ZALOGUJ SIĘ

Jak zrobić żeby w powtórkach co każdy pojawiały się słówka?

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Hej, mam pytanie, w celach mam 300 słówek zaznaczonych na tydzień, a tu mi co dzień wcale nie dodaje albo czasem maksymalnie do 10. Jak zrobić żeby co każdy dzień do powtórek przybywało np. po 50 słówek?
B
Bartek209

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

bo musisz je chyba najpierw pododawać z lekcji.
Może nie dodają Ci się tak z dnia na dzień, bo jak zaznaczasz "4" dobra odpowiedź to powtórka wg algorytmu ląduje gdzieś dalej w kalendarzu a nie następnego dnia
gosgosx
Bartek209 - normalnie je dodaje i tam mialem juz wszystkich ogolnie 200 i jak zaznaczylem ze dobrze znam bo tylko wtedy mi znikaly z powtorki to wszystkie zrobilem i teraz na dzien moze z 3 dodaje mi - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zakładam, że w Celach masz zaznaczone "Tygodniowa liczba nowych elementów w powtórkach", bo czegoś takiego jak 300 słówek na tydzień, to nie ma.
To jest Twój cel - czyli, że w ciągu tygodnia dodasz określoną liczbę nowych elementów do powtórek - w Twoim przypadku 300. Dodasz - czyli musisz to zrobić ręcznie sam. Przerabiając kolejne lekcje, z list słówek, ze słownika itp. Są to nie tylko słówka, ale również i zwroty, uzupełnianie zdań itp.
Ja nie spotkałem się z tym, aby system coś sam dodawał do powtórek.
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak masz tylko 200 dodanych elementów, to praktycznie nie ma możliwości, żeby w tygodniu pojawiło się aż 300 do powtarzania. Tym bardziej, że zaznaczasz większość na "4",czyli dobrze je umiesz i po prostu lądują one na bardziej odległy termin do ponownego pojawienia się w powtórkach. Ja przy kilku tysiącach elementów miałam często na dany dzień po 30-50 elementów do powtórki. Rada:
1/ przerabiać dziennie więcej lekcji (ciekawe ile ustawiłaś w celach przerabianych tygodniowo lekcji?) i dodawać w trakcie nauki więcej elementów do powtórek
2/ zmniejszyć cele powtórek np na 100 tygodniowo
3/ w Ustawieniach konta zwiększyć częstotliwość powtórek
M
mlesniewska1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tygodniowa liczba nowych elementow w powtorkach mam zaznaczone 50 czyli tyle na tydzien musze dodac, a tygodniowa liczba powtorek 160, czyli na tydzien bedzie mi dodawac 160 tych slowek ? A jak zaznaczam ze nie znam albo kiepsko pamietam slowko to wtedy mi zostaje w powtorkach, a chyba powinno znikac i pojawiac sie np. na kolejny dzien te slowko?
B
Bartek209
Jamz - Do puki słowa nie ocenisz na 3 lub 4 słowo nie zniknie z powtórek na dany dzień. A jeśli system uzna że znasz je kiepsko to pokaże ci następnego dnia. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To co masz w profilu i to co sobie poustawiałeś to są tylko Twoje cele. Teraz musisz wszystko przełożyć na swoją naukę. System nic za Ciebie nie doda.
I mam nadzieję że jasno wytłumaczę.
Przerabiasz 1 lekcję i dodajesz 10 słówek z niej (system nic sam nie doda, ty klikasz enter lub myszką klikasz w przycisk dodaj do powtórek).
W celach pojawia Ci się że masz dodanych (wykonanych): 10 z ustawionego celu: 300 słówek na ten tydzień. Klikniesz w powtórki i przerobisz te 10 słówek (ocenisz na 3 lub 4) to pojawi ci się że wykonałeś 10 powtórek z ustalonego celu: 160 słówek.
Więc ty jesteś sobie "kapitanem na tym statku" przyjąłeś sobie za cel dodać 300 słówek to teraz przystępujesz do lekcji i ją przerabiasz i jak występuje lista słówek dodajesz je lub także możesz dodawać różne słowa po drodze - wyszukując je w słowniku Diki i klikając znaczek plusa.
A w powtórkach dodając 300 słówek na tydzień bez problemu będziesz miał 160 powtórzonych lub nawet więcej.
Owocnej nauki.
J
Jamz
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"Tygodniowa liczba nowych elementow w powtorkach mam zaznaczone 50 czyli tyle na tydzien musze dodac"

dokładnie tak - tyle musisz tygodniowo dodać.

"a tygodniowa liczba powtorek 160, czyli na tydzien bedzie mi dodawac 160 tych slowek ?"

nie - to oznacza, że tyle musisz tygodniowo wykonać powtórek. Jeśli w powtórkach na dany dzień masz przewidzianych 10 słówek i powtórzysz je po kolei jednen raz oceniając wszystkie na 3 lub 4 - to będziesz miał 10 powtórek wykonanych. Ale jeśli jednego z tych słówek nie będziesz mógł zapamiętać i powtórzysz je 5 razy oceniając na 1 lub 2 zanim ostatecznie dając ocenę 4 lub 5 - to będziesz miał wykonanych 14 powtórek. I tak samo kolejnego dnia.

"A jak zaznaczam ze nie znam albo kiepsko pamietam slowko to wtedy mi zostaje w powtorkach, a chyba powinno znikac i pojawiac sie np. na kolejny dzien te slowko?"

Słówko ocenione na 1 lub 2 pozostaje w danym dniu do powtarzania tak długo, dopóki nie ocenisz go na 4 lub 5 (czyli nie stwierdzisz, że tego dnia już je w końcu zapamiętałeś). Jeśli początkowo ocenisz je kilkakrotnie na 1 lub 2 to z dużym prawdopodobieństwem po tym jak ostatecznie dasz mu tę dobrą ocenę to słówko pojawi Ci się w powtórkach następnego dnia.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No dobra a jak juz w powtórkach nic nie mam to da rade zrobić zeby na nast dzien bylo np 20 slowek do powtorzenia czy to system sam wyznacza ile na dzien mi daje? W ustawieniach mam zaznaczone wysoka czestotliwosc powtorek.
B
Bartek209
Gość - Jeżeli po wykonaniu wszystkich zaplanowanych na dany dzień powtórek miałbyś niedosyt, zawsze masz możliwość skorzystania z powtórek specjalnych, które umożliwiają doskonalenie znajomości słówek, które sprawiały problemy.

https://www.etutor.pl/special-repetitions?setLearningLanguageCode=en
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dodać nowe słówka do powtórek. Nie da się na systemie wymusić, żeby pokazywał jakieś powtórki codziennie jeśli nie masz ich za dużo dodanych ale to dodane znasz już na tyle świetnie, że system przydzielił je do powtarzania w bardzo odległej przyszłości. W szczególności nie da się na systemie wymusić, żeby pokazał konkretną liczbę powtórek czy też konkretne słówka.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dobra dzieki za pomoc temat do zamkniecia
B
Bartek209

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki