ZALOGUJ SIĘ

Da się zmiejszyć ilość powtorek na dzień?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
System wylicza mi okolo 400 slowek dziennie. juz nie wyrabiam normalnie. Prawie nie dodaję nowych słówek, może max kilkanascie na kilka dni. Nowych lekcji juz nawet nie robię... W bazie słówkowej mam ponad 8000 słówek. Chciałabym robić dziennie max 300.. gdzie mogę (i czy w ogóle) to zmienić?
K
kotagus
piotrek0515 - Polecamy czasowo zmniejszyć częstotliwość powtórek planowanych przez nasz system. Opcję tę można znaleźć tutaj: https://www.etutor.pl/profil/preferencje :) - 5 lat temu
kotagus - Zmiejszylam na "normalny". Nic się w kalendarzu nie zmieniło. Mam na jutro juz 390 a nie przerobilam jeszcze dzisiaj i pewnie mi wzrośnie do 450... - 5 lat temu
darkobo - Bo zmiana częstotliwości działa dopiero przy wyznaczaniu kolejnych powtórek. Te, które już masz zaplanowane, pozostają w tych terminach, w których zostały zaplanowane. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Zrozumiała sprawa! Ja mam przy moich 100-130 powtórkach dziennie już dosyć.
* Czy te 8000 elementów w bazie jest liczbą pokazywaną obok zakładki Powtórki?
* Ile elementów powtórkowych NIE zostało jeszcze wprowadzone do powtarzania? (jest to liczba podawana obok zakładki Powtórki po znaku plus).
* Jaką masz "Średnią liczbę powtórek na element" ? (podawana jest w "Twoje postępy", w menu "hamburger" w prawym górnym rogu)
* Ile procent elementów dziennej powtórki otrzymuje pozytywną ocenę za pierwszym razem? (informacja jest podawana jak się zrobi wszystkie powtórki w danym dniu)
Istnieje mechanizm rozkładania powtórek ( https://www.etutor.pl/statistics/repetitions-plan ), ale nie wiem, czy jest to coś dla Ciebie, ponieważ mam za mało danych o Twojej sytuacji.
Tak czy owak, ja bym zatrzymał przerabianie lekcji i jakiekolwiek dodawanie nowych słówek do czasu zejścia na poziom 200 powtórek dziennie.
parseq

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

typowe.
przeceniles swoje mozliwosci.
rob powrorki. ich liczba bedzie spadac mimo wszystko.

nie tykaj lekcji. ogladaj seriale, sluchaj podcastow.

You,ll be all right. :)

Ja mam 35k rekordow i "tylko" 200 powtorek dziennie (od poziomu B1).

Zaloz ze etutora "przerobisz" w całej sci w ciagu 10 lat, a nie jak to pisza niektorzy szalency kilka tygodni na moduł.

Nie spiesz sie.
kktm
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hej :) potrafię już odpowiedzieć na te pytania z moich statystyk. Te 8000 mam w elementach dodanych do powtórek, dokladnie 7884 na dziś. Etutura używam jako mojego jedynego źródła notatek czy powtorek, już nie używam (może chwilowo) do nowych lekcji. Moje słówka pochodzą z moich lekcji w szkole, z testów i innych źródeł. Tzn. przerabiam jakąś grupę phrasali, wpisuję z diki. Przerabiam raz, wchodzą w powtórki (żadnych zaległych nie mam). Tyle.

Średnia liczba powtórek na element ok. 12.

Procent pozytywnych mam stały aż mnie to dziwi ale CODZIENNIE mieszczę się między 70 a 80%. Ani razu mniej ani więcej.

Coś da się zmiejszyć?
ps. w tym tygodniu mam pierwsze urodziny z eTutorem. 365 dni dzień w dzień :))

A.
K
kotagus
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak przez rok dodałaś 8000 słówek to nie dziwne że masz tyle materiału powtórkowego. Ja po roku nauki mam 3000 elementów i średnią liczbę powtórek 7. Na ten moment mam 120 powtórek dziennie ale to wynik "maratonu" z ostatnich parunastu dni - wcześniej miałem 80.
N
netis7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki