ZALOGUJ SIĘ

W jaki sposób się uczyć jezyka angielskiego?

12 lat temu
Witam,
podobnie jak pozostali na tym portalu chciałbym się nauczyć mówić, czytać i pisać po angielsku. Mam motywację - zdobycie lepszej pracy zawodowej, w której wymagany jest angielski - która napędza mnie do działania.
Od kilku dni uczę się regularnie na etutor.pl jednak obawiam się że jest to trochę chaotyczne i niezbyt zorganizowane.
Zacząłem od lekcji. Przerobiłem dokładnie 1,5 lekcji, zrobiłem powtórki, powpisywałem sobie sporo rzeczy do zeszytu żeby nie umknęło i żebym mógł powtórzyć.
Jednak lekcje to nie wszystko jak widzę. Są listy słówek, gramatyka, ćwiczenia, testy...
Jak to organizować? Czy podążając wg lekcji, robienie powtórek i ćwiczeń wystarczy, czy może wypadało by skakać do gramatyki i osobno jej się douczać?
Kiedy wykonywać testy, jak często robić powtórki.
Czy są do każdej lekcji pełne listy słówek? Bo być może mi to umknęło ale fajnie by było taką listę sobie wydrukować :)

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź jak wy to organizujecie.

Romek
yaso

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Witaj, myślę, że każdy z tu obecnych ma swój własny plan działania na E-Tutorze. Jest tu tak wiele możliwości, że potrzeba trochę czasu aby mieć rozeznanie.
Ten portal wymaga od uczniów dużej samodzielności. Sam musisz zdecydować jak się będziesz uczył. Możesz przerabiać lekcje po kolei, dodawać słówka i robić systematyczne powtórki. Jak się znudzisz możesz porobić ćwiczenia, np.obrazki. Możesz też pisać wypracowania i ćwiczyć wymowę z ''trenerem wymowy''. Możesz sam tworzyć własne listy słówek- takich, które są akurat potrzebne na co dzień.
Ja osobiście nie przerabiam lekcji po kolei. Skupiam się głównie na nauce słówek i powtórkach. Czasem piszę wypracowania. Nie bawię się obecnie w wisielca i inne gry, chociaż na początku głównie tym się zajmowałam. :) Tworzę własne listy słówek. Sprawdzam wypracowania innych osób, w miarę możliwości.
Nie skupiaj się wyłącznie na E-tutorze. Korzystaj z innych źródeł: z książek i słowników. Powodzenia!
Sam musisz zdecydować jak się uczyć i co tu robić. Pozdrawiam.
Jokasta
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Co do wydruków, na dole w każdej liście słówek i na końcu też, można wybrać opcje (małe, szare). Klikasz statystyki i możesz sobie wszystko wydrukować. Zależy jaką masz drukarkę - przy mojej atramentówce zaczęłam myśleć o kredycie na tusz i szybko zrezygnowałam z wydruków - powtórki z programu są wystarczające. W tekstach, które czytają lektorzy są też nowe słówka, wtedy musisz je sam dodać do powtórek. Testy robię po zakończeniu lekcji - dodaję nowy test, a do niego te listy, które były w lekcjach, ale z braku czasu nie zawsze. System jaki przyjmiesz zależy od tego, ile już umiesz. Nie wydaje mi się, żeby trzeba się było dodatkowo douczać gramatyki, ale jeśli czegoś nie wiesz, na dole strony z lekcjami są notatki gramatyczne, tzn spis tematów. Zawsze można tam zajrzeć lub przerobić jakieś zagadnienie, podobnie jest z listami słówek. System pamięta, że coś jest nauczone, i później już nie będziesz musiał tego samego się uczyć. Na początku czytałam forum i wybrałam sobie tok nauki, korzystając z rad i doświadczenia mądrzejszych od siebie - jest tu wiele cennych rad. Powodzenia!
esterka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

eTutor jest świetny do nauczenia się słówek i zwrotów, rozwija twoją umiejętność czytania, pisania i słuchania ze zrozumieniem oraz mówienia
konieczny jest jednak kontakt z żywym językiem, ja nazywam to "nauką przez otoczenie się językiem" - czyli oglądać tylko filmy i wiadomości po angielsku, czytać tylko po angielsku i starać się jak najczęściej mówić (może niektórzy powiedzą, że się popisujesz, nie przejmuj się)
może powiesz, że na początku nie ma sensu oglądanie filmu po angielsku, gdy się nie zna języka, to nie prawda, oglądając uczysz się, a najlepsze są seriale, jak byłem młody oglądałem serial V po angielsku, prawie wcale nie znając języka, po kilku odcinkach czułem co mówią
dodatkowo gdy się uczysz, a potem oglądasz film rozpoznajesz nauczone słowa w dialogu i jeszcze bardziej je zapamiętujesz
Bilberry

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki