ZALOGUJ SIĘ

Nauka j. angielskiego i j. hinduskiego

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Czy na platformie eTutor są osoby, które uczą się języka angielskiego oraz języka hinduskiego? Ja uczę się angielskiego już od dawna, a z hinduskim zaczęłam zapoznawać się od roku, ale kiepsko to wychodzi, ponieważ ciężko znaleźć dobre miejsce w sieci do nauki tego języka. Czy ktoś wie coś na ten temat? ;)
monika484p

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Niestety nie znam nikogo, kto uczyłby się tego języka. Są w Polsce w ogóle dostępne materiały do nauki czy raczej kiepsko o to?
futbolowa
monika484p - W Polsce są dwa miejsca, gdzie ten język można studiować. Znam 3 polskie książki, które pozwalają na naukę hindi. Jednak książki obcojęzyczne do nauki tego języka bywają prościej napisane ;) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

nie ma języka hinduskiego
czy masz na myśli hinduski dialekt angielskiego, czy gudżurati albo pendżabi?
Bilberry
monika484p - Mam na myśli oficjalny język Indii, jakim jest język hindi. Nie jest on dialektem angielskiego. - 12 lat temu
Bilberry - Znam wielu hindusów żyjących w UK, a mówią oni swoim angielskim (który jest także językiem oficjalnym obok hindu) oraz gudżurati albo pendżabi. Nie ma czegoś takiego jak język hinduski. Podobnie jak nie ma języka chińskiego. Myśleć tak może tylko ktoś kto nie zna realiów wschodu. Indie to wiele państwek, z których każde ma swój język, np. Pendżab i Gudżurat. Ponieważ jest tam tyle języków wprowadzono dwa oficjalne języki, którymi są hindu i angielski (hinduski dialekt tego języka). Większość hindusów uczy się swojego angielskiego.
Znam wielu hindusów, bo u mnie w Leicester jest największa ich społeczność w UK. Mamy tutaj hinduską dzielnicę, a większość ludzi mówi gudżurati.
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Monika

Chodzi o to, że nie ma czegoś takiego jak język hinduski. Prawdopodobnie pomyliłaś z językiem hindi, a to nie to samo.

Tak samo jak mieszkańców Indii, błędnie nazywa się hindusami. Hindus to bowiem wyznawca hinduizmu (religii).
DAD
Bilberry - nie ujął bym tego lepiej
poza tym wielu hindusów nie zna hindi tylko swój język (np. pendżabi) oraz oficjalny angielski
- 12 lat temu
serbio - hindus/hinduista z małej literki- (wyznawca hinduizmu) a Hindus to mieszkaniec Indii. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie wiem czy hinduski jest w ogóle dostępny w Polsce na platformach on-line, chyba najlepszym sposobem jest sprawdzenie szkół językowych i nauka w realu.

Można zawsze przyjechać do UK i zamieszkać w dzielnicy pełnej Hindusów... ze znalezieniem takich miejsc nie będzie problemu;)

PS. Znam wielu Hindusów i z tego co mi ucho podpowiada to fonetyka jest bardzo odmienna od naszej, jestem laikiem jeśli chodzi o hinduski ale wydaje mi się, że nauka tegoż języka jest dla Polaka co najmniej trudnym zadaniem.

Sposób w jaki mówią po angielsku jest zupełnie odmienny od naszego i często trudno zrozumiec co mówią, zwłaszcza osoby władające angielskim na podstawowym poziomie.
Kiedyś w luźnej rozmowie z Hindusem polegającej na powtarzaniu prostych słów w naszych ojczystych językach zauważyłem, że nie słyszę najmniejszej różnicy pomiędzy dwiema odmiennymi głoskami występującymi w tym języku... nawet powtarzane głośno i wyraźnie brzmiały dla mnie tak samo... ciekawa to była rozmowa:-)

Powodzenia
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
Bilberry - a twoi znajomi hindusi którym mówili językiem: gudżurati, pendżabi czy hindi? - 12 lat temu
quantum137 - Nie mam zielonego pojęcia... - 12 lat temu
Bilberry - ja mieszkałem najpierw w Coventry, tam jest dużo ludzi z Pendżabu, więc mówią pendżabi
teraz mieszkam w Leicester, a tu jest pełno Hindusów z Gudżuratu, czyli mówią gudżurati

a ciekawostka, moje pierwsze mieszkanie w UK było u Cyganów (Romów) - okazało się, że wiele słów cygańskich jest bardzo podobnych do tych z pendżabi, szczególnie liczebniki
- 12 lat temu
quantum137 - Liczebniki... kup panie dwa zegarki...:-)
... a Hindusów jest miliard, ech Cyganie wiedzą jakie słowa są najbardziej praktyczne:D
- 12 lat temu
Otus - Przecież Cyganie przybyli do Europy właśnie z Indii. - 12 lat temu
Bilberry - Otus to by się zgadzało - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Spróbuj szukać nauki języka Hindi on-line po angielsku (na platformach anglojęzycznych). Albo może jakiś kurs "w pudełku" typu Tell Me More (wiem, ze mają japoński).
ala_nina

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki