ZALOGUJ SIĘ

Jak uczyc sie gramatyki? Jak Wy sie uczycie?

6 miesięcy temuostatnia aktywność: 5 miesięcy temu
Hej, jak uczyc sie gramatyki? bo tak jest tylko kilka notatek przerabia sie i sie leci dalej, nie ma raczej chyba powtorek tego. To oddzielnie sobie zapisywac na kartce i szukac gdzies indziej cwiczen? Pozdrawiam
J
JustRo3ert

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Jak dla mnie, obok metody eTutor, pomocne są książki do gramatyki. Tylko trzeba robić ćwiczenia do momentu, gdy dane zagadnienie, dane ćwiczenie, zrobi się bezbłędnie. Czyli konieczny jest klucz z odpowiedziami. A zaglądamy do niego dopiero po skończeniu ćwiczenia. Jeśli dane zdanie jest trudne, można go wprost przepisać z klucza, ale i wtedy trzeba w końcu zrobić to ćwiczenie od nowa, i tyle razy, ile potrzeba, żeby było bezbłędnie zrobione. Czy taka porada Cię satysfakcjonuje?
Marcin48
JustRo3ert - Myslalem ze cos ze mna jest nie tak ze tak szybko tego nie lapie, co prawda w pamieci krotkotrwalej to jest sila rzeczy, jednak za tydzien nie bede wiedzial wszystkich niuansow kiedy co uzywac dokladnie, a co dopiero za rok, przydaloby sie wiecej cwiczen z gramatyki tutaj, takie odnosze wrazenie, ale dopiero zaczynam przygode z etutor. Dzieki za odpowiedz - 6 miesięcy temu
darkobo - Brak ćwiczeń z gramatyki - zarówno przekrojowych, jak i dotyczących poszczególnych zagadnień - to jest jedna z większych wad eTutora. Trzeba niestety tu korzystać z innych źródeł. - 6 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Oprócz ćwiczeń na etutorze przyda się jednak inne źródło do ćwiczenia gramatyki, koniecznie z odpowiedziami. Trzeba ćwiczyć codziennie np. 15 min aż do uzyskania 100% poprawnych odpowiedzi, ale nie sprawdzać ciągle i od razu z kluczem. Korzystałam z repetytorium po polsku oraz książki Advanced Grammar in Use Martina Hewings'a. Przy tej drugiej utknęłam na dłużej. Wolę repetytorium. I taka moja opinia lepiej nie kupować za dużo książek a skupić się na jednej czy dwóch. :

czyli : 1. wybrać swoją ulubioną książkę z gramatyki
2.robić ale codziennie 2-3 ćwiczenia ok. 15-20 minut, dodatkowo czytać je na głos
J
jowo01
5 miesięcy temuzmieniany: 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

też uważam, że brak ćwiczeń z gramatyki to duża wada etutora. Najbardziej jednak słabe jest to że nie ma spisu w jakiej lekcji, które zagadnienie gramatyczne było opisywane lub lupki i jak chcę coś sobie przypomnieć muszę sprawdzać każdą lekcję. Jest to zdecydowanie do poprawy. przez to zastanawiam się czy przedłużać subskrypcje na kolejny rok, a szkoda bo cała reszta jest ok.
Y
yoana25
AgataO94 - jest taka możliwość, żeby pokazały nam się same elementy gdzie jest np. gramatyka i wtedy jest przekroj zagadnień gramatycznych z calego poziomu :), trzeba klikanąć na trzy kropeczki w zakładce Lekcje na górze przy poziomie kursu i wtedy są opcje do wyboru. - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Sama rozważam czy warto dalej przedłużać , coraz mniej ona mnie uczy i bawi .W ostatnim czasie dokonują dużo zmian i to naraz że trudno się w tym połapać a dodam że jest coraz gorzej moje ponad 10 lat zakończę i pożegnam się z etutorem
spajk
nikus1166 - O jakich zmianach mówisz? - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ćwiczenia z gramatyki z kluczem odpowiedzi to praktycznie must have, ale polecam też mowić do siebie z uwzględnieniem struktury, ktorej się uczysz i to nagrywać i odtwarzać, weryfikować czy użycie było ok. Co do innych sposobów, nie wiem na jakim jesteś poziomie, ale np. na etutor bierzesz sobie czytankę, w ktorej jest użycie Present Simple (nie wiem jak w angielskim, ale w kursie hiszpanskiego często są w czytankach nawiązania do przerabianej struktury gramatycznej) i wymyślasz do tego zadania własne ćwiczenia, np. ukladadanie pytań do tekstu z użyciem struktury, dopisanie ciągu dalszego historii, parafrazowanie na głos tekstu ze zmienioną osobą i pamiętanie o końcówkach. Jeśli nie ma kogos kto sprawdzilby Ci odpowiedzi, wymyslaj takie maksymalnie uproszczone, o ktorych wiesz że są poprawne - np. ściągnięte niemal prosto z książki do gramatyki tylko zamiast Ona kupuje rowery w piątki, powiesz On kupuje samochody w środy itp. byle tylko utrwalić regułę, bo gramatyki tak jak słownictwa warto uczyć się w kontekście. Możesz też wybraną strukturę gramatyczną wyłapywać w sluchanych podcastach czy czytanych książkach i wtedy, z podcastów - przepisywać ją sobie jako notatkę, a z książki parafrazować jako tekst mówiony.
A
AgataO94

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam :) Podłączam się do tematu. Macie jakieś sprawdzone książki bądź aplikacje na telefon do nauki gramatyki takie godne polecenia? Osobiście myślę nad zakupem repetytorium z racji tego że jednak lubię często sobie coś przypominać i zaglądać w trakcie nauki a wersja papierowa według mnie lepsza. A teraz na rynku jest dużo książek tylko pytanie która dobra. Pozdrawiam.
K
Kamil.92
AgataO94 - A jaki język i poziom? Jeśli chodzi o angielski na wszystkich poziomach to moim zdaniem warto sięgnąć tu po klasykę czyli po książki z serii Grammar in use - proste krótkie tłumaczenia i fajny układ - teoria na jednej a cwiczenia na drugiej stronie... - 5 miesięcy temu
darkobo - Grammar in use - bardzo dobra seria, też polecam. Korzystałem z niej zanim jeszcze nastały internety ;) - 5 miesięcy temu
Kamil.92 - O angielski. Najlepiej od podstaw. Takie kompendium wiedzy. Przy budowaniu zdań itd. móc sobie zerknąć i utrwalać ćwiczeniami. Wiadomo w książce łatwiej coś znaleźć, zaznaczyć sobie niż szukać w aplikacji. Przynajmniej ja tak mam. Dziękuję Wam za odpowiedzi :) - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja do gramatyki polecam książki Arleny Witt oraz wydawnictwo Preston.
dhuode
Kamil.92 - Widziałem kilka razy książki tej autorki. Przewinęła mi sie reklama na fejsie i też sie nad nimi zastanawiam, ale miałem wątpliwości bo niektórzy pisali, że jest momentami ciężko napisana. Wiadomo każdemu pasuje coś innego. A widziałem, że ma też coś odnośnie mówienia ale myślę, że to już bardziej kwestia przełamania bariery językowej. Dziękuję za odpowiedź :) - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki