ZALOGUJ SIĘ

Sposób na podobne słowa (np: occupant / occupancy / occupied / occupy)

zmodyfikowany: 2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Może to głupie pytanie. Mam spory problem z podobnymi słowami w fiszkach. Mają podobne brzmienie i podobne znaczenie. Ciągle je myle, macie na to jakiś sposób? Rozróżnianie ich jest dla mnie bardzo trudne, nawet trudno mi czasami znaleźć różnicę w znaczeniu.

Np:
imagine / imaginary / imagination
occupant / occupancy / occupied / occupy
request / require / requirement /
A
atpo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Miałam kiedyś taką dziwną starą książkę do nauki angielskiego, a właściwie do nauki słówek, coś na zasadzie, naucz się 4000 słówek w tydzień czy jakoś tak. Metoda polegała na tym, że uogólnia się, że np końcówki -ation to polskie -acja czyli imagination - imaginacja - wyobraźnia. verific_ation - weryfik_acja itp itd. Moim zdaniem to dziwna metoda bo nie zawsze się sprawdza, wiadomo każdy język ma swoje wyjątki. Książka miała naprawdę sporo przykładów, teoretycznie te końcówki można porównywać na polski i je po odpowiedniej parafrazie tłumaczyć.
wickedwitch
londynwarszawianka - Jak to rozroznic i uczyc sie? Najlepiej dzielic te slowka na grupy takie jak: czasownik, przymiotnik, rzeczownik i do kazdego dodac jedno krotkie zdanie, aby wiedziec jak dany wyraz uzywac.

Jako przyklad I grupa: Imagine/imaginary/imagination
1. Imagine (to czasownik) + zdanie do nauki na pamiec: I can imagine that I'm a boss.
2. Imaginary (to przymiotnik) + zdanie: In my dream I had imaginary friends.
3. Imagination (to rzeczownik) + zdanie: I have a big imagination.
Nauka jezyka obcego to uzycie wyobrazni i skojarzen myslowych, razem polaczone daja efekt :)
- 2 lata temu
londynwarszawianka - Kazda grupe wyrazow pogrupowalabym w nastepujacy sposob:

Rzeczownik (noun) + czasownik (verb) + przymiotnik (adjective) + przyslowek (adverb)

I grupa wedlug wzoru: Imagination/imagine/imaginary - noun/verb/adjective
II grupa: Occupant/occupancy/occupy/ occupied - 1st noun (occupant is a person)/2nd noun/verb (occupy)/adjective (occupied)
III grupa zostawilabym bez zmian: Request/require/requirement - noun/verb/noun, gdyz requirement to polaczenie; require + -ment koncowka.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
londynwarszawianka - Slownik diki ma wedlug tej metody pogrupowane slowa z podzialem na rzeczownik, czasownik, przymiotnik.
Inna sprawa, ze rzeczywiscie jest duzo odnosnikow do danego slowa, jak sie tego uczyc? Trzeba zastosowac rozne techniki pamieciowe.
Cwiczenie (ortograficzne) pomocne w nauce jezyka: piszemy na kartce 10 wyrazow do nauczenia, kazdy z tych wyrazow osobno jako fiszke. Patrzymy na wyraz przez pare sekund, potem zamykamy oczy, aby zobaczyc w wyobrazni dany wyraz i nastepnie piszemy na kartce. Na koncu sprawdzamy, czy dobrze napisalismy.
Pisanie poprawia nasza zdolnosc rozrozniania wyrazow, po tym cwiczeniu bedzie latwiej je rozroznic jako noun, verb, adjective.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.