ZALOGUJ SIĘ

Jak zwiększyć ilość powtórek w ustawieniach na dzień? dodam, że mam już ustawienie na wysoką częstotliwość.

zmodyfikowany: 8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
A
agakuja
agakuja - Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ...rzecz jasna :) - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Aby mieć więcej powtórek do wykonania w danym dniu, musisz dodać więcej słówek do powtórek. Jeśli już ustawiłaś wysoką częstotliwość, to z ustawieniami nic więcej nie zrobisz.
B
Barbara.m
abmmichal - A zmiana celów, zwiększenie ilości powtórek na tydzień - czy nie rozwiązywałaby częsciowo Agaty zamierzeń? Kluczowe jest dodawanie słówek. Tylko mogę pogratulować, mimo dużej systematyczności mam setki zaległych powtórek. Ich wykonywanie to clue metody eTutor. Jednocześnie mój codzienny ból - przełamywanie samego siebie. Ale warto!
- 8 lat temu zmieniany: 8 lat temu
Barbara.m - Cele służą wyłącznie do tego abyśmy sami siebie kontrolowali czy wystarczająco dużo pracujemy (dodajemy wystarczająco dużo nowych słówek, wykonujemy dość powtórek) :-) To, że ustawimy sobie ambitniejszy cel nie wpłynie automatycznie na to, że danego dnia pojawi nam się więcej słówek do wykonania. Ale faktycznie może zmotywować Agatę - o ile to z tym ma problem. Masz rację, że najważniejsze jest dodawanie nowych słówek i powtórki. Ja już się nauczyłam aby nie dodawać za dużo, ale jeśli przez kilka dni jestem mocno zajęta i wchodzę do systemu tylko na chwilę, to też robi mi się za dużo do nadrobienia. Ale jak napisałeś - warto! :-) - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Barbara ma doświadczenie. Czy bardziej efektywne jest dodawanie nawet prostych wyrażeń do powtórek, czy lepiej dodawać tylko trudniejsze hasła? Proszę o podzielenie się doświadczeniem.
więcej znaczeń tego samego hasła w powtórkach ma swoje plusy i minusy.
więcej połączeń tak samo.
Jak to rozwiązujecie by uczenie było efektywne.
abmmichal
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

abmmichal, dzięki :-)
A odpowiadając na Twoje pytanie ja dodaję przede wszystkim słówka. I również te proste - kilka powtórek i kolejne powtórzenie mam za kilka miesięcy, więc do nie boli. Z tym, że ja niektóre znane mi słowa dodaję do powtórek dla powtarzania wymowy a nie pisowni którą znam. Słownictwa najwięcej nauczyłam się czytając książki. Tam od razu jest też kontekst :-) Czytałam, że wiele osób dodaje sporo całych zdań. Ja dodaję ich chyba za mało... Też jestem ciekawa jakie doświadczenia mają inne osoby.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam,

może lekko zmieniam temat, ale jeżeli masz za mało powtórek, to proponuję "Powtórki specjalne". Wchodzisz otwierając menu -> "Słówka" -> "Powtórki specjalne".
Moim zdaniem tam jest dość dużo do nauki, między innymi "Tłumaczenie z angielskiego". Zawsze podczas powtórek są słówka i zdania które się błędnie napisze. Dzięki powtórkom specjalnym dużo łatwiej jest zapamiętać błędnie napisane i ocenione elementy w powtórkach.
Mnie to osobiście pomaga.

Pozdrawiam.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Barbara.m
Dziękuję.
Szczególnie na początku dodawałem za dużo trudnych zdań. Nie bardzo panuję nad dodawaniem słówek i wyrażeń w sensie, że dodaję ich za dużo. Zgadza się, że warto i zdania i wyrażenia i wyrazy dodawać. Słuszne spostrzeżenie - jaki cel pozostawienia hasła w powtórkach? dodaję dla wymowy dużo słówek - nazwy własne, zapożyczenia np. tenis, pianino, ect I jeszcze sprawdzam ze słownikiem J. Wellsa zapisy fonetyczne - czasem zgłaszam rozbieżności lub trudności do nauczycieli eTutor. To żmudna droga; w dłuższej perspektywie się opłaca: już nawet nie tylko tym, że sam poprawiam wymowę, ale tym, że wiem jakie dźwięki słyszę. Jeszcze raz - dziękuję za podzielenie się doświadczeniem.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki