ZALOGUJ SIĘ

Czy ktoś mógłby polecić, doradzić dobrą książke do nauki przedimków, przyimków i...

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Czy ktoś mógłby polecić, doradzić dobrą książke do nauki przedimków, przyimków i budowy zdania?

Wiem, że książki do przedimków były już wymienione na eTutor, ale nie mogę znaleźć tego wątku.

Jeżeli chodzi o budowę zdania to interesuje mnie dokładnie w którym miejscu jakie części zdania mogą być wstawione żeby zdanie było poprawnie zbudowane.

Za pomoc w tej kwestii jak zwykle bardzo dziękuję :))
mceo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Gorąco polecam książkę Macieja Mataska: Advanced English Vocabulary and Structure Practice. Książka składa się z 36 testów typu 'Use of English'. Dzięki nim można ćwiczyć phrasal verbs, przyimki, kolokacje, słowotwórstwo i idomy. Książka stanowi doskonałe przygotowanie do egzaminów CAE i CPE.
A
ArchiCzerwin
jerzy_pozoga - Mam pytanie- czy ta książka zawiera CD ? - 12 lat temu
mceo - Dzięki :)))) - 12 lat temu
ArchiCzerwin - Książka nie zawiera płyty CD. Składa się z testów i klucza odpowiedzi. Jest wyjątkowo tania jak na książki do angielskiego więc szczególnie polecam :) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

slawek4
mceo - Bardzo dziękuję :) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Książka polecana przez ArchiCzerwin jest faktycznie bardzo dobra, materiał w niej zawarty jest dosyć trudny ale może się przydać gdy chcemy poznać angielski trochę dokładniej.

Oczywiście tak jak piszesz książek o przedimkach, przyimkach jest bardzo dużo i przydałoby się byś zawęziła poziom z jakiego chciałabyś te pozycje.
Mam sporo książek, które mógłbym polecić, zwłaszcza na poziomach B1-C2.
Należy jednak pamiętać, że są to pozycje ogólne.
Jeśli potrzebujesz pozycji traktującej jakieś zagadnienie dogłębnie - napisz.

Doskonałe przekrojówki pisze Virginia Evans, już niejednokrotnie tu polecana, no i Murphy ale to raczej każdy wie;)
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
Hypnos - Witaj quantum , obecnie posiadam " Essential grammar in use "`
Mój poziom można określić na początki A2. Mógłbyś polecić jakąś ciekawą książkę jako uzupełnienie do Essential... ?
- 12 lat temu
quantum137 - Hejka Hypnos, oczywiście, że mogę coś polecić.
Doskonałym uzupełnieniem są dodatkowe ćwiczenia do pozycji którą posiadasz, zerknij tutaj:
http://www.amazon.co.uk/Essential-Grammar-Supplementary-Exercises-Answers/dp/0521675421/ref=sr_1_3?s=books&ie=UTF8&qid=1339358571&sr=1-3
- 12 lat temu
Hypnos - Dzięki , na pewno skorzystam. Najpierw dokończę książkę i oswoję się z materiałem.
Pozdrawiam.
- 12 lat temu
mceo - Dzięki quantum za odpowiedź. Chodzi mi poziom zaawansowany. Przekrój przez B1-C2 byłby doskonały.
Pozdrawiam przy okazji :))
- 12 lat temu
quantum137 - Dam znać jutro co tam wyszukałem:) Pozdro!
edit...
Cholipa zapomniałem o tym... wrzucę temat do "ASAP":)
Chcę się wyrobić z innym materiałem, który obiecałem wkleić jutro...:D
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
mceo - Spoko quantum137 , na razie przerabiam te polecone książki, jeszcze trochę mi zostało do przerobienia ;))
Jak już będzie u Ciebie spokojniej to napisz jednak, co warto jeszcze przerobić :)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeżeli chodzi o przedimki, to najbardziej znana książka o tym obszarze to

a book cze the book? O przedimkach w języku angielskim, Lucyna Gołębiowska

jeżeli chodzi o budowę zdań, to polecam
Gramatyka języka angielskiego, Janina Smólska

jest tam opisana budowa grupy nominalnej, werbalnej, przymiotnikowe, przysłówkowej,wyrażenia przyimkowego, wzory struktury zdania pojedynczego, np. S + P (+ A), S + P + A, S + P + SC (+ A), opisane są zdania złożone. Stan wiedzy w tej książki jest jakieś 20 lat do tyłu względem obecnego, jednak dla mnie była świetnym wstępem do składni. Jeżeli szukasz czegoś aktualnego i przystępnego o Syntax po angielsku, to polecam

The Linguistic Structure of Modern English, Laurel J. Brinton,Donna Brinton

Na Google Books masz podgląd tej książki. Gdybyś chciał ją sobie sprawić to polecam amazon.co.uk (pamiętam, że z amerykański miał jakieś problemy z wysyłką do Polski, więc trzymam się już tylko co.uk)
TommyTu
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
mceo - Dzięki za odpowiedź. Jeżeli jest tak jak piszesz to ta Janina Smólska jest dla mnie strzałem w dziesiątkę.
Przejrzałam już The Linguistic Structure of Modern English, Laurel J. Brinton,Donna Brinton, ta książka wygląda jak podręcznik do chemii ;) Ciężka jest, ale może kiedyś uda mi się przez nią przebrnąć :))
Pozdrawiam serdecznie
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki