ZALOGUJ SIĘ

Wybór książki do nauki angielskiego (poziom B2-C1)

zmodyfikowany: 11 miesięcy temuostatnia aktywność: 10 miesięcy temu
Witam,

Posiadam "Grammar and Vocabulary for First (and First for Schools)" wyd. Cambridge English, którą już prawie przerobiłem i czuję niedosyt.

Mój poziom znajomości języka oscyluje w granicach B2-C1 w skali CEFR.

(Moimi słabymi punktami są: mowa formalna, słownictwo zaawansowane, pojedyncze braki gramatyczne)

Planuję w niekrótkim czasie podejść do egzaminu B2 FCE, po zaliczeniu rozpocznę naukę do B2 Business Vantage, a następnie być może C1 CAE.

Rozmyślam nad kupnem książki która zawiera całą gramatykę angielską. Interesują mnie pozycje:
- Wielka gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami. Poziom A1-C2 (wyd. Edgard)
- Wielka gramatyka angielska z ćwiczeniami. Poziom A1, A2, B1, B2, C1 (wyd. PONS)

Proszę o opinie odnośnie obu tych książek oraz ewentualnie inne pozycje, które mogą być lepszym rozwiązaniem niż te powyższe (preferuję książkę w języku polskim jednak opcje w języku angielskim także chętnie rozważę; jeśli to będzie też możliwe - proszę, aby to była książka w granicach 50 zł)
K
Kubinyo
Marcin48 - @Kubinyo, zdecydowałeś się już na jakąś pozycję książkową? - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Posiadam WIELKĄ GRAMATYKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO A1 - C2 WYDAWNICTWA EDGARD. Zaletą tej książki jest fakt, że zadania są dość proste do rozwiązywania. I jest tam rzeczywiście dużo gramatyki. Cena jest też przystępna. Wadą jest to, że mało jest zadań typowo egzaminacyjnych, czyli może być ona używana jedynie jako uzupełnienie do innych metod.

Np. główną metodą nauki może być przerabianie gramatyki lub całych lekcji na eTutor - na eTutor jest lepiej, dogłębniej opisana gramatyka. Tyle, że - jak to z gramatyką - trzeba do niej co jakiś czas zaglądać, żeby się utrwaliła.

Z wydawnictwa PONS mam REPETYTORIUM GRAMATYCZNE ANGIELSKI W ZDANIACH DO TŁUMACZENIA DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH I ZAAWANSOWANYCH. To godna polecenie książka, głównie oparta na tłumaczeniu zdań - więc w sam raz dla przyszłych pisarzy/redaktorów/copywriterów/tłumaczy. Tyle że główny ciężar nauki - znowu to dodam - najlepiej oprzeć o metody komputerowe, gdzie są dostępne optymalne daty powtórek materiału - nie za często, ale i nie za rzadko. Dochodzimy więc znowu do konkluzji, że trzeba głównie uczyć się na eTutorze, ewentualnie korzystać z innej metody komputerowej z dostosowanymi do potrzeb użytkownika powtórkami.

Jak chodzi z zadania z przekształceniami zdań - polecam JĘZYK ANGIELSKI TESTY PARAFRAZY TRANSFORMACJE ZDAŃ MATURA FCE CAE Mariusz Misztal (B2-C1). Dzięki bardzo licznym przykładom można się świetnie przygotować do części egzaminu certyfikacyjnego (transformacje zdań) , a cena tej książki jest bardzo dobra. To mocne narzędzie wspomagające naukę komputerową, warto mieć tą pozycję i przerobić ją całą. (Za transformacje zdań na egzaminie certyfikującym można zdobyć dużo punktów).
Marcin48
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu
abmmichal - dzięki za bardzo dobry komentarz - 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

być może z mojej strony to unik, ale szukam odpowiednich lekcji na YT. Co to daje? Gdy osiąga się porządne B1 i więcej, to nauka, postępy zatrzymują się? Potrzeba szukać sposobu na pokonanie niemożności! Pracując nad jakimkolwiek słabym punktem mojego angielskiego, po pewnym czasie widzę iż coś poprawiłem. Wracanie do powtarzania lekcji etutor, powoduje iż nie cofam się za bardzo w tym czego nauczyłem się wcześniej.

Być może moja metoda nie każdemu posłuży, ale będzie wskazówką.


Budowanie własnego słownika z komentarzem to żmudna praca, ale bardzo pomocna.
abmmichal
piotr.grela - Największe postępy w nauce języków obcych widać na poziomach A1, A2...
Potem to już zagłębienie się w szczegóły.
Podejrzewam Michał, że już jesteś na poziomie zaawansowanym, wtedy to zupełnie nie widać szczegółów.

Uczenie się głównie gramatyki i do tego z książek to najlepszy sposób na zabicie u siebie radości z nauki języka obcego.

Można się uczyć języka obcego bez gramatyki np. ta metoda jest stosowana na Duolingo.

Na YouTube jest wiele ciekawych vlogów do nauki języka angielskiego, polecam trzy kanały:
- English is Fun
- Rock Your English
- Dave z Ameryki
- 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
Marcin48 - Według mnie najlepiej łączyć sposoby nauki, bo nie ma sposobu idealnego. Samo uczenie się przez komputer to za mało. Same książki z gramatyką - to tym bardziej za mało. Samo słuchanie też nie wystarczy. Żeby osiągnąć wysoki poziom języka obcego, należy stosować ròżne sposoby nauki i przez to korzystać z efektu synergii. W orzeciwnym razie można się zafiksować na jakimś elemencie nauki i poznać ten element perfekcyjnie, podcza gdy inne aspekty języka pozostaną daleko w tyle. - 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

tak jak mówi Piotr, uczenie gramatyki z książki może dobić ucznia. ale bywają wyjątki. gdy mam dużo dobrych ćwiczeń do zagadnień, które zapominam, albo w kółko mylę.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki