ZALOGUJ SIĘ

How to learn any language in six months czyli bajka po angielsku :-)

zmodyfikowany: 6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Czlowiek tyle lat sie uczy jezyka angielskiego a gosciu w 6 miesiecy poznal jezyku chinski biegle a zostanie nativem to mu zajelo troche wiecej :-)
Czekam na kolejne odcinki jak nauczyc sie jezyka obcego w miesiac, w weekend lub 24 godziny.

Maja ludzie talent do opowiadania bzdur!

How to learn any language in six months.

https://m.youtube.com/watch?v=d0yGdNEWdn0
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Fajnie by było móc tak szybko nauczyć się angielskiego. No niech będzie, w rok też by było dobrze :-) A ja uczę się i uczę...

No ale przynajmniej można poćwiczyć rozumienie ze słuchu po angielsku :-)
B
Barbara.m
piotr.grela - Ucze sie jezykow obcych w tym jezyka angielskiego od wielu lat i musze stwierdzic, ze ten " showman" opowiada bajki. Moim zdaniem prawdopodobnie nie zna zadnego, oprocz angielskiego jezyka obcego. Jezyk to nie tylko miliony slow, kolokacji, skomplikowanej gramatyki. Jezyk to takze kultura, literatura, sztuka, muzyka, prawo, spoleczenstwo, ludzie... a nawet przesady. Chinczycy sa bardzo przesadnymi ludzmi. Tego wszystkiego nie sposob jest poznac w 6 miesiecy.
Sam osobiscie probowalem uczyc sie chinskiego ale zrezygnowalem, bo nie widze takiej potrzeby. Nigdy nie polece do Chin a wiekszosc , prawie wszyscy Chinczycy w Londynie mowia po angielsku.
- 6 lat temu
jerzy_pozoga - Hi Piotrze- popieram twoją krytykę! Ja, pamiętam swoje dzieciństwo.
W wieku 6-lat byłem zdolny i pamiętałem szczegóły prowadzonych rozmów wśród starszych oraz zdarzeń na przestrzeni jednego roku. I miałem wredne pretensje do mamy która nie chciała mi załatwić naukę w szkole. Ten nasz znany red. Cejrowski twierdzi iż chińskiego można się nauczyć do 6-roku, wyłącznie . Z powodu przyrostu naszych strun głosowych do tego czasu. A ostatnio na YouTube widziałem i słuchałem azjaty 4-letniego który grał z powodzeniem "Mozarta", (?...)
Z tęsknotą wracam do dzieciństwa i mojej fantastycznej pamięci. Moja mama mnie NIE rozumiała.
- 6 lat temu
piotr.grela - Wiesz Jurek naopowiadaja tacy ludzie jakis dyrdymalow, potem sie ludzie stresuja, ze po roku nauki nie mowia plynnie w jakims jezyku.
Szybkosc nauki zalezy indywidualnie od kazdego z nas. Ja sie bardzo lubie uczyc jezykow obcych, czytac ksiazki tylko, ze nie mam wcale pamieci. To jest troche syzyfowa praca.
Okres do 6 lat w rozwoju roznych umiejetnosci, w tym jezykowych jest bardzo wazny. Zaczynajac przed tym okresem mozna zostac native speakerem w kazdym jezyku. Ja tez od wczesnego dziecinstwa chcialem sie nauczyc angielskiego i uczylem sie z ksiazek Leona Leszka Szkutnika. Jak bylo napisane tak uczylem sie mowic, szkoda, ze wtedy nikt mi nie wytlumaczyl, ze zasad wymowy angielskiej...
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No co wy,

na przykład użytkownik z etutor anna.zachar to potrafi :)

Od czasu do czasu zaglądam na ranking użytkowników, a tam imponujące wyniki.

Ania każdego dnia poznaje ok 5k słówek.

Dwa miesiące nauki i w bazie zebrała 200 000 rekordów.

To co mi zajęło całe życie innym zajmuje tydzień.

Takim tempem to w 6 miesięcy można opanować nawet wiele języków. :D
kktm
piotr.grela - Ja chyba od dwoch lat mam ponad 30.000 slowek i zwrotow na plusie ( w poczekalni) i nie moge tego wlaczyc do procesu powtorek.
Majac baze 100.000 slow i zwrotow, robiac po 300 powtorek dziennie, sredni dane slowo powtorze tylko raz na rok. Kiedys dodawalem wszystkie slowa ktorych nie rozumialem a znalazlem w ksiazce, w internecie. Przez to dodalem sobie sporo slow, unikalnych, unikatowych, ktorych nigdy w zyciu sam nie uzyje.
O ile mozna znalezc liste wystepujacych pojedynczych slow wedlug czestotliwosci wystepowania, o tyle trudno znalezc taka liste kolokacji...

- 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
tlstar - Niby @anna.zachar potrafi. I co z tego? Wygląda bowiem na to, że klika kompletnie bezmyślnie!! Bo np. w powtórkach jest poza głównym rankingiem (poniżej 4200) :-) :-) :-) Nie sądzę, że jest to dobry sposób nauki. - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.