ZALOGUJ SIĘ

Losowe powtórki poza harmonogramem

zmodyfikowany: 7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Brakuje mi funkcji losowego powtarzania całej bazy poza mechanizmem kontroli postępu.

----
Wyobrażam to sobie tak: uruchamiam powtarzanie, a system pobiera hasła z już powstałej CAŁEJ bazy słówek dodanych do powtórek. Losowo, bez ich oceniania, poza mechanizmem regularnych powtórek, a więc bez naruszania rozkładu czasowego powtórek.
----

Mechanizm taki służyłby funkcji tzw. overlearningu, którym posługują się niekiedy osoby wysoce zmotywowane, chcące powtórzyć więcej niż pozwala danego dnia system. 100, 200, 500, ile ducha w człowieku. Taka możliwość jest np. w klasycznym SuperMemo, jako Random test w zbiorze Memorized.

Mechanizm ten motywowałby dodatkowo do podtrzymania subskrypcji eTutora w kolejnych latach, jako mechanizmu powtórkowego, wtedy gdy naturalny rozkład powtórek będzie już podsuwał niewiele haseł.

Czy programiści mogliby włączyć taką funkcję do eTutora?
prwimmer
piotrek0515 - Podobny mechanizm jest częścią naszego modułu "Powtórek specjalnych", który można znaleźć tutaj: https://www.etutor.pl/special-repetitions
Tutaj to użytkownik może tworzyć listy słówek zawierające wybrane przez siebie elementy i ma do dyspozycji możliwość powtarzania ich tak często, jak chce. W przypadku dodania odpowiednio dużej ilości elementów można w ten sposób powtarzać ogromnej ilości słownictwa
Więcej informacji na temat wspomnianego modułu można znaleźć tutaj: https://www.etutor.pl/help/special-repetitions
- 7 lat temu
prwimmer - Znam naturalnie tę funkcję, ale jest ona przydatna do powtórek fragmentów bazy. Mnie chodzi o narzędzie do powtarzania CAŁEJ bazy powtórek, bez wybierania jej fragmentów, poza harmonogramem. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Dobry pomysł, aczkolwiek myślę, że ciężko będzie aby taka funkcjonalność się pojawiła. Są teoretycznie "trudne słówka", ale przed kilkoma dniami nawet to zniknęło z oczu przeciętnego użytkownika. Może jednak, ktoś postanowi to ruszyć :)
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja regularnie korzystałem z tej funkcji w Supermemo, tyle tylko, że SM nie ma tak dobrej bazy nagrań, jak eTutor.
prwimmer
piotr.grela - Zanim znalazlem Etutora, tez korzystalem z Supermemo a na poczatku mojej fascynacji Angielskim bylo takie wydawnictwo Easy English. Supermemo bylo niesamowitym programem przed Etutorem. Bledem Supermemo bylo, ze przestali sie rozwijac. Maja za mala baze slow i zwrotow i nie mozna dodawac notatek do powtarzanych elementow. W dalszym ciagu korzystam z Supermemo ale w bardzo ograniczony i w swoisty sposob. Supermemo ma wspanialy kurs poswiecony wymowie angielskiej i amerykanskiej. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
prwimmer - Piotr Woźniak dalej pracuje nad Supermemo, ale jako osobna firma. Doszedł do numeru SM17, rozwija od lat incremental reading.
- 7 lat temu
piotr.grela - Wimmer- cos mi to nazwisko mowi... Osoba o tym nazwisku, Pawel Wimmer tez byla tworca Super Memo. Incremental reading ciekawe podejscie do czytania szczegolnie ksiazek naukowych. - 7 lat temu
prwimmer - Ja byłem propagatorem tej metody w prasie komputerowej. Najwcześniejszy. mój tekst o SM jest z 1991 roku, w miesięczniku Enter. Do dzisiaj zachowuję sympatię dla tego programu. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki