ZALOGUJ SIĘ

Górna granica ilości powtórek przypadających na dany dzień.

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Witam,
Czy jest możliwość ustawienia górnej granicy ilości powrórek przypadających na dany dzień?? Przekopałam ustawienia i nigdzie nie mogę tego znaleźć :-(

Staram się "wykańczać" powtórki codziennie do zera, ale powoli robi się to nierealne bo przerabiam również nowy materiał i system na kolejne dni ustawia mi liczbę powtórek na ponad tysiąc i więcej :-(
Wiem, że mogę to rozłożyć za pomocą opcji rozkładania powtórek, ale to chyba nie o to chodzi. Da się gdzieś ustawić górną granicę?
Jak sobie z tym radzicie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Silence

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Nie da się. Należy zwolnić z nauką :-)
T
tlstar
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A na jaką czestotliwość masz ustawione powtórki? Zmień w ustawieniach na niską, jeśli już masz to zrobione to rzeczywiście pozostaje tylko zwolnić z dodawaniem nowych słów do powtórek. Ponad tysiąc to ogromna ilość jak dla mnie, ja jak mam ponad sto to jest to dla mnie już męczące ;)
S
Ste

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam ustawione na "normalną" częstotliwość. Na jutro mi wypada 1316 powtórek.. Ja nie dodaję ich nie wiadomo ile właśnie. Codziennie staram się przerobić 3 mini lekcje i wszystkie powtórki.
Silence
tlstar - Czyli jednak dodajesz zdecydowanie zbyt dużo :-( Czy na pewno jest sens dodawać z każdej lekcji prawie "wszystko jak leci"? Jeśli jesteś zupełnie początkująca to może trzeba częściej wracać do powtarzania sobie całych lekcji zamiast parcia do przodu, albo posiłkować się innym metodami: np. czytać różne teksty, oglądać filmy w oryginale lub z napisami. - 6 lat temu
piotr.grela - 3 mini lekcje dziennie - to jest jedna duza lekcja, bardzo szybko... Ja sobie tego nie wyobrazam na poziomie B1 isc w takim tempie, choc przerabiam ten poziom po raz drugi. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przede wszystkim ustaw częstotliwość na niską, no i nie ma rady trzeba zwolnić z przerabianiem nowych lekcji i dodawaniem nowych słówek do powtórek, szczególnie jak sama pisałaś staje się to nierealne żeby je wszystkie przerobić. Skup się póki co na samych powtórkach bez wykonywania nowych lekcji. Robiąc powtórki analizuj na bieżąco czy dane słowo rzeczywiście jest Ci potrzebne - jeśli je doskonale znasz, usuń z powtórek. Tak z ciekawości, ile czasu spędzasz dziennie żeby te wszystkie powtórki i lekcje przerobić?
S
Ste

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Spędzam każdą wolną chwilę. Rano jak jadę metrem do pracy ok 30 minut, póżniej gdy wracam - też około 30 minut, dwa razy w tygodniu chodzę na angielski do British Council (po 2h). Jak wrócę do domu to przed snem też powtarzam około 2,5 godziny. I tak codziennie :-) 90% tego co oglądam jest w oryginale (Netflix + amerykańska TV).
W sobotę uczyłam się około 6 godzin. Ale weekendy mam luźniejsze, więc mogę sobie na to pozwolić.

Ps. Na dziś mam 2.612 powtórek :-(
Silence
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu
tlstar - Trudno :-( Widać taki obrałaś kierunek nauki, że dodajesz do powtórek "wszystko jak leci". I musisz z tym żyć, albo zmienić sposób nauczania. Innego wyjścia po prostu nie ma.
p.s. Nie wierzę, że tyle się ucząc jeszcze dodatkowo poza eTutor nie opanowałaś wielu elementów (zwłaszcza słówek) w 100%, że nie możesz ich po prostu usunąć z powtórek ograniczając ich ilość.
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Skoro poza eTutur chodzisz jeszcze na dodatkowe lekcje, czytasz, oglądasz filmy/tv w oryginale to ja na Twoim miejscu przestałabym na jakiś czas przerabiać nowe lekcje na eTutor - do czasu zejścia z powtórkami do rozsądnego poziomu.

W zamian bym codziennie przerabiała wszystkie przypadające powtórki + kurs zewnętrzny i jak zostaje Ci czas to czytanie/oglądanie w oryginale. Ja obrałam dokładnie taką drogę i u mnie się to sprawdza :-) Nowe lekcje dodaję gdy liczba powtórek spada.

powodzenia!
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki