ZALOGUJ SIĘ

Jak sie uczyć efektywnie gramatyki w etutorze?

12 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Zaczęłam się uczyć z programem, ale nie za bardzo wiem jak mam się tu uczyć gramatyki, weszłam w dział Gramatyka, przerobiłam, to znaczy przeczytałam jeden rozdział i zastanawiam się gdzie są ćwiczenia do tego rozdziału? Gdzie znajdę ćwiczenia gramatyczne?
Ewelina79
jerzy_pozoga - Hi Ewelina79- dla nowych polecam wypisy od "lamia_wroc", dużo spostrzeżeń,FORUM,
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/80621-czego_NIE_ROBIC_uczac_sie_angielskiego.html
Powodzenia- jkp
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Ćwiczenia gramatyczne (moim zdaniem to jedyny poważny minus etutora - jest ich za mało, podkreślam: moim zdaniem) robisz w lekcjach. Przerabiaj raczej lekcje, zagadnienia gramatyczne są tam opisane i w odpowiednich modułach znajdują się ćwiczenia. "Gramatyka" to raczej zestawy słówek, ja wchodzę tam raczej by sprawdzić co już przerobiłem a czego nie. Ewentualnie by zrobić coś co koniecznie chcę, np. jakiś czas - lecz i tak opis czasu, ćwiczenia + zestaw słówek dot. zagadnienia znajdziesz w odpowiedniej lekcji. Jestem tu już trochę i proponuję jednak po kolei przerabiać lekcje. Czasem możesz przeskoczyć do lekcji z interesującym Cie zagadnieniem gramatycznym, jednak lepiej z mozołem robić to po kolei ;)
knorwid
jerzy_pozoga - I ja pozdrawiam. Ano, jesteśmy w Europie i trzeba podnieść kwalifikacje. - 12 lat temu
mejlka - Ja również uważam, że gramatyka mogłaby być bardziej "rozwinięta". Ćwiczeń jest stanowczo za mało i trzeba się wspierać książkami. Zgadzam się z innymi użytkownikami,że English Grammar in Use jest jedną z najlepszych. - 12 lat temu
MAMAMIA - To prawda,jest za malo - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witaj Ewelina79- Interesują ciebie ćwiczenia gramatyczne, zobacz z ponizszego linka,
https://www.etutor.pl/lekcje/100/1811/

Kliknij GRAMATYKA a potem jeden z tematów, później wyszukaj EXERCISE i już masz ćwiczenia.
W ciągu każdej lekcji jest zawarta gramatyka a potem na dole ekranu pisze "sprawdź" (twoje odpowiedzi).

Pozdrawiam- jkp
jerzy_pozoga
jerzy_pozoga - Wg. knorwid jest mało ćwiczeń to fact ale JA wspomagam dodatkowo przy pomocy książki Raymonda Murphy- CAMBRIDGE- English Grammar in Use, DOBRE ! - 12 lat temu
jerzy_pozoga - Do Ewelina79- Kliknij na SŁÓWKA/ Do nauczania/ Słownictwo, itp. / wybierz jeden z wielu tematów gramatycznych a potem już kliknij na SZYBKIE POWTÓRKI.
A wtedy zobaczysz jak szybko karuzela ze słówkami pomyka. Zobacz, spróbuj.
- 12 lat temu
knorwid - do jerzy_pozoga: a wiesz, że używam tej samej książki ;) Dla mnie super. Pozdrawiam! - 12 lat temu
Ewelina79 - Dzięki :) No ja bym tą gramatykę tu inaczej wymyśliła, bardziej logicznie, czyli przerabiam materiał gramatyczny i od razu mam potem ćwiczenia, tak jak to jest np. w programie Profesor Henry. Ale może macie rację, lepiej skupić się na lekcjach i tam przerabiać gramatykę też. - 12 lat temu
Hexe - Też bym wolała inaczej rozwiązany kurs gramatyczny. Muszę natrzaskać dużo różnych zdań, żeby jakaś reguła zapadła mi w pamięć. Powtarzalne zdania rozleniwiają, jako wzrokowiec potrafię dopasować wyraz z pamięci, bez zastanawiania się nad sensem zadania. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki