ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego w powtórkach wyświetla się do codziennego powtórzenia około 500-600 słów.

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Taka ilość wydaje mi się zbyt duża biorąc pod uwagę, że czasami powtarzą się więcej niż 2-3 razy.
M
magikjezykowy01

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Może masz ustawioną zbyt wysoką częstotliwość powtórek albo zbyt wiele ich dodajesz z plusa. Czasami powtórki się kumulują jak się ich nie zrobi z poprzednich dni.
piotr.grela
tlstar - Poza tym taka liczba wskazuje na to, że elementy były (albo i są nadal) dodawane w zbyt dużej ilości.
Edit: "w zbyt dużym tempie".
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - czytaj: "w zbyt dużym tempie". Ja przestaję dodawać nowe elementy do powtórek (czyli zatrzymuję robienie nowych lekcji), gdy ich dzienna ilość wynosi 130-150. Wznawiam dodawanie, kiedy ilość dziennych powtórek spadnie do ok.90-100. W moim wypadku taki "postój" trwa kilka dni. Statystyka ostatnich 12. miesięcy pokazuje mi, że dodaję w tej sposób ok. 100 sztuk tygodniowo. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Obecnie, też nie robię więcej niz 200 powtórek na dzień. Wolę zrobić ich mniej a bardziej dokładnie. 500-600 powtórek zajęło by mi cały dzień.
piotr.grela
magikjezykowy01 - Tylko co zrobić jak nie dodaję powtórek a i tak mam do powtórzenia około 500-600 słów, z których około 200 się powtarza? Powtórki robię regularnie. - 5 lat temu
piotr.grela - A jakie masz ustawienia częstotliwości powtórek? Może zbyt rygorystycznie siebie oceniasz, wystawiając najniższe oceny... - 5 lat temu
parseq - W przeszłości prawdopodobnie:
- albo elementy dodawane były w zbyt dużym tempie,
- albo dzienne powtórki były częściowo / nie były wcale odrabiane, co przesuwało je na dzień następny,
- albo i jedno i drugie.

Zatrzymanie dodawania nowych elementów jest właściwym krokiem, może jednak nie wystarczyć.

Spadek dziennej ilości nastąpi po nauczeniu się części obecnej puli. Jednak przy jej dzisiejszej liczebności proces przyswajania może być przeładowany i może tak baaardzo długo trwać, że każdy się zniechęci.
Czy może metodycy nauczania mogliby zająć proszę stanowisko w tej sprawie?
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - @magikjezykowy01:
1. Jak dawno zatrzymałeś dodawanie nowych elementów do Powtórek?
2. Czy dajesz radę codziennie(!) odrobić wszystkie dzienne powtórki?

Nie rozumiem jak to może być, że z 500-600 elementów ok. 200 się powtarza. Zakładam, że chodzi o powtarzanie się tego samego dnia. Może te obserwowane powtórzenia biorą się z faktu, że system powtarza Ci elementy, na które odpowiedź była błędna?
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki