ZALOGUJ SIĘ

jak skutecznie sie uczyc posługując sie tym programem?

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
jak skutecznie sie uczyc tym programem? co lepiej robic ? lekcje czy moze bardziej skupiać sie na powtórkach
J
janrosiek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

na samym początku podstawa to słówka, ale słówka zapamiętuje się lepiej gdy widzie się je w użyciu w zdaniach, poza tym na pewnym etapie trzeba się zacząć uczyć gramatyki

dlatego polecam uczyć się systematycznie, tz. uczyć się codziennie tej samej ilości słówek, np. 10 (ja uczę się 50) i np. jednej lekcji, a do tego warto dodać ćwiczenia z zapamiętanych słówek przez np. dyktowanie i obrazki
Bilberry
DAD - Dodajesz sobie codziennie 50 nowych słówek? - 12 lat temu
absolwentka - Sporo;) Ja powyżej 20 się nie wychylam. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim zdaniem największą zaletą tego kursu jest właśnie system powtórek dzięki któremu skutecznie się można nauczyć słownictwa. Dlatego ważne jest aby mieć codziennie co powtarzać - np. jakieś 25-50 elementów, co zajmuje około 10-20 minut.
Jeśli chodzi o naukę nowego materiału to zostają lekcje + słówka. Problemem jednak jest to, że ćwiczenia gramatyczne są tylko w lekcjach i nie sposób ich w żaden sposób powtarzać. Dlatego czasami warto wrócić do lekcji i jeszcze raz przeczytać część dotyczącą reguły gramatycznej, żeby sobie utrwalić.
hilbert
Otus - Przecież są ćwiczenia z gramatyki działające na zasadzie powtórek słówek. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

50 slowek dziennie jak to robisz?
K
kimilii

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ważne są lekcje i powtórki ale ustaw sobie powtorki na minimum bo jak nie wykonasz codziennie tych zaplanowanych przez system nazbiera się ich za dużo żeby przerobić tez i lekcje. Podziel sobie godzinę po połowie na lekcje i powtórki i aby systematycznie......... powodzenia
B
barzag

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

zaczynam od lekcji a pozniej robie cała powtorke ,tylko wydaje mi sie ze zrobiłem zbyt duzo lekcji bez powtorek a teraz musze nadrabiac powtorki. zapytałem jak sie skutecznie uczyc bo moze ktos podpowie jakis fajny i zorganizowany sposob
J
janrosiek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam janrosiek- proponuję poczytaj wypisy na forum wg. strony "lamia_wroc",
tam jest opisanych wiele spraw osobistych studentów którzy wcześniej dzielili się swoimi spostrzeżeniami, poczytaj bo warto.

https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/forum/
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/80621-czego_NIE_ROBIC_uczac_sie_angielskiego.html

Pozdrawiam- jkp
jerzy_pozoga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki