ZALOGUJ SIĘ

Ile robicie powtórek dziennie i jak je zwiększyć?

3 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Cześć
Ile dziennie robicie powtorek? U mnie się pojawia ich różna ilość, tak pomiędzy 5-30. Ile najlepiej ich robić?
Jak je zwiększyć?
M
maciek496

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Liczbę zaplanowanych powtórek przydziela algorytm, Użytkownik nie ma możliwości, aby ją ustalić. Ale w Ustawieniach konta można zmienić częstotliwość powtórek z normalniej na wysoką, wtedy interwał kolejnych powtórek będzie krótszy - https://www.etutor.pl/profil/preferencje
adrianna.wu
Pracownik eTutor
3 lata temuzmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - Mozna zwiekszyc liczbe powtorek poprzez dodanie nowych slow i zwrotow. Ja mam teraz okolo 3.000 slow w poczekalnii (+), plusika. Dodaje codziennie pare z tej "sterty" do nauki. Maciek rob wiecej lekcji na Etutorze albo dodawaj swoje slowka poprzez slownik diki.pl - 3 lata temu
darkobo - Na pewno jeśli zmieni się częstotliwość powtórek z normalniej na wysoką, to interwał kolejnych powtórek będzie dłuższy? A nie jest tak, że jak częstotliwość jest wysoka to dane słówko będzie wcześniej pojawiać się w powtórkach niż w przypadku normalnej częstotliwości?

@maciek496 - u mnie 200+/-. Najlepszy sposób na zwiększenie ilości powtórek to dodawanie nowych elementów (i przerabianie ich na bieżąco - ja staram się, żeby liczba elementów po plusie mi nie rosła, z reguły staram się wszystkie nowo dodane elementy powtórzyć na drugi dzień, żebym miał czas na ich zapomnienie ;) - powtórzenie bezpośrednio po dodaniu dałoby zafałszowany obraz).
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
adrianna.wu - @darkobo oczywiście przy zmianie częstotliwości z normalnej na wysoką to interwał będzie krótszy. Dziękuję za czujność :) - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja robię dziennie na pewno ponad 200, ale idę dokładnie nie jestem w stanie określić
InnaWikka
piotr.grela - Kiedyś robiłem około 200 powtórek dziennie. Teraz tylko 70. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

od lat ok 50-60 dziennie i właśnie zdałem wszystkietesty na paszport Bytyjski, ale wiem że słówka trzeba zrozumieć, a nie kuć na ilość, choć sam mam ponad 20 tyś...
adamdor
budyn1211 - Bo ja wiem... Stefanowi Batoremu dał bym obywatelstwo na spokojnie mimo, że polskiego w ogóle nie znał. Znajomość języka nie powinna być jedynym kryterium. - 2 lata temu
piotr.grela - adamor gratulacje! 20.000 to przyzwoita baza słów i zwrotów.

W Polsce nie trzeba dobrze mówić po polsku i można zostać Ministrem Finansów :-)
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
adamdor - Dzięki Piotrze, właśnie sprawdzałem i na etutor jestem ósmy rok to się nazbierało, a i tak problemy przez akcent... lub końcówki tzw lapsusy językowe. Pozdrowienia - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zakładam, że to był skrót myślowy @adamdor i zdawałeś testy, dwa testy, na obywatelstwo, a nie paszport, bo do paszportu testów nie ma ;)

Moim zdaniem test językowy na obywatelstwo jest śmieszny mówiąc ogolnie. Jak dla mnie powinien być on zrobiony na podobnym poziomie jak IELTS akademicki. Może mam jakieś dziwne podejscie do tego, ale dla mnie osoba która ma obywatelstwo powinna znać język płynnie, a aktualny poziom testu jest mega zaniżony.
Wiem że to nie tylko tak w UK jest, bo chociażby w Polsce brytyjski piłkarz dostał ostatnio obywatelstwo, chociaż zna pięć polskich słów na krzyż. Mnie osobiście trochę irytuje to jak kraje podchodzą do przyznawania obywatelstwa.
avayorica
tlstar - Kraje podchodzą do uznania lub nadania obywatelstwa zgodnie ze swoimi przepisami (dość rygorystycznymi zwykle). Także w Polsce zgodnie z Ustawą o obywatelstwie polskim. Jedynie Prezydent RP ma prawo nadać obywatelstwo bez żadnych warunków. I stąd np. ostatnio obywatelstwo dla angielskiego piłkarza. - 2 lata temu
piotr.grela - Do otrzymania obywatelstwa brytyjskiego trzeba było do tej zdać test ze znajomości wiedzy o Wielkiej Brytanii (banalny) i test komunikacja językowa na poziomie B1. - 2 lata temu
adamdor - banalnie to już było, teraz zmienili na rozmowę np. jak na Skypie, I ja miałem Panią z Pakistanu do rozmowy, bardzo gratuluję osobą którzy te testy uważają za banalne, dla mnie to był prawdziwy challenge, mieszkam w UK zaledwie 7 lat, I w szkole miałem Ruski a nie Angielski, a jeżeli opcja kilkuset pytań z wiedzy o UK jest dla kogoś banałem, to oznacza że jest to osoba ignorant, i do tego naj mądrzejsza na świecie, ja taki nie jestem i proszę takie mądre osoby o powstrzymanie się koment. Społeczeństwo zna wiele przykładów takich głupio mądrych osób, które nie koniecznie zasłynęły czymś dobrym...Pozdrawiam serdecznie. - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
avayorica - Z tym testem z wiedzy o UK to jest troszkę śmiesznie, bo przygotowanie do niego może być faktycznie dosyć czasochłonne, ale tylko do momentu w którym zacznie się trochę grzebać w sieci i okazuje się, że ludzie umieścili tam klucz do tego, które pytania wpadają na teście i tak naprawdę można się do niego przygotować w jeden dzień. Nie, żebym to polecała, bo moim zdaniem jest to genialna okazja na to, żeby poszerzyć wiedzę o kraju, ale można być szczwanym lisem i cały problem przygotowań weliminować. - 2 lata temu
avayorica - Co do testu językowego, ktory jak wspomniał Piotr zdaje się na poziomie B1 to jest on mało miarodajny, bo dużo zależy od tego na jakiego partnera do rozmowy się trafi. A niestety ludzie przy tych testach mają tendencje do bycia bardzo samolubnymi i sami chcą powiedzieć jak najwięcej (żeby zdać) nie przejmując się za bardzo faktem, że test powienien polegać na dialogu, a nie monologu. - 2 lata temu
adamdor - witam właśnie od grzebania w sieci zacząłem...I się zaczęło...dramat i płacz nad brakiem wiedzy, pytania można 3xZ ale ja kocham historię więc trzeba było zaliczyć książki o M.Tacher i Churchilu, I kilka innych historycznych o GB, ech najgorzej to musieć nadrabiać zaległości.
A o testy językowe to chyba piszesz o starej formie,w nowej jest wszytko inne, zmieniona w trakcie postapokalicznej pandemi...Już nie ma spotkania towarzyskiego face to face...Pozdrawiam
- 2 lata temu
piotr.grela - Adamor są w sieci testy przygotowujące do wiedzy o UK w formie elektronicznej i 2 książki które trzeba kupić, cienutki podręcznik i testy.
Bardziej nazwałbym te testy na inteligencję niż na wiedzę...
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki