ZALOGUJ SIĘ

Jak najlepiej uczyć się słówek?

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Dzień dobry, mam pytanie, czy macie jakieś rady, jak najbardziej sensownie uczyć się słówek? Czy najlepiej jest iść po prostu z programem kursu, czy warto dodatkowo przerabiać sobie listy słówek (czy może to są te same zestawy)?

I pytanie dodatkowe, gdzie znajdę tłumaczenia piosenek?

Pozdrawiam
M
Marianna997

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Ja uczę się ich poprzez ciągłe powtarzanie tych, których nie mogę zapamiętać. Warto uczyć się także poprzez skojarzenia. Dobrą metodą jest także ich przepisywania. Polecam również gry językowe. Szybciej uczymy się słówek poprzez zabawę i ciągłe ich powtarzanie. Jeśli nie będziemy ich używać szybko zapomnimy
Ismeria

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

cześć
Ja w kółko gram w tutejsze gry językowe. Do znudzenia, tak długo jak tylko mogę, codziennie. Gdy już w miarę opanowałem aktualnie dodane do powtórek, wtedy dodaje nowe ciekawe ze słownika. I tak każdego dnia.
H
hopeman

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć! :)

Jeśli chodzi o naukę słówek najlepiej przerabiać listy słówek po kolei, zgodnie z programem kursu. Aby utrwalić słownictwo możesz dodać je do powtórek i wrócić do niego po przerobieniu lekcji.
Dodatkowo, jak radzą Ismeria i hopeman możesz korzystać z gier językowych, które znajdziesz tutaj: https://www.etutor.pl/games

W notatkach muzycznych znajdują się tłumaczenia słów lub wybranych fragmentów piosenek.
eliza.k
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)
M
Marianna997

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki