ZALOGUJ SIĘ

Nowe funkcje w etutorze - rozkładanie powtórek tylko inaczej...

12 lat temu
Jak wiadomo w etutor.pl bez problemu można rozłożyć powtórki na dni następne.

Ja chciałem zaproponować coś odwrotnego. Czasami mamy przerobione wszystkie powtórki na dany dzień, a nadal rozpiera nas energia i wtedy przydała by się opcja...

Przenienienia powtórek z dni następnych na dzień dzisiejszy. Bo w zasadzie, co za różnica czy powtórka zaplanowana na np. +53 dni wykona się w dniu jutrzejszym (zgodnie z harmonogramem), czy też wykonamy ją dzisiaj (w 52 dniu).
R
radmar2
DAD - W takim przypadku można zrobić chyba "Dzisiejsze trudne elementy angielskie" :) - 12 lat temu
radmar2 - Ale teraz mamy do czynienia z absurdami.
Np. Zrobiłem wszystkie zaplanowane na dziś powtórki, mam czas, chęci mógłbym zrobić część z jutrzejszych, których mam 150 sztuk, ale nie... jest np. 20-sta, a ja jak chcę część jutrzejszych powtórek wykonać dzisiaj, to muszę do północy poczekać.
- 12 lat temu
Wampirka - nie zupełnie do północy... z tego co pamiętam, to tutor zagina czasoprzestrzeń i północ jest o godz. 1:00 ;)

Z takich powtórek na zapas pewnie sporo osób by skorzystało, ale nie samymi powtórkami człowiek żyje... Jak Cię rozpiera energia, to może to znak, by dodać coś nowego...
- 12 lat temu
radmar2 - To nie tak - obecnie mam dziennie około 150 powtórek i nie chcę szaleć z dodawaniem nowego słownictwa, gdyż to jest bliżej mojej górnej granicy możliwości (praca, szkoła itp.). Natomiast możliwość przeniesienia powtórek z dnia następnego, na obecny pozwoliła by mi na tzw. lepsze zarządzanie czasem. :) - 12 lat temu
efogt - Szczerze mówiąc ja zawsze sprawdzam w kalendarzu powtórek ile mam następnego dnia. Jeśli mam około 150 to wiem że nie mogę na razie dodać nowych słów z lekcji bo ponad 150 powtórek to dla mnie już tez nie nauka a raczej lekkie zmęczenie...Czasem też miałam takie marzenie żeby zrobić sobie np. powtórki z soboty i niedzieli żeby móc te dni spokojnie spędzić w jakiś inny sposób niż powtarzanie słówek. - 12 lat temu
efogt - Ja myślę że Marcin ma dobry pomysł. Powinna być możliwość zrobienia powtórek z co najmniej dwóch przyszłych dni, nie więcej. I to było by super....Natomiast wyłączenie powtórek to nie jest metoda aby ominąć problem, ponieważ wtedy słówka się nagromadzają, zostają przesunięte na inne dni i kółko się zamyka.
Pomysł mnie osobiście się podoba Marcin:) i na pewno nie jeden raz bym z tego skorzystała.
Pozdrawiam.
- 12 lat temu
Marzyciel - radmar 2 Jak Cię rozpiera czasami energia to zawsze możesz zresetować historię powtórek dla poszczególnych list;) Wyświetl statystyki powtórek elementów --> Resetuj historię powtórek - 12 lat temu
knorwid - Świetny pomysł! Miewam takie dni, że np. po 22:00 chętnie zrobiłbym powtórki, które pojawią się dopiero za 2 godziny. Dzisiejsze trudne elementy dla mnie są kiepskie. Trafiają tam też słówka ocenione danego dnia na 3. Wolałbym widzieć tam tylko te z jedynką i dwójką. Jak pisze efogt 1-2 dni "do przodu" ułatwiłoby sprawę. I też 150 dziennie to dla mnie optimum, choć bywa rożnie - między 120 a 210 (w te lepsze dni ;)). - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

jak używałem SuperMemo i wiedziałem, że wyjeżdzam na wakacje na tydzień, to przestawiałem zegar w komputerze o 3 dni i robiłem powtórki na następne trzy dni, jak wracałem po tygodniu to miałem tylko 3 dni powtórek :D

jednak na stronie to chyba niemożliwe

fajnie natomiast gdyby korzystali z zegara u użytkownika, bo w UK mam na eTuror warszawski czas zamiast londyńskiego
Bilberry
Wampirka - A to nie masz najgorzej... Podejrzewam, że jest tu też parę osób uczących się z Ameryki...
Oni to nawet nie mogą rano wstać by zrobić aktualne powtórki, tylko muszą czekać do południa...
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Właśnie. Ja mam podobnie. Zrobiłam powtórka Zrobiłam trudne elementy. Mam czas i co... W ogóle te powtórki się dziwnie rozkładają. Próbowałam ustawić, aby było więcej na dzień, ale się nie udało;(
absolwentka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powinna być jeszcze opcja przekazywania powtórek... Ja chętnie odstąpiłbym moje:) Strasznie ciężkie te niektóre wyrażenia...
kames
absolwentka - Hihi;p;)
Mimo wszystko życzę szybkiego opanowania materiału;)

Mi na razie gładko idzie (ok. 7 lat temu zakończyłam naukę na poziomie B2), ale od B1 się zacznie. W ogóle wysokie tutaj jest poziom, ale to dobrze;)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Przekazywanie powtórek hahahaha!
Dobre :D
- 12 lat temu
absolwentka - Marzyć każdy może;);p - 12 lat temu
quantum137 - o widzę, że już sylwkowy nastrój to się dołączę...
Marzyc każdy może... jeden lepiej a drugi gorzej ale nie oto chodzi jak co komu wychodzi lalala hehehe ;)
http://www.youtube.com/watch?v=O88-iN1Wnyg
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.