ZALOGUJ SIĘ

Manipulowanie przy powtórkach

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Niedawno zrobiłem sobie wakacje od powtórek, potem użyłem funkcji rozłóż powtórki, a potem to skasowałem bo zrobiło się ich zbyt dużo i przyznam że trochę się tam namieszało. W związku z tym mam dwa pytania pytania:

1. Czy rozkładanie powtórek jest "bezpieczną operacją" tzn. czy coś tam się nam kasuje, zmienia algorytm i czy lepiej tego nie używać zbyt często?

2. Czy można dokładnie wytłumaczyć co ma dokładnie oznaczać komunikat:
"Wyłączenie dnia z powtórek spowoduje bezpowrotną utratę powtórek "dodatkowych" zaplanowanych na ten dzień"
O co tu chodzi...

pozdr.
H
halkins

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Witam,

też zauważyłem ten komunikat. W trakcie powtórek wyłączyłem dzisiejszy dzień z powtórek (dawniej to było niemożliwe) i po włączeniu powtórek w dniu dzisiejszym, powtórki ocenione na 1 zniknęły z dnia dzisiejszego natomiast zwiększyła się liczba powtórek w dniach następnych.
Ja oceniam tylko na 1 lub 4. Przy rozkładaniu powtórek wszystko było dobrze, tylko czasami zmieniała się ilość powtórek w kolejnych dniach po kasowaniu rozkładania. Często z tego korzystałem.
Być może od dzisiaj się coś pozmieniało.

Pozdrawiam.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Rozkładanie powtórek jest całkowicie bezpieczne. Polega ono na tym, że wszystkie powtórki na aktualny dzień (bieżące + zaległe) rozbija nam na tę samą ilość każdego dnia. Skorzystanie z przycisku "Przywróć daty powtórek" cofa zmiany spowodowane rozłożeniem powtórek. Wówczas ilość aktualnych i zaplanowanych powtórek wraca do stanu sprzed ich rozkładania. Czasami zdarzało się, że przy dużej ilości powtórek, po cofnięciu rozkładania niektóre dni różniły się między sobą w taki sposób, że np. w środę i czwartek było 18 i 20, a zrobiło się 15 i 23, ale w ostatnim czasie algorytmy zostały jeszcze bardziej dopracowane, aby zdarzało się tak zdecydowanie rzadziej.

Z kolei jeśli chodzi o utratę powtórek "dodatkowych" zaplanowanych na aktualny dzień po cofnięciu wolnego w kalendarzu powtórek, to chodzi o powtórki ocenione w danym dniu na 1 lub 2. Czyli jeśli mamy dziś 110 powtórek do wykonania, zrobimy pierwszych 10 z nich błędnie i klikniemy w dzień przerwy w kalendarzu, a następnie cofniemy leżak, to oczywiście powtórki do nas wrócą, ale bez tych 10 wcześniej źle ocenionych. Wtedy zamiast 110 wróci do nas 100 haseł (bez tych 10, tzw. "dodatkowych").

Pozdrawiamy.
dawidturek
halkins - Aaaaa... tak to działa... :-)
czyli system zaliczy te 10 słówek jako "przerobione i zapamiętane" a udostępni tylko te "nietknięte"
Dziękuję za odpowiedź.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki