ZALOGUJ SIĘ

Ile nowych słówek dziennie. Powtórki z maksymalnie 100 elementów.

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Cześć wszystkim. Jak policzyć ile nowych słówek dziennie powinienem dodawać, aby ilość słówek w powtórce nie przekraczała 100 elementów?
F
FlutterPL

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

To zależy ile masz nieprawidłowych odpowiedzi z dni poprzednich. Dodawaj tyle aby w kalendarzu powtórek na następny dzień nie przekroczyła Ci 100. To może być różnie około 35 dziennie.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dodawaj codziennie stałą ilość nowych słówek, ale tylko dobrze uprzednio wykutych. Jak ustabilizują Ci się ilości powtórek do wykonania, to będziesz wiedział jak jest i ewentualnie skorygujesz ilość dodawanych (ja dodaję tylko 3 do 5). Warunkiem stabilnej ilości powtórek do wykonania jest codzienne przerabianie ich do końca, a trudne elementy należy przerobić dodatkowo jako powtórki specjalne. Fizjologiczną i nie irytującą ilością powtórek do codziennego powtarzania jest - moim zdaniem - poniżej 100 powtórek dziennie. Przy tej ilości nauka staje się przyjemna i trudniej się do niej zniechęcić.
A
ang-nsw
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Małe dziecko uczy się średnio 1 słowo na godzinę ale dlatego się uczy tak szybko bo to dziecko nie ma innej możliwości...

Ważne są systematyczne powtórki nowo poznanych słów i ich praktyczne wykorzystanie w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Planowałem naukę 20 słówek dziennie zaczynając od A1 z tym, że w miarę umiem się posługiwać językiem angielskim (b1,b2) ale chciałbym przerobić po kolei wszystko na spokojnie. Dziękuję za odpowiedzi :)
F
FlutterPL
ang-nsw - Ja zaczynałem od zera. Aktualnie dotarłem do A2-28 i powtórki ustabilizowały mi się poziomie ok. 75 powtórek dziennie. Początkowo dodawałem po ok. 20 słówek dziennie, a teraz tylko 3 do 5, ponieważ więcej czasu poświęcam na naukę rozumienia ze słuchu. - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dodawałem przez ok. 12 miesięcy po przeciętnie 100 słówek i zwrotów tygodniowo w kilku porcjach. Również przyjąłem za cel ok. 100 powtórek dziennie. Kiedy ich ilość robiła się większa (czyli popełniałem więcej błędów) to pauzowałem przerabianie kolejnych lekcji, które byłyby źródłem kolejnych elementów w powtórkach.
parseq
ang-nsw - Utrzymywanie powtórek na poziomie do 100 - ma tę zaletę, że z biegiem czasu trwają one coraz krócej (coraz więcej mamy poprawnych odpowiedzi), a zaoszczędzony czas można przeznaczyć na rozumienie ze słuchu, wymowę, gramatykę i nowe lekcje. - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wg mnie to wszystko zależy kto jest na jakim etapie nauki. Z drugiej strony warto sobie różnicować rodzaje nauki tak, aby się tym po prostu nie znudzić. Przecież można w danym momencie skupić się na powtorkach i robić ich bardzo dużo, a np. tydzień później na innych rzeczach. Tu nie ma chyba złotej zasady pasującej do każdego.
F
Foxymf
piotr.grela - U mnienajlepsza jest metoda TIC-TAC 5, 10, 15, 20 minut na Etutorze i odpowiednio tyle samo minut praktycznego wykorzystania angielskiego, czytanie, pisanie czy też oglądanie serialu, czy video na YouTubie. - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki