ZALOGUJ SIĘ

czy po kazdej lekcji mam się uczyć słówek gramatyki powtórki testy itd

12 lat temu
I
IWONAMARKIEWICZ

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Ja przerabiam po kolei lekcje i obowiązkowo wszystkie powtórki. Tego się trzymam. Jak mam czas to wtedy dla "relaksu" przerobię ćwiczenie, wisielca i coś z gramatyki. Ale każdy musi wypracować sobie swój styl nauki. POZDR
jsepiol

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witaj, z mojego doświadczenia wiem, że czasami, żeby zacząć realizować kolejną lekcję ze zrozumieniem, będziesz musiała najpierw przysiąść do gramatyki. Stanie się tak w momencie, kiedy zaczniesz uczyć się czasów, czy zaczną się czasowniki nieregularne. Warto też z wyprzedzeniem przejrzeć słówka tematycznie związane z lekcją.
Najważniejsze jest jednak to, co napisał kolega jsepiol - sama musisz znaleźć swój styl ;)
zolzica

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

podobnie jak kolega przerabiam po kolei lekcje, nie rezygnując nigdy z powtórek, które mi planuje etutor. Jeśli jest ich za dużo, zawsze można skorzystac z narzędzia "rozkładanie powtórek", bo zdarzało mi się mieć ok. 200-300 powtórek, a bywa to naprawdę męczące. Jednak wydaje mi się, że te powtórki są najważniejsze. Czasem tez "dla relaksu" zrobię sobie coś z gramatyki czy obrazki, ale powtórki uważam za najważniejsze.
pozdrawiam
wojcikiewicz.j

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

nie musisz. To czy powtarzasz czy nie zależy od ciebie. Jeśli będziesz to robić regularnie zapamiętasz słówka na dłużej i nie wypadną ci z głowy od razu po zakończeniu lekcji ;) Ja powtarzam wtedy gdy mam na to czas, sometimes ;p Polecam ci ćwiczenia takie jak krzyżówka czy wisielec, w fajny sposób możesz przyswajać nowe rzeczy ;)
A
abombalicka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak dla mnie to obowiązkowa powtórka , następnie kolejna lekcja(chociaż nie zawsze mi się to udaje tj.brak czasu,póki co bardzo się staram).W wolnym czasie ćwiczenia(obrazki itd).Pozdrawiam i powodzenia:)
mexico

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ważne jest żeby "otaczać" się językiem. Ja to robię w różny sposób. Nawet menu komórki i język w Windowsie mam zmieniony na angielski. Ale powtórki obowiązkowo. Bez tego ani rusz. Repetitio es mater studiorum. :o)
E
endriuus

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki