze sporą ilością ćwiczeń w szerokim zakresie, płyta CD do kompletu. Polecam. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja polecam do czasów Stanisław P. Kaczmarski
Czasowniki angielskie w praktyce.
Swoją kupiłem na allegro, więc może ktoś będzie sprzedawał.
D
del_michal.prezes

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Do monisia- zanim zakupisz dodatkowe, praktyczne do nauki ang. książki to proponuję zobacz bogaty zbiór słownictwa jaki jest dostępny z zakładki u góry "słówka"- to dobra pozycja na eTutor.pl, polecam.

CD, kontynuacja pierwszej odpowiedzi-
Dzisiaj w taniej ksiegarni we Wroclawiu zakupilem dwie małe książeczki.
Te małe książeczki są dobrym uzupełnieniem do nauki z eTutorem.pl.

1)BUCHMANN, Idiomy Języka Angielskiego, Literat Toruń 2008, ok.100 stron,PLN 6,70.

Np. jest tam słowo "KNEE"-to be knee high to a grasshopper = być bardzo niskim
Eg.-He may be a handsome, but he's knee high to a grasshopper.
Tł.-Może i jest przystojny, ale jest bardzo niski.
(tego idiomu i wiele innych nie znalazłem na eTutorze.pl)

2)BUCHMANN, Testy Maturalne Język Angielski, plus CD gratis, 112 stron, PLN 8,70.

Książka zawiera: Część Ustna, rozmowy sterowane, rozmowy na podstawie ilustracji, itp.
Część pisemna, wypowiedź pisemna, rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego.
I są odpowiedzi z tzw. kluczem.
Ta mała książka jest przykładem wielu egzaminów jakie były na Uniwersytecie Wrocławskim.

Serdecznie pozdrawiam -jkp
jerzy_pozoga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mogę polecić "Gramatykę angielską w teorii i ćwiczeniach" Janusza Siudy. Jest tam naprawdę sporo materiału i oczywiście ćwiczeń. Minusem jest "akademicki język". Lepiej zapoznać się z danym zagadnieniem na etutorze a dopiero potem brać się za podręcznik. przynajmniej ja tak mam :)

Jeżeli chodzi o same czasy to kapitalną pozycją jest "Przewodnik po czasach w języku angielskim" Barbary Gołębiowskiej. Dla mnie bomba. Bardzo przystępnie objaśnione.
Otus
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki