ZALOGUJ SIĘ

Nowe elementy w powtórkach - ocena negatywna o kolejność powtórek tego samego dnia

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Cześć,

przeglądałem pomoc eTutora i znalazłem tam następująca informację:

"Jeżeli podczas powtarzania nowych elementów ocenisz któryś z nich na 1 lub 2, to trafi on do powtórek na ten dzień. Możesz to zauważyć przez fakt, że liczba przy powtórkach na górnym pasku zmieni się z liczby z plusem na cyfrę 1 i będzie zwiększać o każdy kolejny element, który ocenisz negatywnie. Oczywiście nadal będziesz mógł powtarzać nowe elementy, jednak po kliknięciu w Powtórki na górnym pasku przejdziesz do powtarzania tych elementów, które właśnie oceniłeś negatywnie."

Czy to jest aby na pewno aktualne? U mnie w przypadku powtarzania nowych słówek i ocenienia ich na 1/2 wcale nie zmieniają się z oznaczenia "+" na "bez plusa" i dalej są powtarzane w tej samej sesji nauki a nie ukrywam tego, że takie rozwiązanie byłoby idealne w przypadku dodania zbyt dużej ilości nowych elementów i gdy np 20 z nich oceniam na 1 lub 2 to powtarzam tylko te a pozostałe mogą sobie spokojnie czekać do kolejnego dnia bez dodawania ich do systemu powtórek.

Problem jest cały czas taki sam - czytając coś w Internecie często dodaję słówka ze słownika i aby ograniczyć ilość nowych słówek w danym dniu muszę bawić się w tworzenie nowych list, wyłączania ich z powtórek i przenoszenia kilku słówek z wyłączonej do aktywnej listy słówek.
D
duszek00

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Dziękujemy za przekazaną informację - okazało się, że na stronie Pomocy znajduje się trochę nieaktualny wpis nt. zmiany liczby elementów z i bez "+" przy okazji przerabiania nowych powtórek. W ostatnim czasie mechanizm licznika uległ lekkiej zmianie i teraz, gdy przerabiamy pierwszy raz nowe elementy, to w przypadku udzielenia błędnej odpowiedzi, liczba elementów z "+" pozostaje bez zmian. Z kolei jeśli chodzi o dzielenie powtórek na cykle, to opcja ta jest dostępna wyłącznie dla powtórek przydzielonych Użytkownikowi przez system na dany dzień. Raz jeszcze dziękujemy za zwrócenie uwagi na wpis o nowych powtórkach w Pomocy - jego treść oczywiście zostanie zaktualizowana :-)

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki