ZALOGUJ SIĘ

Książka do samodzielnej nauki angielskiego.

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Cześć!

Szukam książki do samodzielnej nauki angielskiego (Takiej na poziome pre-intermediate). Najlepiej gdyby książka zawierała klucz odpowiedzi
A
AreeQ991
piotr.grela - Moim zdaniem ksiazka to nie jest najlepszy pomysl na nauke jezyka obcego ze wzgledu na brak interakcji, osluchania sie i brak powtorek. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Chodzi bardziej o gramatykę czy słownictwo?
futbolowa
AreeQ991 - Gramatyka bardziej, chociaż jakaś książka o słownictwie też by się przydała :) - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Do gramatyki polecam "Repetytorium gramatyczne" z wyd.Lektor Klett, taką zieloną. Zaś słownictwa najlepiej uczyć się na eTutorze.
mniszka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Do gramatyki też da się zaprzęgnąć eTutor z jego systemem Powtórek, bazując na ćwiczeniach polegających na uzupełnianiu kluczowej części zdania o brakujący element/mechanizm gramatyczny.
W tym celu najlepiej chyba:
* stworzyć osobną listę elementów do powtórek, czyli ćwiczeń (zrobisz to tu: https://www.etutor.pl/words/user-words )
* dać jej sensowną nazwę np. "My exercises" (zrobisz to będąc 'wewnątrz' tej listy w zakładce "Ustawienia")
* w nowej liście klikasz w "Dodaj własny element" i wpisujesz (bez poniższych cudzysłowów):
- dla nauki czasownika nieregularnego: "ride | rode | ridden | jeździć (na czymś / jako pasażer)" + klikasz "Zapisz"
- dla nauki wyboru: "{You [may] enter.} (might / may) = Możesz wejść. (Przy wyrażaniu przyzwolenia możliwy jest tylko jeden wariant na m...)" + klikasz "Zapisz"
- dla nauki zabronienia: "{You [must not / mustn't] smoke here!} (nie możesz / nie wolno) = Nie wolno ci tu palić!" + klikasz "Zapisz"
Oczywiście wybór i wprowadzenie ćwiczeń jest w ten sposób pracą użytkownika, a źródlem wydania drukowane gramatyki i ćwiczenia np. z eTutor.

Stworzoną listę można czasowo wyłączyć z powtórek (klikasz w znak trzech pionowych kropek po prawej stronie nazwy listy tu: https://www.etutor.pl/words/user-words ).
Alternatywnie można listę do wpisywania sobie ćwiczeń gramatycznych wyłączyć (jak wyżej) i wciągnąć do Powtórek specjalnych (tu: https://www.etutor.pl/special-repetitions ). Wówczas robienie tych ćwiczeń nie jest w normalnym mechanizmie codziennych powtórek, tylko trzeba startować go sobie ręcznie wchodząc w Powtórki specjalne. Robi się to tak:
* na stronie Powtórek specjalnych ( https://www.etutor.pl/special-repetitions ) klikasz w "Nowy zestaw list słówek"
* dajesz mu sensowną nazwę a w polu poniżej podajesz część nazwy swojej listy ćwiczeń gramatycznych i wybierasz ją (np. "My exercises") (zwykle jest na samym dole listy wyboru) + "Zapisz"
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeżeli szukasz książki do gramatyki, to mnie najlepiej pracuje się z "Angielską gramatyką obrazkową" PONS (świetna formuła!) i "Wielką gramatyką angielską" - również od PONS.

Nie miałam okazji zapoznać się z "Grama to nie drama" Arleny Witt, ale również zbiera świetne recenzje.
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki