ZALOGUJ SIĘ

Powtórki poza harmonogramem, jak w SuperMemo

9 lat temu
Szukałem odpowiedzi na mój problem, ale ciężko coś znaleźć w forum, zatem muszę zadać pytanie osobno - przepraszam, jeśli temat się już pojawiał.

Od ponad ćwierć wieku jestem użytkownikiem SuperMemo. Jest tam mechanizm pozwalający robić powtórki POZA harmonogramem (w wersji multimedialnego SM jest to Tools - Random test). Przykładowo, mogę uruchomić opcję Memorized i ćwiczyć dowolnie wiele pozycji z JUŻ OPANOWANYCH, nie ograniczając się do porcji wyznaczonej na dany dzień. To technika tzw. overlearningu stosowana przez wiele osób, które pochłaniają bazy "brutalną siłą", które poświęcają im wiele czasu.

Nie dostrzegłem takiej możliwości w eTutorze. Nie mam tu na myśli powtórek specjalnych, lecz możliwość powtarzania z całej puli przerobionych już haseł. Gdyby faktycznie takiej możliwości nie było, postulowałbym jej rozważenie. Bardzo przydałaby się w nauce, co zaświadczam jako wieloletni użytkownik tej techniki w SuperMemo.

A niezależnie od tego uważam eTutora za znakomity serwis - obfitość nagrań i współpraca z Diki.pl czynią z niego naprawdę wspaniałe narzędzie edukacyjne.
prwimmer

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Podobne wątki