ZALOGUJ SIĘ

Irytujący automat do powtórki słówek, które sobie dodaliśmy.

zmodyfikowany: 12 miesięcy temuostatnia aktywność: 12 miesięcy temu
Od jakiegoś czasu próbuje przerobić słówka i zwroty, które dodałem sobie do powtórek i ten automat doprowadza mnie do furii. Raz, że w jednej serii potrafi mi wrzucić dwieście, trzysta słówek czy zwrotów na raz, co uważam za wysoce nieefektywne. Dwa, wyrazy czy zwroty, które w jakiś sposób są mi dobrze znane, ale gdzieś zrobię sobie drobną literówkę, przez pomyłkę, pośpiech, nietrafienie w te malutkie przyciski na smartfonie, ten automat wciąż, nawet w tej samej sesji mi je powtarza, czego nie chcę. Z kolei słówka, których nie znam i nie mogę zapamiętać bez podpowiedzi pierwszej litery, po uzupełnieniu reszty przeze mnie, one mi znikają z powtórek w danej sesji. W efekcie, ciągle powtarzam słówka, które znam dość dobrze a nie powtarzam tych, których nie mogę zapamiętać w żaden sposób. Wolałbym sam decydować, które słówka chcę powtarzać zarówno w danej sesji jak i w następnych sesjach. Chyba będę je musiał kasować z powtórek, aby nie zaśmiecały mi systemu powtórek i nie spowalniały nauki tego czego chcę się uczyć. Zastanawiałem się nad zrezygnowaniem z tych powtórek w ogóle, ale są one przydatne do prawidłowej wymowy słówek, których nie znam wcale. NAPISZCIE JAK WY SOBIE Z TYM RADZICIE.
L
Leadership22

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Ja kiedyś narzekałem na przycisk cofania który wydawał mi się kompletnie zbędny ale jako takie UNDO by się przydał. Czasami zdarza mi się źle ocenić ale trudno. Wielkiej szkody z tego nie ma.
Ja z kole wolałbym żeby trudne słówka były na końcu bo mi bólu uprzykrzają powtorki - mam np 50 słówek które przerabiam przez 20 minut na zmianę z łatwymi a mógłbym łatwe zrobić w 5 minut i potem już tylko te trudne. Chyba ze algorytm nie jest raki prosty i trudne sa mi czesciej wrzucane w ramach sesji ale wolalbym je miec na koncu.
wp73

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest taka opcja "Przefiltruj lub podziel na cykle". Pozwala ona podzielić powtórki na partie, np. po 20 sztuk w jednym cyklu. Jest ona dostępna w dowolnym momencie powtórek - klikasz w trzy kropki w prawym górnym rogu i tam masz m.in. "Przefiltruj lub podziel". Tam możesz ustalić liczbę powtórek w cyklu (ja mam ustawione właśnie na 20). Łatwiej wtedy jest przejść przez te 200 czy 300 powtórek.
darkobo
12 miesięcy temuzmieniany: 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

tak przefiltruj lub podziel jest takie coś ale mi pisze cos ze nie dziala dobra sprawdze i napisze
Supergrupa
Supergrupa - Funkcja "przefiltruj lub podziel" jest dostępna wyłącznie dla zaplanowanych powtórek. - 12 miesięcy temu
darkobo - Czyli pewnie przerobiłeaś już wszystkie powtórki zaplanowane na dziś. Dodaj ze dwa elementy i spróbuj ponownie - może zadziała. A jak nie, spróbuj jutro na początku przerabiania powtórek. - 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

co to znaczy zaplanowanych
Supergrupa
Agatkosprobuj - Zaplanowane to te, które wyświetlają ci się w danym dniu np. 102(40) - 102 to powtórki zaplanowane, a te 40 to słówka dodane czekające na pierwsze powtórzenie. - 12 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

?
Supergrupa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak wspominał @darkobo można skorzystać z opcji przefiltrowania, aby powtórki podzielić na mniejsze cykle. Dodatkowo można ustawić częstotliwość powtórek na niską - https://www.etutor.pl/profil/preferencje

Dodatkowo warto pamiętać, że można samodzielnie zmienić ocenę, jeśli system przydzieli ocenę Źle, to można samodzielnie ją zmienić na Średnio lub Świetnie (lub na odwrót) - opcja mam nadzieję, że będzie pomocna przy drobnych literówkach :)
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki