ZALOGUJ SIĘ

Przeterminowanie nowych elementów w systemie powtórek

zmodyfikowany: 3 miesiące temuostatnia aktywność: 2 miesiące temu
Mam pytanie odnośnie nowych elementów dodanych do powtórek (liczba słówek/wyrażeń w nawiasie). Jeżeli nowy element otrzyma pozytywną ocenę po powtórce, liczba w nawiasie jest zmniejszana o jeden, czyli słówko trafiło do kalendarza powtórek. Jeżeli natomiast nie uzyska pozytywnej oceny, to jest tak długo powtarzane w ramach nowo dodanych elementów, aż nie zostanie zaliczone prawidłowo.
Problem pojawia się jeżeli nowo dodane elementy nie są przed dłuższy czas powtarzane.
Zauważyłem, że po jakimś dłuższym czasie jeżeli nie powtarzam słówek nowo dodanych (liczba w nawiasie) ich liczba zaczyna spadać z biegiem czasu. Czy oznacza to, że zostały one usunięte, czy dodane do kalendarza powtórek automatycznie?
M
Michalsekula

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Pytałam tu kiedyś o to samo i wprawdzie nie dostałam satysfakcjonującej odpowiedzi, ale wyszło mi z tego, że tak samo jak powtórki z czasem się terminują, tzn. że jak jakaś zostaje przez dłuższy czas (kilka dni) oceniona na 1 to w końcu jest usuwana z kalendarza, to podobnie dzieje się z nowymi elementami. Jak za długo zwlekam z nauczeniem się nowych elementów, to część z nich 'znika'. W mojej opinii, ta 'część' to albo te elementy, które zostały wcześniej przynajmniej raz powtórzone, ale ocenione na 1, albo najwcześniej dodane, ciężko stwierdzić. No i jestem (prawie ;)) pewna, że elementy te nie są usuwane tylko przenoszone do powtórek.
karol13807
3 miesiące temuzmieniany: 3 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
To działa w ten sposób, że nowo dodane elementy czekają na pierwsze powtórzenie, w zasadzie "na zawsze", czyli przynajmniej do pierwszego powtórzenia. Ich liczba wyświetlana jest w nawiasie, po liczbie powtórek zaplanowanych na dany dzień. Do ich (tych nowych elementów) "zaliczenia" można przejść po przerobieniu elementów zaplanowanych przez system na dany dzień.
Nowe elementy, w przypadku uzyskania oceny co najmniej "2" - dobrze, przechodzą do głównego systemu powtórek i kolejny termin ich powtórzenia wyznacza algorytm (Pan Algorytm ;) ) i liczba nowych elementów (w nawiasie) zmniejsza się.
W przypadku ocenienia na "1" - źle w danym dniu, pozostają one wśród nowych elementów (liczba w nawiasie się nie zmienia), do czasu, kiedy zostaną ocenione na Dobrze. Jednakże jeżeli w ciągu dwóch najbliższych dni od ocenienia ich na "1" nie uzyskają pozytywnej oceny, "znikają" z listy nowych elementów do powtórzenia (liczba w nawiasie odpowiednio się zmniejsza) i przechodzą do głównego modułu powtórek, gdzie termin kolejnej powtórki wyznacza Pan Algorytm.
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki