ZALOGUJ SIĘ

Zwiekszenie ilosc powtorek na dzien

4 miesiące temuostatnia aktywność: 4 miesiące temu
Czesc wszystkim

Mam pewien problem odnosnie ilosci powtorek przypadajacych na jeden dzien - system automatycznie przyporzadkowuje od kilku do kilkunastu powtorek na jeden dzien. Natomiast biorac pod uwage dosc duza aktywnosc (staram sie robic 2 - 3 lekcje dziennie plus dodaje sporo slowek i zdan czytajac ksiazki/artykuly, na ta chwile w powtorkach ponad 8000). Zatem czy jest jakis sposob automatycznego zwiekszenie ilosci powtorek do powiedzmy minimum 50 na dzien? Z gory dzieki
C
Cinek95

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

cześć, może dobrze już znasz te słówka dodane do powtórek i system przypisuje i. odległe daty kolejnej powtórki?
Możesz zwiększyć częstotliwość powtórek na częstsze, wtedy system powinien przypisywać Ci ich więcej każdego dnia.
Ja w tym celu trochę oszukuję czasami i standardowo wszystkim nowym słówkom daję najpierw ocenę 1 - wtedy szybciej i częściej pojawia się dane słowo w powtórkach. Czasami też celowo nadaję niższą ocenę przy powtórkach aby właśnie mieć krótszy odstęp czasowy dla danej powtórki.
B
Barbara.m
4 miesiące temuzmieniany: 4 miesiące temu
nikus1166 - Jak ja ocenie powtórki na 1, to one ciągle tego samego dnia mi się pojawiają. Zostawiasz je wtedy tego samego dnia i czekasz na kolejny? - 4 miesiące temu
Barbara.m - za drugim razem daję już ocenę normalnie 2 lub 3. Z tego co zauważyłam to system bierze pod uwagę tylko pierwszą ocenę z danego dnia do określania częstotliwości kolejnych powtórek słówka - 4 miesiące temu
darkobo - Dokładnie tak to działa - 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czesc Basiu, dziekuje Ci za Twoje sugestie. Wlasciwie to wszystko o czym piszesz robie dokladnie tam samo, rowniez daje 1 specjalnie i mam ustawiona wysoka czestotliwosc powtorek. Najwidoczniej "oszukiwanie systemu" poprzez dawanie jedynek jest jedynym wyjściem. Pozdrawiam i wszystkiego dibrego w nowym roku.
C
Cinek95
nikus1166 - W ustawianiach masz rowniez opcje rozdzielenia potworek i możesz przeliczyć ja na mniejszą ilość dni. Wtedy będziesz miał więcej, ale lepiej nie przesadzać. Bo powyżej 100,150 to już ciężko jeśli większości słówek nie znamy. - 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
8000 elementów w powtórkach i mniej niż 50 dziennie?! A nie masz tak, że w nawiasie masz liczbę poprzedzoną plusem? Może te wszystkie elementy dodane do powtórek wciąż czekają na pierwszą ocenę i dlatego masz tak mało powtórek przydzielanych przez system...

EDIT
Faktycznie, przed liczbą w nawiasie nie ma plusa. Jednak sama liczba w nawiasie wskazuje na liczbę elementów, które nie zostały jeszcze powtórzone ani razu i tym samym nie trafiły do puli powtórek przydzielanych na kolejne dni przez algorytm.
darkobo
4 miesiące temuzmieniany: 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czesc Darkobo, nie mam takiego plusa, natomiast spora ilosc powtorek bierze sie stad ze czytajac ksiazki po angielsku, dodaje tam slowka ktorych nie rozumiem (plus czesto tez ich przyklady w zdaniach). Dziekuje wszystkim za fajne porady, zastosuje je i zobacze co bedzie. Dzieki jeszcze raz i wszystkiego dobrego w nowym roku.
C
Cinek95
adrianna.wu - @darkobo ma tu rację. Z danych zawartych w systemie wynika, że masz dużo nowych elementów, którym nie została nadana pierwsza ocena.

W tym przypadku proszę wykonać zaplanowane powtórki na dziś (liczba poza nawiasem), a następnie rozpocząć nadawanie oceny nowym elementom (liczba w nawiasie), które jeszcze nie trafiły do głównego modułu Powtórek. Po wykonaniu tych czynności liczba elementów w module zwiększy się, co spowoduje, że pula będzie już bardziej urozmaicona i pojawi się więcej słów do powtórzenia (zgodnie z tym, co zostało zaplanowane przez nasz algorytm).

Szczegółowe informacje na temat modułu powtórek znajdują się w tym miejscu - https://www.etutor.pl/help/repetitions
- 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki