ZALOGUJ SIĘ

Jak radzić sobie z dużą liczbą powtórek każdego dnia?

10 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Witam,

codziennie dodaję ok. 100/150 nowych słówek do powtórek. Wyrobiłem sobie taki nawyk, że kiedy przeglądam strony internetowe w języku angielskim, lub kiedy oglądam programy anglojęzyczne, za każdym razem gdy nie znam jakiegoś słówka - szybko dodaję go do powtórek.
Mam wtedy pewność, że nie zapomnę już więcej danego słowa.
Jest jednak pewien problem. Wszystkie dodane danego dnia słówka pojawiają się w powtórkach do wykonania tego samego dnia.
Po jakimś czasie liczba słówek do powtórzenia wzrasta nawet do 900!!! Zmuszony jestem wtedy rozbić powtórki na kilka następnych dni/tygodni bo po prostu nie wyrabiam z ich nauką:/
Myślałem nad tym żeby zapisywać nowe słówka w jakimś notatniku i po jakimś czasie dodawać je powoli, ale to mija się z celem.
Zastanawiam się czy nie ma takiej opcji, żeby nowo dodane słówka przechodziły do systemu powtórek na kolejne dni (np. jednego dnia dodaje 150 nowych słówek - dopiero następnego dnia w powtórkach pojawia się 50 słówek z puli 150 nowych, pojutrze kolejne 50, itd.).
E
elwander
Ewelina79 - Algorytm powtórek jest ustawiony tak żeby nauka była efektywna, ktoś to wymyślił w mądry sposób i to działa, choć tobie może się wydawać inaczej. Możesz dodawać mniej słówek dziennie, po za tym rozkładanie powtórek też nie jest zalecane żeby to robić zbyt często. Poczytaj sobie o algorytmie powtórek. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

Ja postanowiłam sobie nie dodawać dziennie więcej niż 15-20 słów, wyrażeń czy zdań i wtedy nie męczę się już tak przy powtórkach. A dziennie jest ich średnio około 100
kingamusic

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W moim przypadku zastosowałam element samodyscypliny - nie zaczymanam nowej lekcji zanim nie "powtórzę" określonej liczby słówek. Np. w trakcie lekcji dodaję 40 nowych słówek, intensywnię się ich uczę, zaczynam nauke na etutor powtórką z takim założeniem, że min. 20 słówek "ściągam" z powtórek bo je już poprostu umiem i nie musze dalej powtarzać w tej formie. W ten sposób nigdy nie przechowuję w powtórkach nadmiernej ilości wyrażeń.
colombo
Ewelina79 - Usuwasz słowa z powtórek? - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Odpowiednikiem "zapisywać nowe słówka w jakimś notatniku i po jakimś czasie dodawać je powoli" może być tworzenie nowych własnych list słówek (np. tematycznych) i stopniowe włączanie ich do systemu powtórek albo wyłączenie i powtarzanie w sposób dowolny w ramach Moich testów.
Poza tym słówka można przesuwać między listami, można sobie podopisywać komentarze, przykładowe zdania, co chcesz. W Pomocy (https://www.etutor.pl/pomoc/dodawanieslowek.php) jest wszystko dobrze opisane.
Ewa-Sally

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja dodaje 50-70 slowek na tydzien :) pozniej wykonuje moje powtorki :) dla mnie to idelne rozwiazanie ... podobno przecietny czlowiek moze przyswoic 10-20 slowek dziennie :)... ja mam srednia 15 dziennie :). Kochana Elwander proponuje zmniejszyc ilosc dodawanych slow , ale poki co nie dodawac nic... nastepne dopiero gdy obecna ilosc znacznie sie zmniejszy:) ... pozdrowionka
?
Gość
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
Ewelina79 - To nie Ewelinka jest autorem tematu. - 10 lat temu
Gość - poprawilam :) - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jakoś powtórek? to nie tylko 'papugowe' powtarzanie - analiza gramatyczna, zmiany -podstawienia własne, precyzja tłumaczenia. To jest twórcze, ale spowalnia powtórki, i męczy.
abmmichal
zorija - no pain no gain (niestety) - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Słówek nie musisz zapisywać w osobnych notatnikach, można dodawać do swoich list w takiej liczbie jaką potrzebujesz. Jeżeli liczba nowych słówek przekracza ilość jaką chcę dodać tego dnia to po prostu wyłączam je z powtórek (Moje słówka / wyświetlanie /statystyki powtórek). Kliknięcie w Usuń z powtórek nie usuwa słowa z listy na trwałe (jak po wejściu na listę i kliknięciu krzyżyka) tylko wyłącza je i można je następnie łatwo dodać klikając Dodaj do powtórek innego dnia.
M
marryd

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Radziłabym Ci tyle nie dodawać, a nawet wyłączyć parę list z powtórek. Jak radzą koleżanki i koledzy - znajdź swoje tempo nauki. Jeżeli prowadzenie notatnika słówek do dodania mija się z celem, tak samo mija się z celem tworzenie kolejki słówek w programie do dodania na później. Czy po tygodniu lub miesiącu będziesz w stanie zapamiętać kontekst w jakim dane słowo napotkałeś? One Ci nie uciekną, po jakimś czasie znów gdzieś się na nie natkniesz. Wybierz sobie jakąś metodę, które dodawać, a które nie.
Z gorzkiego doświadczenia wiem, że kilkaset powtórek dziennie to horror i chociaż nigdy nie klepałam ich bezmyślnie, bo albo dodawałam zdania, albo jakieś wyrażenia ze słówkiem albo notatki, to i tak nie można tego nazwać efektywną nauką. Mam znajomych, którzy znają mniej słówek niż ja, ale potrafią lepiej wypowiedzieć się i więcej zrozumieć.
B
barwa.jesienna

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

słuchanie to podstawa dziecko zanim coś powie słucha 2-3 lata , a przecież ma kontakt z językiem 24h na dobę dlatego rób to samo- jesz słuchaj płyt cd, jedziesz autem słuchaj audio booka, biegasz zabierz mp3, śpisz włącz płytę, jesz lunch włącz filmik na e-tutorze, jesteś w toalecie podgłoś wieżę -słowem słuchaj wszędzie, przeglądaj fiszki,powtarzaj na głos,mów do siebie
D
dawid34

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja dodaje 100 slówek tygodniowo/ 4 tygodnie i już 400 słówek- tylko że z advance-business-law. Ciężka terminologia, dużo własnych książkowych wprowadzam. Nie wyobrażam sobie, że bez DIKI byłabym w stanie je opanować. I codziennie mam po 130 powtórek ale i tak robie 2 powtórki specjalne i daje rady przy trybie 1-2h dziennie.
C
czarnamm

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki