ZALOGUJ SIĘ

Zmniejszanie liczby powtórek zaplanowanych

12 miesięcy temuostatnia aktywność: 12 miesięcy temu
Cześć,

Mam pytanie dotyczące powtórek zaplanowanych.
Staram się wykonywać dziennie powtórki za max. liczbę punktów (40pkt.).
Dlatego oprócz dziennych powtórek posiadam jeszcze sporo powtórek zaplanowanych (tych w nawiasie).

Dlaczego po pewnym czasie wartość powtórek zaplanowanych maleje.
Np. w czwartek mam ich (500) a w piątek już (386) mimo że dodało ich do powtórek codziennych.

Jeżeli dobrze rozumiem, jak mi zależy na tych powtórkach nie powinienem ich za długo trzymać jako zaplanowanych.
Po jakim czasie znikają powtórki?
Czy mogę je jeszcze raz dodać do powtórek?
Ogólnie jak działa algorytm który usuwa powtórki z zaplanowanych.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
M
marceli.haligowski2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Te powtórki w nawiasie, to może nie tyle są zaplanowane, co są to dodane przez ciebie nowe elementy, których jeszcze ani razu nie powtórzyłeś. Jak powtórzysz elementy zaplanowane przez algorytm na dany dzień (te przed nawiasem) i powtarzasz dalej, wtedy do systemu powtórek zaczynają wchodzić elementy z nawiasu. Tym samym ich liczba się zmniejsza, chyba że dodasz nowe elementy.
O ile dobrze zrozumiałem o co ci chodzi.
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie, to nie to.
W normalnej sytuacji najpierw lecimy z powtórkami dziennymi z przed nawiasu i po wyczerpaniu już zbieramy z nawiasu.

W moim przypadku dzień po dniu powtórki z nawiasu uciekły.
Z jakiegoś powodu nazbierałam ich tam dużo. Uciekło ok 100. Dlatego zauważyłem.
Nie jestem w stanie poszukać przykładu.

Na przyszłość nie będę chomikował powtórek. 🙂

Może ktoś zauważył podobną sytuacje.
M
marceli.haligowski2
darkobo - A to może chodzi o to, że po zmianach, jeśli nie przerobisz w określonym czasie danego elementu powtórkach, to samoistnie przechodzi on do systemu powtórek i algorytm nadaje mu termin kolejnej powtórki. nie pamiętam tylko czy są to 24 48 godzin czy tydzień. możesz sprawdzić jeśli pamiętasz czy masz w powtórkach któreś z tych elementów które ci zniknęły z nawiasu - 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzieki. Prawdopodobnie tak właśnie jest.
Wydaje mi się ze w normalnych powtórkach dziennych znalazły się te które były nieprzerobione w nawiasie.
Ale nie jestem 100% pewny. I czy tak rzeczywiście jest.

Jak by ktoś miał wiedzę jak ten mechanizm dokładnie działa to niech się podzieli. 🙂

Dzieki.
M
marceli.haligowski2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dobre pytanie, ale dla mnie za trudne. i tak to wyjaśnienie powtórek w nawiasie i przed nim jest dla mnie przydatne.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W nawiasie to liczba nowych powtórek czekających na pierwsze wykonanie, jak wspominał @darkobo. Liczba powtórek zaplanowanych na dziś to liczba przed nawiasem.

W pierwszej kolejności realizujemy elementy zaplanowane na dziś (liczba przed nawiasem), dopiero wtedy system przekieruje nas do nowych. Po nadaniu nowym powtórkom oceny trafiają do głównego modułu powtórek i system przydzieli daty kolejnego pojawienia się (już w ramach liczby przed nawiasem).

@marceli.haligowski2, jeśli liczba nowych elementów zmalała to tylko dlatego, że przydzieliłeś im ocenę, w innym wypadku nic się z nimi nie stanie. Kolejne nowe elementy możesz dodawać bezpośrednio z lekcji lub słownika Diki.
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki