ZALOGUJ SIĘ

Czy e-tutor ma kompedium gramatyczne do nauki języka angielskiego w wersji papierowej lub e-book do wydruku?

7 miesięcy temuostatnia aktywność: 6 miesięcy temu
Uczenie się z ekranu komputera lub innych urządzeń z ekranem bywa męczące dla wzroku.
Dobrym wsparciem dla mnie byłaby możliwość nauki i analizy tekstu, materiału drukowanego na papierze.
P
Piotr_26
darkobo - Aktualnie nie ma. - 7 miesięcy temu
piotr.grela - Piotr najlepiej jest przerabiać gramatykę po trochu i wracać do przerabianego materiału ciągle bo nasza pamięć jest ulotna.
Poza tym zawsze znajdziemy jakieś ciekawe "smaczki" o których nie wiedzieliśmy.

Warto wspomóc wyjaśnienia na Etutorze filmami z YouTube'a.
Np. w sobotę obejrzałem ciekawy vlog Pani Viollety Pugh na temat
rzeczowników niepoliczalnych advanced
https://youtu.be/Jlu4s3zS-dk?si=1ulz8tgCt8pieOIf

Do prawdziwego opanowania gramatyki potrzeba wielu lat praktycznego jej wykorzystania poprzez czytanie książek, oglądanie filmów, seriali, pisanie, mówienie...

Jak potrzebujesz pisanej formy to sobie przepisuj zdania i definicje, ja tak robiłem, zawsze w pamięć coś zostaje.
- 7 miesięcy temu zmieniany: 7 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Przeciez, w kazdej lekcji objasniona jest gramatyka plus cwiczenia do tego plus masz cwiczenia pod katem tej gramatyki, dialogi plus slownictwo, slownictwo z poziomu. Jesli chcesz wiecej to poszukaj sobie w Internecie poszczególne zagadnienia na pewno sa filmy i wiecej przykladow. Korzystaj z tych mozliwosci. Nie ma takiego programu do nauki jezyka ktory by zawieral wszystko. Jesli to Twoje pierwsze kroki to rob to powoli, warto prywatnie miec jakiegos lektora nauczyciela by rozjasnil watpliwosci, albo kogos native najlepiej z kim mozesz pogadac.
I
Ibrahim50

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam
Kolega prosił o informację czy jest coś na papierze a nie o wykład co ma oglądać i jak się uczyć :-)
Niestety druku nie ma. Ale może by się przydało. Ja też wolę papier bo nie zawsze mogę mieć komputer lub
niewygodny telefon.
Rada dla Piotra
Kup na razie sobie książkę do gramatyki. Najlepsza w chwili obecnej to jest wg mnie
Grama to nie drama - Arlena Witt
Pozdrawiam
Majon115
piotr.grela - Majon115 ja mam przeciwną opinię na temat tej książki Pani Witt, ten podręcznik jest słaby. Już vlogi Pani Arleny są o wiele lepsze.

Z resztą języka nie trzeba się uczyć a nabywać, gramatyka nie jest aż tak ważna jak zanurzenie się w języku.
- 6 miesięcy temu
Majon115 - piotr.grela nie każdy może i ma umiejętności do zanurzenia się w języku jak my gdzie nas otacza na codzień jeśli mieszkasz za granicami Polski. Ja osobiście uważam tę książkę za bardzo dobrą, lekką do nauki i pomocną. Lubię papierowe pomoce a tą uważam za merytoryczną całość w mojej nauce. Masz 100% racji, że vlogi są bardzo dobre zwróć tylko uwagę, że mowa była cały czas o papierowej wersji. - 6 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.