Powtórki - ile maksyamlnie powtórek można miec w danym dniu?

2 miesiące temuostatnia aktywność: 2 miesiące temu
Czy można ustawić więcej powtórek na dany dzień?
18 powtórek na jeden dzień to zdecydowanie za mało...
marta.kijanka

Odpowiedzi: 5

1. A ile masz elementów dodanych do systemu powtórek?
2. Czy masz jakieś powtórki już dodane, ale jeszcze ani razu niećwiczone? (zakładka "Powtórki" podaje ich liczbę po znaku +)

System powtórek na etutor generalnie nie jest do uczenia się porcjami np. po 50 słówek dziennie, albo powtarzania codziennie tej samej porcji haseł przez 4 dni przed sprawdzianem.
Po każdej udzielonej odpowiedzi w trakcie powtórek algorytm wylicza kalendarzowy odstęp do następnego pytania o ten sam element. Ten odstęp na początku nauki danego elementu jest krótki (1-2) dni a potem stopniowo robi się coraz dłuższy (spaced repetition). Algorytm wylicza odstęp dla każdego elementu osobno na podstawie:
- podanej przez uczącego się samooceny,
- ilości dotychczasowych powtórek,
- ocen dotychczasowych,
- odstępu od poprzedniej powtórki.

W ten sposób skutecznie uczymy się słówek czy innych elementów mając ich od setek do wielu tysięcy w bazie powtórkowej.
Dodawaj sobie dziennie 10-50 elementów, albo tygodniowo ok. 100-120 szt., odrabiaj uczciwie codziennie(!) wszystkie powtórki generowane przez etutor. Po kilku-kilkunastu dniach będziesz wówczas mieć ok. 100 powtórek do odrobienia na dzień. Jeśli będzie ich więcej, czyli za dużo, to wówczas trzeba na kilka dni przestać dodawać nowe elementy.
parseq
2 miesiące temuzmieniany: 2 miesiące temu
Dziękuję za wyczepującą odpowiedź. Obecnie mam po + 383.
Irytuje mnie właśnie to, że ciągle mam ten same słówka w powtórkach a nowych, czyli te któe dodałam około 3 dni temu jeszcze się w ogole nie pojawiły :(
Czyli rozumiem, że z biegem czasu będzie ich więcej i więcej :)
marta.kijanka
parseq - Po komunikacie (cytuję z pamięci) "zaplanowane na dzisiaj powtórki zostały wykonane" aby wciągnąć nowe elementy do karuzeli powtórkowej (z tych co są po znaku "+"), trzeba powtórki robić dalej !!! Inaczej nic nowego z puli dodanej wcześniej (dziś, wczoraj, 3 dni temu) nie wejdzie do obiegu.
PS. Jak sobie z tych 380 elementów z poczekalni wciągniesz jednego dnia duuużo, to potem będzie przez kilka dni "klęska urodzaju". :-) Wówczas należy zwolnić z przenoszeniem elementów z poczekalni (ich liczba jest po znaku "+") do karuzeli powtórkowo-naukowej.
- 2 miesiące temu zmieniany: 2 miesiące temu
marta.kijanka - dziękuję ! - 2 miesiące temu
Tak, zakres haseł będzie się poszerzał, pod warunkiem jednak, że po wykonaniu dziennej porcji powtórek zaplanowanych na dany dzień będziemy przerabiać stopniowo nowe elementy (widoczne w nawiasie ze znakiem +). Wtedy będą one wdrażane przez algorytm do standardowej puli powtórek :)
piotrek0515
Pracownik eTutor
marta.kijanka - dziękuję ! - 2 miesiące temu
dhuode - A czy jest jakaś "górna granica" w standardowej puli powtórek? - 2 miesiące temu
parseq - The sky is the limit.
Dla każdego dziś zadanego pytania powtórkowego jest wyznaczany kalendarzowy odstęp do kolejnej powtórki tego elementu. Jeśli robiąc powtórki w przeszłości (szczególnie dużo powtórek świeżych) nagromadzimy sobie na dany dzień (zbyt) dużo ponownych powtórek, to limitem stanie się nasza wydolność. Ci co przesadzą z tempem dodawania sobie nowego słownictwa (albo dodają "na wszelki wypadek" wszystko jak leci), to potem padają pod ciężarem 400. i więcej powtórek. Nieprzerobiona część przechodzi na następny dzień i jest kryzys!
parseq - Trzeba być świadomym posiadanej zdolności do przyswajania i realizowalnej w dłuższym czasie ilości czasu na naukę słówek przez powtórki.
Od 11. miesięcy na etutorze dodaję sobie do powtórek 100 elementów tygodniowo. Szacuję, że 30% to te same albo podobne elementy albo ćwiczenia gramatyczne. Jak mi się robi dziennie ponad 120-140 powtórek, to pauzuję z dodawaniem nowych.
Tu można sobie zmierzyć zasób słów: http://testyourvocab.com (+/-10%).
Po 11. miesiącach z kilku tysięcy doszedłem do 8000, ale siedzę z etutorem >2h dziennie, czyli 15h tygodniowo. I wiem, że to jest niezła orka. :-)
dhuode - Dziękuję. :) - 2 miesiące temu
dhuode - @parseq Jeszcze jedno pytanie. O powtórki, które się dodaje i są widoczne po znaku + do momentu "przerobienia". Czy jest jakiś czas, który masz na przerobienie ich, bo jak nie to znikną, czy też może one tam się mogą sumować w nieskończoność, dopóki się nimi nie zajmiesz? - 2 miesiące temu
tlstar - ŻADNE (!) powtórki dodane do modułu nie znikają użytkownikowi. Nawet po przerwie w dostępie do kursu :-) - 2 miesiące temu
dhuode - Dziękuję. :) Coś źle doczytałam w pomocy, dotyczyło przeterminowywania się dodatkowych powtórek. Trzeba trochę czasu, żeby poogarniać wszystko tutaj, prościej czasem kogoś zapytać. Teraz myślę, że już rozumiem, jak to działa. :) - 2 miesiące temu
parseq - tlstar ma rację!
Dodam tylko:
- to co dodasz, a jeszcze nie przerobisz po raz pierwszy, siedzi w kolejce first-in-first-out (jak w rurze z dwoma końcami). Stan liczebny tej kolejki jest podawany po znaku "+".
- rzeczywiście jak się dłużej nie odrabia zaległych powtórek, to wpierw przechodzą one na następny dzień, a potem przepadają. Czytałem też o tym w helpie. Jednak nawet o tym nie myśl !! Codzienne odrobienie powtórek to priorytet !! Inaczej wpada się w demotywujące zaległości i nieodrobione (przepadnięte) powtórki powodują znikanie części wiedzy z pamięci uczącego się poza "nadzorem" algorytmu powtórkowego. Czyli wcześniej włożona praca idzie na marne.
Ilością dodawanych do powtórek elementów (dokładniej: tempem przejmowania ich z kolejki poczekalni, tej po znaku "+") trzeba tak sterować, aby ilość powtórek podawanych nam do odrobienia każdego(!) dnia była strawna i wykonalna na dłuższą metę. 7 dni w tygodniu, bez przebaczania.
Jak jakiegoś dnia mam więcej podejść do ET i "coś" bym jeszcze zrobił, to idę na "Powtórki specjalne" ( https://www.etutor.pl/special-repetitions ) i powtarzam "trudne elementy". ET pokazuje mi w "Twoje postępy", że takich specjalnych powtórek zrobiłem niecałe 19% z ogólnej ich liczby.
Poważne podejście do powtórek zaowocowało u mnie wynikami, które mnie pozytywnie zaskoczyły i motywują, czego każdemu życzę! :-)
parseq
2 miesiące temuzmieniany: 2 miesiące temu
Dziękuję. Super, że dzielisz się dodatkowymi poradami, na pewno je wykorzystam. :) A w pomocy wyczytałam, że przepadają dodatkowe powtórki,czyli słowa, które już były "wciągnięte w obieg" i ocenione na 1, dostają dodatkowe powtórki, które trzeba zrobić do następnego dnia. Jeżeli ich się nie zrobi, to znikną, ale samo słowo zostaje w algorytmie, nie zniknie. Jeszcze raz dziękuję.
dhuode
parseq - Dzięki. Tego nie przerabiałem. W takim razie jak ktoś ma np. 200 powtórek dziennie i przez 4 dni nic nie zrobi to piątego dnia ma do odrobienia 1000?
To horror!
Wtedy ratunkiem jest "Rozkładanie zaległych powtórek w czasie" ( https://www.etutor.pl/statistics/repetitions-plan ), ale jeszcze tego nie używałem.
Przez pierwsze 3 miesiące uważałem, że tych wszystkich funkcji, zależności, możliwości dodawania własnych elementów jest za dużo. Ciągle szukałem czegoś, co gdzieś przecież było. Z czasem robi się jaśniej...