ZALOGUJ SIĘ

Zmieniająca się liczba nowych elementów.

5 miesięcy temuostatnia aktywność: 2 miesiące temu
Parę razy zdarzyło mi się, że liczba nowych elementów czekających na dodanie do powtórek sama z siebie się zmniejszyła. Zwykle jak za długo zwlekam z ich nauczeniem się. Czy to jest jakiś błąd? Czy te elementy w jego efekcie przenoszą do powtórek czy znikają? Dodaję tak dużo słówek, że ciężko mi potem stwierdzić czy wszystkie się potem pojawiają w powtórkach... Czy komuś się tak zdarza?
karol13807

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Cześć,
Wydaje mi się, że możesz mieć określoną liczbę powtórek do rozłożenia na daną liczbę dni. Nie wiem dokładnie czy rozkładanie powtórek obejmuje też te nowe do powtórzenia. Ja w pierwszej kolejności zajrzałbym do kalendarza powtórek.
tatko93

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nowe elementy (liczba w nawiasie) "znikają" tylko w przypadku ich pierwszego wykonania, wtedy zostają przeniesione z "poczekalni" do puli głównego modułu powtórek, którym algorytm przypisuje kolejną datę pojawienia się zgodnie z przydzieloną im oceną. Podejrzewam, że zmienia się liczba powtórek poza nawiasem, czyli z powtórek zaplanowanych na dziś, w których znajdować się mogą również dodatkowe i zaległe elementy. Elementy zaległe to liczba powtórek z poprzednich dni, są one wykonywane w pierwszej kolejności. Natomiast dodatkowe to te słówka, które otrzymały ocenę 1 (źle) i są one wykonywane po powtórkach zaplanowanych do momentu aż otrzymają ocenę 2 (średnio) lub 3 (świetnie). Mogą się one przeterminować z końcem następnego dnia, licząc od dnia oceniania powtórki negatywnie (ocena 1). Oczywiście samo słówko pozostaje w powtórkach, będzie ono po prostu powtarzane w dniu, w którym algorytm wyznaczył kolejną powtórkę.
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W trakcie wykonywania lekcji jak dodaję nowe elementy i przechodzę na inną stronę portalu, jak kolejna strona lekcji, często liczba nowych elementów (tych w nawiasie) ulega zmianie. Nowe elementy znikają. A właściwie znika to co jest wyświetlane na górze, bo ostatecznie zostają one dodane. Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji. Problem występuje już dość długo.
N
netis7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przepraszam Was za długi czas oczekiwania odpowiedź. Nowe powtórki też mogą ulec przeterminowaniu. Dotyczy to nowych elementów, które otrzymają ocenę 1 (źle), trafiają one na koniec kolejki w puli nowych haseł. Jeśli nie zostaną one ponownie ocenione do końca następnego dnia, to system na podstawie tej oceny negatywnej rozpocznie przydzielanie daty ponownego pojawienia się już w głównym module powtórek - co spowoduje zmniejszenie liczby nowych elementów.
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki