ZALOGUJ SIĘ

Skuteczne zarządzanie słówkami niedawno dodanymi do powtórek i ich powtarzanie

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Dzień dobry!
Mam następujące pytanie: otóż mam zwyczaj dodawać wiele słówek z diki.pl za pomocą zielonego plusika do puli słówek do nauczenia w etutor. Następnie uczę się słówek porcjami po 50 słów za pomocą opcji "Podziel powtórki". Problem polega na tym, że uzbierałem już do bazy przeszło 8 tysięcy słówek i nie wiem, co zrobić, aby te "przerobione" słowa pojawiły się w powtórkach w następnych dniach, abym mógł je utrwalić. Zdaje się, że Etutor wybiera losowe 50 słówek z utworzonej bazy, zamiast dać możliwość najpierw utrwalenia słów z poprzednich dni a dopiero potem dać zestaw kolejnych słów.
Powtarzanie nowo nauczonego słowa jest podstawą nauki języka, a ja w obecnej sytuacji nie mam możliwości powtórzenia nowego słownictwa. Czy można jakoś rozwiązać ten problem?
P
Perdikkas
Auxili - Algorytm steruje pojawiającymi się powtórkami, jak naciskasz świetnie to wiadomo,że powtórka słówka będzie później. Możesz utworzyć sobie z list słówek testy i przerabiać słówka kiedy chcesz. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Można ten problem częściowo rozwiązać.
Twórz sobie listy słówek, np. co 2 tygodnie.
Wgląd w te słówka jest łatwo dostępny z poziomu konta.
Potem jeśli zajdzie taka potrzeba łącz listy w większe np. 5 list dwutygodniowych, lista półroczna.

takiego rodzaju listy mają niepodważalną zaletę.
Możesz je "mielić" kiedy chcesz i jak długo chcesz.
Jest tylko jedno "ale" chyba każdy rodzaj listy jaką sie tworzy "kurczy" się zawsze po pierwszej serii do połowy.

Być może istnieje lepszy sposób, osobiście mi ten odpowiada i często z tego korzystam.
Więcej tutaj:
https://www.etutor.pl/pomoc/testy.php

> co zrobić, aby te "przerobione" słowa pojawiły się w powtórkach w następnych dniach

Nie można tego tak ustawić.

pzd!
quantum137
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki za szybką i merytoryczną odpowiedź! Szkoda, że Etutor wciąż ma pewne niedoskonałości w zarządzaniu nowymi słówkami.
Pozdrawiam!
P
Perdikkas
quantum137 - Nie ma za co.
W sumie to poruszyłęś ciekawą kwestię.
- 11 lat temu
Ewelina79 - A na jakiej podstawie twierdzisz, że to są niedoskonałości w zarządzaniu nowymi słówkami? Algorytm powtórek rozplanowuje twoje powtórki, tak aby było najlepiej, https://www.etutor.pl/pomoc/powtorki.php#algorytm
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie chodzi mi o algorytm powtórek, tylko sam fakt, że tych powtarzanych słówek nie ma na samym początku nauki w następnych dniach, a są one dobierane losowo z bazy słówek razem z nowymi słowami - w moim przypadku liczącej przeszło 8 tysięcy haseł. To oczywiste, że nie przerobię całej bazy w jeden dzień tylko po to, żeby móc utrwalić poznane wcześniej słówka. Najpierw powinny być powtórki, a potem nowe słowa, jak w Supermemo, Anki czy dowolnym programie typu spaced repetition.
P
Perdikkas
Gość - Tutaj problemem jest chyba to, że dodajesz na raz zbyt wiele nowych słówek. Każde słówko dodane plusikiem ląduje w bieżących powtórkach i jest traktowane jak inne z tego zbioru. Jeżeli nie przerobisz wszystkich powtórek przewidzianych na dany dzień, ten zbiór się powiększa. Natomiast w sytuacji, kiedy słówka dodawane są mniejszymi partiami i wszystkie przewidziane na dany dzień powtórki na bieżąco przerabiane, nowe słówka pojawiają się w powtórkach w następnych dniach i potem, w zależności od wystawionej oceny, przerwy między powtórkami stopniowo się wydłużają.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Gość - cd.
Działa to bardzo podobnie do Supermemo, tylko tutaj bazą nowych nieprzerobionych słówek jest cały słownik Diki. Dodając je plusikiem, tworzysz owszem wyodrębnioną listę, ale jednocześnie przenosisz je do zbioru słówek przerabianych, a nie oczekujących na dodanie.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki