ZALOGUJ SIĘ

🟠 [Wątek eTutora] Jak Ci idzie nauka w 2023? Wątek motywacyjny dla wszystkich Użytkowników! 🔥💪

zmodyfikowany: 10 miesięcy temuostatnia aktywność: 3 miesiące temu
👋 Cześć! Potraktujcie ten wątek jako przestrzeń do podzielenia się z innymi Użytkownikami:
◾ tym, co danego dnia zrobiliście na platformie (i nie tylko!), aby przybliżyć się do swoich językowych celów;
◾ jakie te cele w ogóle są;
◾ tym, że dziś jest Wam jakoś szczególnie trudno zabrać się do nauki;
◾ tym, co sprawia, że właśnie dziś Wam się chce;
◾ jak idą Wam powtórki;
◾ z czego jesteście dziś dumni w kontekście nauki języka... 😊

Jesteś nowym Użytkownikiem? To miejsce powstało przede wszystkim z myślą o Tobie.
Pamiętaj o dwóch rzeczach:
1. nie bój się pytać,
2. możesz liczyć na wsparcie nie tylko ze strony pracowników eTutora, ale także eTutorowiczów, którzy są z nami od lat i na pewno mają sporo przydatnych rad w kontekście utrzymania motywacji do nauki języka. 😊

Dodajcie ten wątek do obserwowanych, aby otrzymywać powiadomienie o nowych odpowiedziach! 😊
kamila.zet
Pracownik eTutor
londynwarszawianka - Watek jest dobrze widoczny :)
O motywacji, a takze jak sie motywowac do nauki, to najlepiej moga wypowiedziec sie tutaj dlugoletni eTutorowicze.
Rok 2023, jest moim drugim rokiem nauki jezyka angielskiego i uwazam, ze jestem dobrze zmotywowana osoba przez siebie i innych uczacych sie.
What’s more, I’m a competitive person so I want to do everything to reach my language goals in this new year.
- rok temu zmieniany: rok temu
kamila.zet - Trzymam kciuki za to, żeby ten wątek faktycznie żył i rozkwitał, a przez to sam z siebie królował na górze naszej listy wątków :) Więc sugestia obserwowania była skierowana do tych, którzy za nic nie chcą go przegapić ;)

Nie będę kryć, że liczę na wypowiedzi eTutorowiczów z długim stażem. Że zdradzicie "Świeżakom" co jest kluczem do podtrzymywania niesłabnącego zapału do nauki :)

To naprawdę dopiero Twój drugi rok nauki angielskiego? Ale w ogóle czy z eTutorem?
- rok temu
londynwarszawianka - Z eTutorem oczywiscie, wrocilam do nauki jezyka po dluzszej przerwie.
Bede przerabiala wszystko ‘od a do z’, jak to sie mowi potocznie :)
Co motywuje do nauki jezyka obcego?
Tutaj na platformie to wejscie do ‘rankingu - czas nauki’ i zobaczenie jak dlugo wytrwali inni uczniowie, to daje niesamowity ‘power’ i motywuje, aby uczyc sie dalej i osiagnac zamierzone cele jezykowe.
- rok temu zmieniany: rok temu
Kris_English86 - Jestem nowym użytkownikiem eTutora. Bardzo podoba mi się ten kurs (uczę się angielskiego). Mój problem polega na tym, że nie wiem jak się uczyć. Przerasta mnie ilość. Nie wiem jak podzielić całą naukę. Powtórki są świetnie pomyślane, ale mimo wszystko nie wiem jak to podzielić. Wam co pomaga ? - rok temu
Marcin48 - Kris, doba ma 24 h i jeśli chcesz coś osiągnąć, sporą część tego czasu trzeba zainwestować w wybraną przez siebie aktywność. Najlepiej codziennie. Inaczej oszukujesz sam siebie, bo tak naprawdę nie masz motywacji do tego, o czym mówsz, że chcesz to osiągnąć. Może więc zamiast języka dla Ciebie jest lepsza inna aktywność/edukacja? Sam nie wiem, musisz o tym Ty zdecydować. A ode mnie mam taką radę - przez trzy dni zmuś się do codziennej nauki po 2h (ewentualnie po 1h). Zawsze zaczynaj od powtórek. Zobaczysz, czy tak Ci pasuje, czy się przyzwyczaisz do nauki. POWODZENIA Kris_English86 !!! - rok temu zmieniany: rok temu
Elcia39 - Też zaczynam swoją przygodę z eTutorem i ogólnie z językiem angielskim, bo nigdy wcześniej się go nie uczyłam. Narazie mam przerobione pierwsze cztery lekcje, mam nadzieję, że nie zabraknie mi motywacji 😊 - rok temu
Ania13067 - Ucze sie angielskiego na eTutor od zeszlego roku.
Motywuje mnie to, ze widze, ze zapamiętuje już sporo słów oraz, ze jestem tu od 100 dni.

Codziennie poświęcam około godziny.
Rano podczas śniadania wykonuje powtórki plus rozpoczynam lekcje. Wieczorem przed snem wykonuje ponownie powtórki i kończę lekcje.
Dodatkowo codziennie czytam krótką notkę dot. Gramatyki oraz słucham i czytam książkę Robinson Crusoee na pozikmie 2 i 3 angielskiego oraz wszystkie slowka, ktore nie rozumiem dodaje w sloniku diki.
dodatkoow 2 x tygodniu mam 30 min rozmowy z natice speaker z angielskiego.
- rok temu zmieniany: rok temu
dominik_wolowik - Elcia39 - im dłużej się będziesz uczyć, tym większe efekty będziesz zauważać. A to doda Ci dalszego paliwa do nauki. I pamiętaj, że każdy z nas zaczynał od zera. :-) Powodzenia! - rok temu
dominik_wolowik - Ania13067 - masz fajny plan nauki, takie systematyczne podejście to podstawa. Trzymam kciuki, biegniesz prostą drogą we właściwym kierunku. Way to go! :) - rok temu
DanielSw - Cześć
Mi pomogło wyłączenie powtórek na weekendy. W poniedziałek siadam do angielskiego i nie mam zaległości. W weekendy nie siedzę przed komputerem i ledwo daje radę lekcje zrobić na telefonie a powtórki zawsze nawalałem. Także zaczynam teraz każdy tydzień z większą energią i motywacją aby trzymać się na fali :)
Milego klikania
- rok temu
Elcia39 - dominik_wolownik dzięki za wsparcie i motywacje 😊 - rok temu
dblazkiewicz - Dzien dobry 🙂Ostatnio uczylem sie niemieckiego bedac nastolatkiem. Teraz mam 46 lat i wracam do nauki tego jezyka bo po prostu lubie wymowe, brzmienie i chcialbym kiedys odwiedzic kraje niemieckojezyczne, nawiazac znajomosci etc.
Cos tam mi w glowie zostalo z dawnych lat i to i owo wraca. To moja motywacja 🙂🌞💫

Szukam sposobu na nauke slownictwa i czasownikow nieregularnych. Mysle, ze warto byloby poczytac jakies bardzi proste teksty po niemiecku by opatrzec sie ze struktura zdania. Podobnie zaczynalem lata temu z angielskim od prostych ksiazek dla dzieci a teraz czytam ksiazki popularno naukowe, historyczne etc
- 12 miesięcy temu
dblazkiewicz - Dzien dobry 🙂Ostatnio uczylem sie niemieckiego bedac nastolatkiem. Teraz mam 46 lat i wracam do nauki tego jezyka bo po prostu lubie wymowe, brzmienie i chcialbym kiedys odwiedzic kraje niemieckojezyczne, nawiazac znajomosci etc.
Cos tam mi w glowie zostalo z dawnych lat i to i owo wraca. To moja motywacja 🙂🌞💫

Szukam sposobu na nauke slownictwa i czasownikow nieregularnych. Mysle, ze warto byloby poczytac jakies bardzi proste teksty po niemiecku by opatrzec sie ze struktura zdania. Podobnie zaczynalem lata temu z angielskim od prostych ksiazek dla dzieci a teraz czytam ksiazki popularno naukowe, historyczne etc
- 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 466

16.11.2023

- 50 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

17.11.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

18.11.2023

- 40 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

19.11.2023

- 43 minuty powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

20.11.2023

- 88 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

[stopniowo wracam na ścieżkę szybkich postępów językowych i długiej codziennej nauki. Cieszy mnie to bardzo]
Marcin48
darkobo - Mnie też cieszy :) Trzymam kciuki :) - 6 miesięcy temu
Marcin48 - Dzięki. Choć dzisiaj znowu krótko. Ale jutro będzie lepiej :-) - 6 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

21.11.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

22.11.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci [mało, bo była awaria strony etutor.pl]

- słuchanie radia BBC
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

23.11.2023

- 129 minut powtórek eTutor (w 3 porcjach) - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- słuchanie radia BBC
Marcin48
darkobo - Wracasz na właściwe tory 😃 - 6 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

24.11.2023

- 40 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- słuchanie radia BBC
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

25.11.2023

- 27 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- słuchanie radia BBC
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

26.11.2023

- 28 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

27.11.2023

- 1 h nauki na eTutor, w tym:
kilkanaśnie jednostek dodanych do powtórek
kilkadziesiąt powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- 1 h zajęć indywidualnych w szkole językowej na poziomie C1
Marcin48
darkobo - Zajęcia indywidualne czyli jeden na jeden?
To może być bardzo rozwijające. Na tym poziomie może nawet najbardziej.
- 5 miesięcy temu
Marcin48 - Po pierwszych zajęciach jestem bardzo zadowolony. Oczywiście kosztuje to sporo, ale na razie widzę, że warto. Zajęcia są ukierunkowane na przygotowanie do C1 ADVANCED CAMBRIDGE. - 5 miesięcy temu
Marcin48 - Będę chodził raz na dwa tygodnie, jeszcze w ramach szkoły jest funkcjonalność internetowa, można wszystko co było przerobion na tablicy interaktywnej jeszcze samemu sobie zrobić i uzupełnić. C1 Advanced da mi nowe możliwości zawodowe, dlatego zdecydowałem się tak zainwestować w siebie. - 5 miesięcy temu
darkobo - Powodzenia! - 5 miesięcy temu
Marcin48 - Darkobo, dzięki za wsparcie! To super miłe, a i Tobie życzę dalszego rozwoju językowego :-) - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

- 100 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- ok. 1h nauki metodą X
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

no coz, 53 dni nauki z rzedu, i do tego za zdobyte juz punkty przedluzylem sobie 2 razy abonament, czyli 14 dni nauki bonusu za pilnosc, nawet na przystanku autobusowym po zalatwieniu spraw usiadlem i nabilem sobie z 15 punktow z powtorek, praca na zmiany moge pogodzic z nauka. Lepiej systematycznie i powoli bez pospiechu, ale takim tempem aby 2000 punktow na miesiac zdobyc i przedluzac sobie abonament.
I
Ibrahim50

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

29.11.2023

- ok. 30 minut nauki metodą X

- 90 minut powtórek eTutor (w 3 porcjach) - z powtarzniem napotkanych zdań z pamięci

- słuchanie radia BBC
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

30.11.2023

- 45 minut metody X

- 25 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- słuchanie radia BBC
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jesli chodzi o watek motywacyjny, ja osobiscie bede sie chwalil jak zdobede kolejne 2000 ptk, a mam juz 621 ptk, i kiedy po raz kolejny przedluze sobie abonament, czyli raz na 30 dni. Problem w nauce i motywacji stanowi tutaj ten czas te dni kiedy nam sie nam nie chce, ja jestem takiego zdania np. mam zaplanowane 500 powtorek i za zwyczaj w planie mam zrobic jeszcze jedna duza lekcje, ale tego dnia albo mi sie nie chce albo jestem zmeczony, albo mam zawalony dzien, otoz ja wtedy polecam np. zrobic 50 powtorek i na tym zaprzestac, co to daje, a to daje ze dolozylismy kolejna cegielke mala, ale jednak do naszej nauki, zapewnilismy sobie ciaglosc. Z tego typu problemem zmaga sie kazdy, kazdy kto ma plan i do czegos dazy. Pozatym odpoczynek tez jest czescia procesu, treningu itd.
I
Ibrahim50

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

01.12.2023

- ok. 45 minut nauki metodą X

- niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

02.12.2023

- ok. 40 minut nauki metodą X

- słuchanie radia BBC

- 70 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

03.12.2023

- ok. 40 minut nauki metodą X

- 60 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

04.12.2023

- ok. 20 minut nauki metodą X

- niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Trzeba mieć świadomość, że cele krótkookresowe, czy średniookresowe w trakcie nauki zmieniają się a raczej powinny się zmieniać nawet przy powtórkach: tych w logu powtórkowym.
Wyznaczanie nowych celów na tych samych ćwiczeniach jest bardzo pomocne ( przykładowo: przy pierwszej turze powtórek uczę się bazowego znaczenia hasła z powtórek,,, przy drugiej turze uczę się wymowy, przy trzeciej turze szukam innych znaczeń hasła, przy czwartej....). takie podejście utrwala materiał.
abmmichal
5 miesięcy temuzmieniany: 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

05.12.2023

- ok. 15 minut nauki metodą X

- niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
darkobo - Coś słabiutko dzisiaj .... - 5 miesięcy temu
abmmichal - Marcin - czy mógłyś opisać, jak wykonujesz, powtórki z pamięci.

Cieszę się z odzewu na mój post. Nie wiedziałem, nie byłem pewny czy poruszać przedstawioną kwestię.
- 5 miesięcy temu
Marcin48 - Powtórki z pamięci robię tak, że wpierw powtarzam po lektorze i jednoczęśnie patrzę na zapis literowy. Tak robię ze słówkami. Zdania natomiast tak, że wpierw - jak słówka - powtarzam po lektorze, jednak kilkakrotnie, aż moja wymowa zbliży się do wymowy lektora. Zerkam na zapis literowy. Potem jednak - gdy już jestem gotowy - trzy razy mówię przerabiane zdanie z pamięci, bez pomocy lektora i bez patrzenia. Myślę, że to dobra metoda, ale oczywiście zwiększa się czas nauki. Natomiast polepsza się znacznie możliwość swobodnego wypowiadania się w języku obcym, bo przerabiane zdania, które wchodzą do pamięci, mogą być w różnych sytuacjach życiowych i egzaminacyjnych dość łatwo odtworzone. - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

06.12.2023

- ok. 15 minut nauki metodą X

- 40 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

07.12.2023

- Słuchanie radia BBC

- 15 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

08.12.2023

- ok. 20 minut nauki metodą X

- 27 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

09.12.2023

- ok. 20 minut nauki metodą X

- słuchanie radia BBC

- niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

10.12.2023

- ok. 25 minut nauki metodą X

- 35 minut powtórek eTutor - z powtrzaniem napotkanych zdań z pamięci

- słuchanie radia BBC

- rozwiązywanie zadać gramatyczno-leksykalnych na wydrukach ze szkoły językowej
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

11.12.2023

- 60 minut indywidualnych zajęć na poziomie C1 w szkole językowej

- 90 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- ok. 20 minut nauki metodą X

- ok. 60 minut rozwiązywania zadań gramatyczno-leksykalnych na wydrukach ze szkoły językowej
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@Marcin48 jak wygląda u Ciebie nauka metoda x?
Do czego wykorzystujesz angielski i jaki jest Twój cel nauki?
N
nikus1166
Marcin48 - Na razie chcę zostawić wiedzę na temat metody X tylko dla siebie, z kilku powodów. Jednak przyjdzie czas, że ujawnię wszystko na ten temat. Mój cel nauki to certyfikat C1 Advanced Cambridge. Do celów zawodowych (lepsza i lepiej płatna praca). - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

12.12.2023

- 30 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- ok. 20 minut nauki metodą X

- słuchanie radia BBC
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

13.12.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
nikus1166 - Słabiutko coś dzisiaj :( - 5 miesięcy temu
Marcin48 - Nadrobię :-) - 5 miesięcy temu
adrianna.wu - Na spokojnie, najważniejsze, że jest regularność :) - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

14.12.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
nikus1166 - Słabiutko, miałeś nadrobić - 5 miesięcy temu
Marcin48 - Raz lepiej, raz gorzej. Życie to nie tylko nauka :-) Ale rzeczywiście, trzeba się bardziej przyłożyć :-) - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

15.12.2023

- 60 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

16.12.2023

- 38 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

17.12.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
darkobo - Co to znaczy "niewielka" w twoim przypadku? Robisz chociaż tyle, ile zaplanował algorytm czy budujesz backlog? - 5 miesięcy temu
Marcin48 - Niewielka w moim wydaniu to najczęściej ok 5 minut nauki. Życie niesie niespodzianki, nie samą nauką człowiek żyje :-) - 5 miesięcy temu
darkobo - Przynajmniej znajdujesz kilkanaście - kilkadziesiąt sekund na automotywację (czytaj: wpis na Forum) :)
Ale 5 minut to faktycznie niedużo. Albo masz mało powtórek w systemie, albo ilość zaległych ci wciąż narasta. Oby cię w którymś momencie nie przytłoczyła.
- 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

18.12.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
nikus1166 - Marniutko ostatnio - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przepracowałem wszystkie lekcje i kursy dostępne na etutor z języka angielskiego.
Czy są jakieś dalsze możliwości rozwoju na tej platformie?
szkolka48
darkobo - Quizy, lekcje specjalne, powtarzanie kursów od nowa, w celu utrwalenia?
Chyba, że masz już biegłość native-speakera, wtedy by, by Jimi.
- 5 miesięcy temu
nikus1166 - Business English Extra. Co to za kurs?
Masz nieskończonony business English c1, będziesz kończył?
Ile czasu to wszystko Ci zajęło? Jak to się rozłożyło w czasie?
Myślę, że wiele osób chętnie by wysłuchalo Twojej historii, bo zapowiada się bardzo interesująco. Pozdrawiam
- 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

19.12.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Słuchanie radia BBC
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

20.12.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

21.12.2023

- 90 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- słuchanie radia BBC
Marcin48
darkobo - O!, lepiej :) - 5 miesięcy temu
nikus1166 - Postarałeś się w końcu
Graty
- 5 miesięcy temu
Marcin48 - Dzięki za uznanie! Uczyć się razem zawsze raźniej! - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

22.12.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
nikus1166 - Nie wymiękaj, poświęć się trochę więcej! - 5 miesięcy temu
Marcin48 - Dzięki za wsparcie, @nikus1166 - raz na wozie, raz pod wozem, ale zawsze z nadzieją i perspektywą na lepsze! Nie ma to jak wcześnie rano wstać i zrobic porcyjkę eTutora :-) - 5 miesięcy temu
nikus1166 - Motywujesz nas tutaj wszystkich, także nie odpuszczaj i ograniczaj gorsze dni 🙈 - 5 miesięcy temu
dhuode - Marcin, ja chcę powiedzieć, że to super, że dzielisz się tym, co robisz i to niezależnie od tego, czy masz "super wynik" czy ledwo udaje Ci się coś tknąć. Na tym polega nauka oraz życie ogólnie - raz ma się większe możliwości/ochotę/motywację, a kiedy indziej już nie ma tak wspaniale/cudowie/Instagramowo. Nie wszystko też jest zależne od nas. Super jest to, że pokazujesz też te gorsze dni i nie próbujesz ściemniać. Dla mnie jesteś przykładem osoby, która serio podchodzi do tematu i jednocześnie jest tylko i aż człowiekiem, jak my wszyscy tutaj.
Powodzenia w nauce, relacjonuj dalej i bądź fanem (nie fanatykiem) języka ;)
- 5 miesięcy temu
Marcin48 - Wielkie dzięki, będę kontunuować! - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

23.12.2023

- ok. 90 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamieci

- napisanie artykułu po angielsku i opublikowanie go na blogu (z pomocą narzędzi: słownik google, wyszukiwarka, becorrect)
Marcin48
nikus1166 - Gratulacje Marcin. Lecimy z tematem! - 5 miesięcy temu
Marcin48 - Dzięki i wszystkiego najlepszego na Święta! - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

24.12.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

25.12.2023

- Niewielka dawka powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
darkobo - I dobrze, liczy się regularność i systematyczność. Tak trzymaj! 🌲 - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

26.12.2023

- 40 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- Słuchanie radia BBC
Marcin48
4 miesiące temuzmieniany: 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

27.12.2023

- 30 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
nikus1166 - Jak Ci idą powtórki? Odczuwasz różnice z czasem? - 4 miesiące temu
Marcin48 - Ostatnimi czasy dużo zaniedbałem powtórki. Rozłożyłem je, bo miałem nawarstwione. Dlatego nie idą tak gładko, jak wcześniej - ale postanowiłem, że już nie będę rozkładać po raz kolejny, tylo cierpliwie robię i dłubię do skutku, aż przerobię górkę :-) A dobra wiadomość jest taka, że jak nawet za pierwszym razem nie pamiętam, to po pierwszym przypomnieniu zazwyczaj już element wraca do mojej pamięci - byle potem trzymać się wyznaczonych terminów powtórek i więcej już nie rozkładać ich :-) Dodam jeszcze, że powtarzanie zdań z pamięci dużo daje, jak chodzi o późniejsze możliwości swobodnego wypowiadania się. Jeśli tych zdań są tysiące, to umysł w naturalny potrafi tworzyć potem wypowiedzi. - 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

28.12.2023

- 60 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci
Marcin48
nikus1166 - W jaki sposób powtarzasz zdania z pamięci? - 4 miesiące temu
Ibrahim50 - Dzisiaj 3 raz z rzedu przedluzylem abonament za punkty z serwisu, czyli 21 dni nauki plus. Grudzien leniwy bo urlop, swieta, i nowy rok. Ale sie przelamalem i teraz po tym wszystkim bardziej regularnie, ale juz mam 51 ptk na plusie, czyli juz troche mniej do uzbierania. - 4 miesiące temu
Marcin48 - Powtarzanie zdań: najpierw po lektorze i z patrzeniem na zapisany tekst. Kilkakrotnie, aż czuję, że zdanie jest nauczone. Wtedy kolejny krok: trzy razy z pamięci, bez lektora i bez patrzenia na tekst. Po tym już wiem, że zdanie jest optymalnie i wystarczająco opanowane pamięciowo (lepiej nie będzie ;-) - 4 miesiące temu
Emel - Mnie tak gładko to nie przychodzi. Pół godziny później już nie potrafię wydusić z pamięci - 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

29.12.2023

- ok. 40 minut powtórek na eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- napisanie testu certyfikującego eTutor na poziomie C1 (czekam na ostateczny i całościowy wynik)
Marcin48
darkobo - Mam nadzieję, że pochwalisz się wynikiem. - 4 miesiące temu
Marcin48 - A pewnie :-) Na razie - z części gramatyczn-leksykalnej - uzyskałem 53 proc. Spodziewałem się więcej, ale widzę, że ten certyfikat eTutor wcale nie jest taki prosty i rzeczywiście te słówka i zwroty z kursu trzeba mieć opanowane dla porządnego rezultatu.

Teraz czekam aż oceniona zostanie praca pisemna w ciągu kilku dni. Wtedy będę miał całościowy rezultat.
- 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

30.12.2023

- 20 minut powtórek eTutor - z powtarzaniem napotkanych zdań z pamięci

- słuchanie radia angielskojęzycznego
Marcin48
nikus1166 - Co to za radio ,ktore sluchasz ? wiadomosci z polski czy ze swiata ? - 4 miesiące temu
Marcin48 - Słucham zazwyczaJ BBC, choć mam dystans do niektórych sposobów widzenia świata, które prezentuje to radio (promowanie aborcji, eutanazji, lgbt). Ale generalnie angielski stosowany u tego nadawcy jest na wysokim poziomie. Czasem też skynews. Był też TVP WORLD, ale chyba teraz nowy premier Polski to zlikwidował. - 4 miesiące temu
nikus1166 - nadaja oni wiadomosci takze z Polski? - 4 miesiące temu zmieniany: 4 miesiące temu
Marcin48 - BBC raczej z całego świata, Polska tylko jako element z układanki. Dzisiaj natomiast zainstalowałem sobie OPEN RADIO ze sklepu Play i jest tam wiele różnych stacji we wszystkich językach. Na razie znalazłem dość fajną stację ze Stanów Zjednoczonych 103.9 WYAB i słucham. - 4 miesiące temu
dhuode - Ja polecam apkę Radio Garden (jest też wersja na komputer). Pojawia się mapa świata i można sobie wybrać stację z konkretnego regionu. - 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki