ZALOGUJ SIĘ

Czy można zwiększyć ilość powtórek z poprzednich lekcji?

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Zaczęłam lekcje od podstaw. Przez dwa dni nie miałam w ogóle powtórek z poprzednich lekcji. Dzisiaj powtórek było tylko 6. Obecnie mam zrobionych 8 lekcji. Dodaję każde słówko do powtórek a i tak jestem zaskoczona ich małą ilością. Dla porównania- na j. angielskim na początku było ok. 20-30 powtórek dziennie z poprzednich lekcji. Czy można jakoś zwiększyć ilość powtórek w hiszpańskim? W ustawieniach mam częstotliwość powtórek normalną, w planie nauki 25 nowych elementów w powtórkach i 120 powtórek.
P
pbacewicz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Możesz zmienić w ustawieniach częstotliwość powtórek na najwyższą. To ustawienie będzie miało zastosowanie do elementów powtarzanych po wprowadzeniu zmiany.
Pamiętaj też, że elementy wchodzą do systemu powtórek po co najmniej jednym powtórzeniu.
Pytanie, ile masz elementów w powtórkach w hiszpańskim (w systemie, nie w planie nauki) - sprawdzisz to w "Twoje postępy".
Jeśli masz za mało elementów w powtórkach, to po porostu trzeba dodawać kolejne.

Poza tym zawsze możesz skorzystać z powtórek specjalnych (najlepiej po powtórzeniu elementów z systemu głównego).
darkobo
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak wspomniał @darkobo, warto zmienić częstotliwość na wysoką.

Tygodniowy plan nauki nie wpływa na liczbę przydzielonych powtórek przez algorytm, jest to cel, który Użytkownik chce zrealizować.

Z danych w systemie widzę, że aktualnie liczba dodanych powtórek z hiszpańskiego jest mała. Z czasem po wykonaniu kolejnych lekcji, dodaniu następnych elementów i udzieleniu pierwszej oceny, pula w głównym modułu wzrośnie.

Warto sprawdzić kalendarz powtórek i obserwować liczbę przydzieloną przez algorytm - https://www.etutor.pl/statistics/repetitions-calendar
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ok. dziękuję. mam nadzieję, że z czasem będzie tych powtórek więcej bo przy zmianie na wysoką częstotliwość to ustawienie zostaje także przy drugim języku a na angielskim mam ich wystarczająco dużo 😀
P
pbacewicz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki