ZALOGUJ SIĘ

Powtórki - tajemnicze - automatyczne zwiększanie się ich ilości w kolejnych dniach kalendarza.

4 miesiące temuostatnia aktywność: 4 miesiące temu
Od pewnego czasu wykonuję około 100-120 powtórek dziennie. Obecnie zajmuje mi to cały czas jaki poświęcam na naukę z eTutorem, więc nie mam czasu na kolejne, nowe kroki, co nieco zniechęca... Zawziąłem się i postanowiłem przerobić wszystkie planowane powtórki tak aby zejść z ich ilością do 20 na koniec grudnia. Zauważyłem że w kolejnych dniach ilość powtórek się zwiększa. Z poprawnością bywa różnie. Raczej nie schodzę poniżej 50%. Jest to bliżej 60-70%. Częstotliwość powtórek mam ustawioną jako normalną. Proszę o wyjaśnienie - jaki mechanizm tu działa i jak wyjść z tego "błędnego koła" i zmniejszyć ilość powtórek?
W
wlodzimierz_krajewsk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Możesz zmniejszyć częstotliwość powtórek, pamiętając jednak, że mniejsza częstotliwość działa dopiero na wyznaczenie terminu kolejnej powtórki elementów powtarzanych już po tej zmianie. Dotychczas zaplanowane przez algorytm powtórki pozostają bez zmian.
Kolejna kwestia - nie dodawaj nowych elementów do powtórek. Po pewnym czasie liczba powtórek planowanych na dany dzień spadnie. Trochę to może jednak potrwać.
I warto pilnować, aby liczba elementów do powtórzenia nie nawarstwiała się - czyli za wszelką cenę trzeba powtórzyć wszystkie elementy jakie system zaplanował na dany dzień.
W celu usprawniania powtarzania, warto podzielić w ustawieniach powtórki na cykle (https://www.etutor.pl/repetitions/filter), ja mam ustawione np. na 20. Wtedy powtarzasz elementy partiami, po x (w moim przypadku 20). Jest to łatwiejsze zwłaszcza, gdy jest sporo nowych elementów, których jeszcze nie znasz.
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Częstotliwość powtórek już została zmniejszona - właśnie na "normalną". Nowych powtórek dodaję bardzo mało, np w zeszłym tygodniu było ich 3 lub 4. Co ciekawe - ilość powtórek do wykonania w kolejnym dniu potrafi mi się zmienić o np 10 ( więcej - oczywiście )??? Zawsze wykonuję wszystkie powtórzenia - na kolejny dzień nie przechodzą żadne zaległe powtórki... Nie do końca rozumiem ideę cykli. Jeśli siadam do powtórek, to jednym ciągiem wykonuję wszystkie ( no przeważnie, bo przy tej ilości powtórek i brakach w pamięci to czasem nie wyrobię się w zaplanowanym czasie ). Nie planuję zasiadać do nauki np 4y razy dziennie, więc nie wiem w czym pomaga podział powtórek na cykle?
W
wlodzimierz_krajewsk
darkobo - Jeśli chodzi o ustawienia częstości powtórek, to mniejsza niż normalna jest niska.
Nie bardzo wiem o co chodzi z tym zwiększaniem się ilości powtórek w następnym dniu. Zwiększa się w stosunku do czego? DO tych powtórzonych dzień wcześniej? Może tak być, po pewnym czasie jednak spadnie, chyba, że są dodawane nowe elementy do systemu.
Chyba, że chodzi o powtórki widniejące w Kalendarzu powtórek przed rozpoczęciem powtórek w danym dniu. To naturalne, że się zwiększa, bo elementy powtórzone dzisiaj algorytm rozkłada na kolejne dni, w tym na jutro.
- 4 miesiące temu
darkobo - Idea cykli polega na tym, że jak masz do powtórzenia w danym dniu np. 100 elementów, to nie powtarzasz wszystkich na jeden raz, tylko partiami, w zależności od tego jaką liczbę ustawisz (najmniej 10). Nie ma to nic wspólnego z zasiadaniem do nauki po kilka razy dziennie. Powtarzasz 20 elementów, z tego np. 10 źle i system daje ci do powtarzania te 10 elementów, aż do skutku, czyli aż wszystkie ocenisz co najmniej na "średnio". Później kolejne 20, kolejne 20 itd., aż wyczerpią się wszystkie powtórki zaplanowane przez system na cały dzień.
O co chodzi z tym zaplanowanym czasem? Ja sobie sam planuję czas na naukę, chyba, że klienci korporacyjni mają inaczej ....
- 4 miesiące temu
adrianna.wu - Użytkownicy w grupie firmowej mogą mieć ustalony cel na przykład X godzin w miesiącu spędzonych na nauce. Jednak to nie wymusza planu nauki. Każdy zarówno indywidualny i użytkownik w grupie firmowej sam decyduje kiedy podejmie naukę, ile czasu przeznaczy na nią i w jaki sposób (raz dziennie, czy kilka razy w ciągu dnia). - 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki