ZALOGUJ SIĘ

Czy nie jest dla was za mało ćwiczeń?

12 lat temu
Co nam po teorii bez dużej ilości ćwiczeń? Uczę się właśnie liczby mnogiej rzeczowników, a ćwiczeń muszę szukać na innych stronach - niestety :/ Zaznaczam jednak, że jestem dopiero na piątej lekcji - może potem jest więcej różnych ćwiczeń?
O
ola_domowicz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Te metoda nauki polega na uczeniu się "w naturalny i przyjemny sposób". eTutor opisuje nam ją w "marketingowo"(czyli w dużym skrócie) na stronie głowniej. Możemy przeczytać tam, że gramatyki np. uczymy się poprzez oglądanie filmów "o przygodach Sary, Adama i Leona". Jednakże, wydaje mi się, że w tej metodzie liczb rzeczowników mamy uczyć się głównie poprzez tłumaczenia słowek lub całych zdań (w których rzeczowniki występują), które wykonujemy korzystając z "Powtórek". Uczymy się ich również czytając teksty i niedawno wprowadzone pod presją wielu użytkowników typowe ćwiczenia gramatyczne.

Aczkolwiek, aby skrócić ten porces lub dopasować go do swojego sposobu nauki, w systemie powtórek możesz samodzielnie utworzyć listę rzeczowników których potrzebujesz lub znaleźć potrzebne słówko w słowniku diki i dodać je plusikiem do "Powtórek".

Innymi słowy, w tej metodzie nie uczymy się poprzez robienie typowych ćwiczeń gramatycznych.

Osobiście, uważam że nadal jest za mało ćwiczeń. Jednakże, rozumiem konstrukcję tej metody i nie przeszkadza mi to, bo ćwiczenia (typu napisz liczbę mnogą) można znaleźć gdzie indziej.
TommyTu
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z jednej strony fakt - ćwiczeń (wydzielonych, osobnych) dot. zagadnień gramatycznych nie ma wiele, ale warto zwrócić uwagę, że z gramatyki w powtórkach pojawiają Ci się całe zdania (używające dany czas, konstrukcje gramatyczne, które przerobiłam). warunkiem jest tylko dodanie podczas nauki tych elementów do powtórek.
lamia_wroc
esterka - Właśnie te elementy dodane do powtórek powodują, że gramatykę lepiej opanujemy niż wypełniając oddzielny rozdział z ćwiczeniami. Ja do takich ćwiczeń bym nie wróciła; tutaj system pilnuje, żeby nie zapomnieć tego, co się do powtórek dodało - również gramatyki. A ta gramatyka w zdaniach to są "typowe" ćwiczenia. Ale trzeba być systematycznym. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dla mnie nie brakuje ćwiczeń gramatycznych tylko tych związanych ze słownictwem. Wkuwanie na zasadzie pytanie/odpowiedź jest strasznie nużące.

Brakuje ćwiczeń w ramach których można "pobawić" się słownictwem, a przez to go utrwalić i łatwiej zapamiętać.

Dla mnie to duży minus tej "przyjmnej" metody

Tak więc mają jeszcze duże pole do popisu.
J
jarekjd
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Akurat tych ćwiczeń jest tu pod dostatkiem, poszukaj w zakładce ćwiczenia :) Naliczyłam osie typów krzyżówki, wisielce i inne takie, memory...
O
ola_domowicz
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak dla mnie, tutaj jest bardzo duzo cwiczen i gier jezykowych. Zwlaszcza tych z zakresu slownictwa. A "zakuwanie" slowek mozna zawsze sobie urozmaicic jakimis grami jezykowymi. Nie robic calej listy z danego cwiczenia, tylko czesc. Pozniej reszte. Zreszta system jest gietki mi mozna sobie samemu dopasowac, co czego i kiedy chce sie uczyc. Ja na razie wybieram lekcje i gry jezykowe, a pozniej... zobaczy sie.
H
hannussia

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak dla mnie to jest tu nawet za dużo ćwiczeń zawsze gdy wejdę to mam coś do pracy . Po prostu tu wcale nie mozna się nudzić :)
J
jrekus
absolwentka - Dokładnie. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki