ZALOGUJ SIĘ

Ustawienia powtórek - za dużo w jednej serii i powtarzanie non stop tych samych

11 miesięcy temuostatnia aktywność: 11 miesięcy temu
Dzień dobry, na listach słówek mam ok. 2 tyś słówek. W powtórkach pojawiają mi się non stop te same. Aktualnie poprzestawiałem ustawienia i pokazuje 1,5tyś w jednej serii. Ne wiem jak ustawić powtórki tak bym w jednej serii powtórek miał np. 30 słówek i abym nie musiał każdego dnia te same powtarzać.
P
paxxo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Liczbę powtórek na dany dzień ustala Ci algorytm, na podstawie wcześniej udzielonych odpowiedzi. Nie bardzo rozumiem co to znaczy, że pokazuje 1,5 tyś. w jednej serii - to liczba powtórek zaległych?!!! Jeśli tak, to możesz skorzystać z opcji rozkładania powtórek.
Możesz też skorzystać z opcji powtarzania elementów partiami - ja mam np. ustawione 20 w jednej partii. Zarówno w aplikacji, jak i w przeglądarce, gdy wejdziesz w powtórki, to po prawej stronie hasła są trzy kropki. Klikasz w nie i tam masz m.in. Przefiltruj lub podziel. Tam ustawisz liczbę powtórek w cyklu. Też pod tymi trzema kropkami jest "Rozkładanie powtórek".

A co do tego, że masz wciąż te same słówka każdego dnia - tak będzie, dopóki się ich nie nauczysz i nie zaczniesz im przydzielać oceny "Bardzo dobrze". Po jakimś czasie zaczną pojawiać się dużo rzadziej. Jak wspomniałem, tym rządzi algorytm.
darkobo
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu
paxxo - Etutor zmienił mi wygląd systemu i nie mam w 3 kropkach przefilturj lub podziel. W ustawieniach powtórek mam "filtrowanie i cykle" - ale jak w niej wejdę to mam "Funkcja "przefiltruj lub podziel" jest dostępna wyłącznie dla zaplanowanych powtórek.", więc nie mam jak rozłożyć sobie na partie... - 11 miesięcy temu
paxxo - "A co do tego, że masz wciąż te same słówka każdego dnia - tak będzie, dopóki się ich nie nauczysz i nie zaczniesz im przydzielać oceny "Bardzo dobrze". " - daję bardzo dobrze i dalej mi się pojawiają, ile razy muszę kliknąć bardzo dobrze by znikły z powtórek? - 11 miesięcy temu
adrianna.wu - @paxxo, funkcja 'Filtrowanie i cykle' działa tak samo jak "Przefiltruj lub podziel", tylko nazwa minimalnie się zmieniła :) - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@paxxo Z danych zawartych w systemie wynika, że masz dużo nowych elementów (1482), którym nie została nadana pierwsza ocena, więc jeszcze nie trafiły do głównego modułu Powtórek.

Nie masz na dziś zaplanowanych elementów, zatem wejdź w zakładkę Powtórek, a system przekieruje Cię do puli tych nowych, aby rozpocząć nadawanie oceny. Po wykonaniu tych czynności liczba elementów w module zwiększy się, co spowoduje, że pula będzie już bardziej urozmaicona i pojawi się więcej słów do powtórzenia (zgodnie z tym, co zostało zaplanowane przez nasz algorytm).

Szczegółowe informacje na temat modułu powtórek znajdują się w tym miejscu - https://www.etutor.pl/help/repetitions
adrianna.wu
Pracownik eTutor
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki