ZALOGUJ SIĘ

Powtórki - ile maksyamlnie powtórek można miec w danym dniu?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Czy można ustawić więcej powtórek na dany dzień?
18 powtórek na jeden dzień to zdecydowanie za mało...
M
marta.kijanka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

1. A ile masz elementów dodanych do systemu powtórek?
2. Czy masz jakieś powtórki już dodane, ale jeszcze ani razu niećwiczone? (zakładka "Powtórki" podaje ich liczbę po znaku +)

System powtórek na etutor generalnie nie jest do uczenia się porcjami np. po 50 słówek dziennie, albo powtarzania codziennie tej samej porcji haseł przez 4 dni przed sprawdzianem.
Po każdej udzielonej odpowiedzi w trakcie powtórek algorytm wylicza kalendarzowy odstęp do następnego pytania o ten sam element. Ten odstęp na początku nauki danego elementu jest krótki (1-2) dni a potem stopniowo robi się coraz dłuższy (spaced repetition). Algorytm wylicza odstęp dla każdego elementu osobno na podstawie:
- podanej przez uczącego się samooceny,
- ilości dotychczasowych powtórek,
- ocen dotychczasowych,
- odstępu od poprzedniej powtórki.

W ten sposób skutecznie uczymy się słówek czy innych elementów mając ich od setek do wielu tysięcy w bazie powtórkowej.
Dodawaj sobie dziennie 10-50 elementów, albo tygodniowo ok. 100-120 szt., odrabiaj uczciwie codziennie(!) wszystkie powtórki generowane przez etutor. Po kilku-kilkunastu dniach będziesz wówczas mieć ok. 100 powtórek do odrobienia na dzień. Jeśli będzie ich więcej, czyli za dużo, to wówczas trzeba na kilka dni przestać dodawać nowe elementy.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję za wyczepującą odpowiedź. Obecnie mam po + 383.
Irytuje mnie właśnie to, że ciągle mam ten same słówka w powtórkach a nowych, czyli te któe dodałam około 3 dni temu jeszcze się w ogole nie pojawiły :(
Czyli rozumiem, że z biegem czasu będzie ich więcej i więcej :)
M
marta.kijanka
parseq - Po komunikacie (cytuję z pamięci) "zaplanowane na dzisiaj powtórki zostały wykonane" aby wciągnąć nowe elementy do karuzeli powtórkowej (z tych co są po znaku "+"), trzeba powtórki robić dalej !!! Inaczej nic nowego z puli dodanej wcześniej (dziś, wczoraj, 3 dni temu) nie wejdzie do obiegu.
PS. Jak sobie z tych 380 elementów z poczekalni wciągniesz jednego dnia duuużo, to potem będzie przez kilka dni "klęska urodzaju". :-) Wówczas należy zwolnić z przenoszeniem elementów z poczekalni (ich liczba jest po znaku "+") do karuzeli powtórkowo-naukowej.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
marta.kijanka - dziękuję ! - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak, zakres haseł będzie się poszerzał, pod warunkiem jednak, że po wykonaniu dziennej porcji powtórek zaplanowanych na dany dzień będziemy przerabiać stopniowo nowe elementy (widoczne w nawiasie ze znakiem +). Wtedy będą one wdrażane przez algorytm do standardowej puli powtórek :)
piotrek0515
Pracownik eTutor
marta.kijanka - dziękuję ! - 5 lat temu
dhuode - A czy jest jakaś "górna granica" w standardowej puli powtórek? - 5 lat temu
parseq - The sky is the limit.
Dla każdego dziś zadanego pytania powtórkowego jest wyznaczany kalendarzowy odstęp do kolejnej powtórki tego elementu. Jeśli robiąc powtórki w przeszłości (szczególnie dużo powtórek świeżych) nagromadzimy sobie na dany dzień (zbyt) dużo ponownych powtórek, to limitem stanie się nasza wydolność. Ci co przesadzą z tempem dodawania sobie nowego słownictwa (albo dodają "na wszelki wypadek" wszystko jak leci), to potem padają pod ciężarem 400. i więcej powtórek. Nieprzerobiona część przechodzi na następny dzień i jest kryzys!
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - Trzeba być świadomym posiadanej zdolności do przyswajania i realizowalnej w dłuższym czasie ilości czasu na naukę słówek przez powtórki.
Od 11. miesięcy na etutorze dodaję sobie do powtórek 100 elementów tygodniowo. Szacuję, że 30% to te same albo podobne elementy albo ćwiczenia gramatyczne. Jak mi się robi dziennie ponad 120-140 powtórek, to pauzuję z dodawaniem nowych.
Tu można sobie zmierzyć zasób słów: http://testyourvocab.com (+/-10%).
Po 11. miesiącach z kilku tysięcy doszedłem do 8000, ale siedzę z etutorem >2h dziennie, czyli 15h tygodniowo. I wiem, że to jest niezła orka. :-)
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
dhuode - Dziękuję. :) - 5 lat temu
dhuode - @parseq Jeszcze jedno pytanie. O powtórki, które się dodaje i są widoczne po znaku + do momentu "przerobienia". Czy jest jakiś czas, który masz na przerobienie ich, bo jak nie to znikną, czy też może one tam się mogą sumować w nieskończoność, dopóki się nimi nie zajmiesz? - 5 lat temu
tlstar - ŻADNE (!) powtórki dodane do modułu nie znikają użytkownikowi. Nawet po przerwie w dostępie do kursu :-) - 5 lat temu
dhuode - Dziękuję. :) Coś źle doczytałam w pomocy, dotyczyło przeterminowywania się dodatkowych powtórek. Trzeba trochę czasu, żeby poogarniać wszystko tutaj, prościej czasem kogoś zapytać. Teraz myślę, że już rozumiem, jak to działa. :) - 5 lat temu
parseq - tlstar ma rację!
Dodam tylko:
- to co dodasz, a jeszcze nie przerobisz po raz pierwszy, siedzi w kolejce first-in-first-out (jak w rurze z dwoma końcami). Stan liczebny tej kolejki jest podawany po znaku "+".
- rzeczywiście jak się dłużej nie odrabia zaległych powtórek, to wpierw przechodzą one na następny dzień, a potem przepadają. Czytałem też o tym w helpie. Jednak nawet o tym nie myśl !! Codzienne odrobienie powtórek to priorytet !! Inaczej wpada się w demotywujące zaległości i nieodrobione (przepadnięte) powtórki powodują znikanie części wiedzy z pamięci uczącego się poza "nadzorem" algorytmu powtórkowego. Czyli wcześniej włożona praca idzie na marne.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ilością dodawanych do powtórek elementów (dokładniej: tempem przejmowania ich z kolejki poczekalni, tej po znaku "+") trzeba tak sterować, aby ilość powtórek podawanych nam do odrobienia każdego(!) dnia była strawna i wykonalna na dłuższą metę. 7 dni w tygodniu, bez przebaczania.
Jak jakiegoś dnia mam więcej podejść do ET i "coś" bym jeszcze zrobił, to idę na "Powtórki specjalne" ( https://www.etutor.pl/special-repetitions ) i powtarzam "trudne elementy". ET pokazuje mi w "Twoje postępy", że takich specjalnych powtórek zrobiłem niecałe 19% z ogólnej ich liczby.
Poważne podejście do powtórek zaowocowało u mnie wynikami, które mnie pozytywnie zaskoczyły i motywują, czego każdemu życzę! :-)
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję. Super, że dzielisz się dodatkowymi poradami, na pewno je wykorzystam. :) A w pomocy wyczytałam, że przepadają dodatkowe powtórki,czyli słowa, które już były "wciągnięte w obieg" i ocenione na 1, dostają dodatkowe powtórki, które trzeba zrobić do następnego dnia. Jeżeli ich się nie zrobi, to znikną, ale samo słowo zostaje w algorytmie, nie zniknie. Jeszcze raz dziękuję.
dhuode
parseq - Dzięki. Tego nie przerabiałem. W takim razie jak ktoś ma np. 200 powtórek dziennie i przez 4 dni nic nie zrobi to piątego dnia ma do odrobienia 1000?
To horror!
Wtedy ratunkiem jest "Rozkładanie zaległych powtórek w czasie" ( https://www.etutor.pl/statistics/repetitions-plan ), ale jeszcze tego nie używałem.
Przez pierwsze 3 miesiące uważałem, że tych wszystkich funkcji, zależności, możliwości dodawania własnych elementów jest za dużo. Ciągle szukałem czegoś, co gdzieś przecież było. Z czasem robi się jaśniej...
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki