ZALOGUJ SIĘ

Jak się uczyć Jezyka angielskiego i wymowy i gramatyki

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Cześć wszystkim uczę się już jakiś okres czasu i bardzo duzo rozumiem z angielskiego lecz nie za bardzo idzie mi mowienie a jak mowie to robie duzo bledow tak samo jest z gramatyka co mi polecacie jak sie podskilsowac w tych dziedzinach i jak w ogóle się uczyc czy 30 min dziennie wystarczy na opanowanie jezyka w stopniu komunikaywnosci gdyz tyle srednio poswiecam czasu i czy to nie jesta aby za malo ?
kupka12

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

W nauce najważniejsza jest regularność. Jeśli to będzie 30 minut CODZIENNIE to super. Jak któregoś dnia zdołasz więcej to jeszcze lepiej. Ucząc się po 30 minut na pewno nauczysz się. Może nie tak szybko jak gdybyś poświęcał więcej czasu.
Z własnego doświadczenia mogę Ci doradzić kilka sposobów na bezproblemowe zwiększenie tego czasu. Nagraj podcasty na telefon czy inny odtwarzacz i puszczaj w drodze do/z pracy/szkoły albo w trakcie szykowania się rano, wypełniania różnych obowiązków domowych. Możesz też czytać książki oglądać telewizję po angielsku zamiast po polsku. To wszystko jest też nauką i świetnie pomaga w lepszym rozumieniu i mówieniu.
To, że robisz błędy w mówieniu, to cóż jest to normalny etap nauki. Stopniowo będzie ich coraz mniej. Świetnym sposobem na poprawę mówienia jest osłuchanie się z językiem. Czym więcej tym lepiej. Ja często puszczałam podcasty i czasami nawet nie koncentrowałam się na ich słuchaniu robiąc w tym czasie co innego. Ale zawsze jakieś tam urywki wpadały mi w ucho.
Co do gramatyki, to z jednej strony robienie ćwiczeń (zdecydowanie te na e-tutor to za mało) a z drugiej czytanie i słuchanie angielskiego (automatycznie uczysz się wtedy prawidłowego używania konstrukcji gramatycznych w określonych sytuacjach).
Powodzenia :-)
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ucz sie zaczynajac od najczestrzych slow, zwrotow i zdan. Okras troche to gramatyka i systematyczne powtorki przyniosa Ci sukces.
Po okresie poczatkowej euforii w nauce jezyka obcego, trzeba sobie wyrobic nawyk, nalog w uczeniu, powtorkach. Nic w zyciu latwo, samo nie wychodzi, no moze moje wlosy :-)
piotr.grela
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
kupka12 - A co myslisz o metodzie callana metodzie 5s warto sprobowac uczyc sie ta metoda?
Dzieki wszystkim za rady :)
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeszcze bym dodał ćwiczenia imitacyjne i shadowing. to jesli chodzi o mówienie oraz przepisywanie dobrze dobranych tekstów jesli chodzi naukę pisania.

Codziennie trzy zdania na pamięć - ale z odsłuchania rodzimego uzytkownika języka; po przepisaniu analiza tekstu. czy wiem dlaczego jest dobrze napisane - następny etap moje wlasne ostrożne modyfikowanie przepisanego tekstu.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki