ZALOGUJ SIĘ

Jak zwiększyć liczbę powtórek?

zmodyfikowany: rok temuostatnia aktywność: rok temu
Cześć,

w sekcji "Postępy" skonfigurowałem za cel 350 powtórek na tydzień.
Zależy mi na tym, aby codziennie wykonywać 50 powtórek (fiszek).
Natomiast mimo powyższej konfiguracji, dostaję średnio 20-30 powtórek na dzień (za mało) - jak to zmienić?

Dodam, że mam:
Elementy aktywne w powtórkach: 193
maksymalna ocena jaką daje przy powtórkach to ocena ŚREDNIA, nigdy nie dałem dobrej znajomości (celowo, aby częściej się pojawiały).
V
visca
Marcin48 - Jak chodzi o liczbę powtórek, to bardziej bym się niepokoił, gdyby ich się kumulowało zbyt dużo, bo potem trudno to w krótkim czasie porzerobić (ja właśnie tak mam). W nauce ważna jest systematyczność, a nie to że w danym okresie jest - z punktu widzenia uczącego się - zbyt mało/zbyt dużo powtórek. Trzeba codziennie robić określoną dawkę nauki - od pół godziny do dwóch godzin, w zalezności od możliwości uczącego się. Po roku systematycznej nauki, wraz ze skupieniem się na obszarach, gdzie wiedza jest słabsza - umiejętności językowe zauważalnie wzrosną. - rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Ustawienie w sekcji Postępy nie ma żadnego wpływu na częstotliwość powtórek, to jest tylko cel, który chcesz osiągnąć. Aby zwiększyć liczbę powtórek trzeba dodać więcej elementów do powtórek. można też w ustawieniach zwiększyć częstotliwość powtórek z normalnej na najwyższą.
darkobo
rok temuzmieniany: rok temu
visca - Dzięki za odpowiedź!

Zwiększyłem częstotliwość w ustawieniach - zobaczymy, jaki będzie miało to wpływ.

Osobiście uważam jednak, że powinny być bardziej zaawansowane opcje konfiguracji powtórek - dla mnie to najważniejsze funkcja tego portalu.
- rok temu
darkobo - Akurat o częstotliwości powtórek decyduje algorytm, który teoretycznie ma optymalnie ustawiać powtorki. Dodatkowe opcje konfiguracji pewnie zaburzały by jego działanie. Choć pewnie przydałoby się coś w stylu "nie planuj więcej niż x powtórek dziennie". Ale może zakłócałyby to efektywność nauki.
Z drugiej strony zawsze można skorzystać z Powtórek specjalnych jeśli tych zaplanowanych przez algorytm jest za mało.
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jezu. Cala idea Spaced Repetition jest taka, aby osiagnac dany cel przy jak najmniejszej liczbie powtorek. Nie badz masochista, te opcje co zmieniasz beda ci ciazyc za pare miesiecy. Nie kombinuj a bedzie dobrze. Nadmiar wolnego czasu poswiec na ksiazki lub audiobooki, a najlepiej shadowing itp. Albo przerob kolejna lekcje w etutor.
kktm
londynwarszawianka - Tak jak @darkobo, jak dodasz jednorazowo tysiac wyrazow do nauki, to czestotliwosc bedzie wysoka :) - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

no nie wiem ale ja mam tak że poczekam kilka dni i mam ich kilka a nawet sto
E
Ernest2014

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki