ZALOGUJ SIĘ

najlepsze metody nauki

14 lat temu
jakie sa najlepsze metody nauki,lekcje czy słownictwo co wybrać?
J
juskam7
TopMan - Temat rzeka.
Juz wiele postow zostalo o tym napisanych.
Proponuje poszukac troszke ,moze cos ci pomoze.
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

jedno i drugie. Dużo zależy też od twojego poziomu zaawansowania. Ja więcej przywiązuje uwagi do słownictwa, ale nie zaniedbuję też gramatyki.
walirlan

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja natomiast uważam że powinno się ćwiczyć wszystko razem czyli writing, reading, listening,speaking jednocześnie.
Trudno się uczyć tylko jednej sprawności zaniedbując pozostałe.
Jak powinno się to robić to chyba zależy od każdego z nas indywidualnie. Jesteśmy różni jedni są wzrokowcami inni słuchowcami.
Do tej pory nie znalazłam jakieś powalającej jednej metody.
zacznij od lekcji później ćwicz słówka, gramatykę, ćwiczenia i powtórki. I jak tu już ktoś napisał warto mówić do siebie na głos to czego się uczysz. Bardziej zapada w ucho i ... w serce;))
Ewa_G1967
TopMan - Masz racje ,ale listening tylko jednego lektora nijak sie ma z rzeczywistoscia.
Wielu zapewne wie jak to jest w praktyce:)
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Skuteczne metody nauki zalężą od tego co jest najwazniejsze dla osoby uczacej się .Inaczej bedzie się uczyc osoba która chce wyjechac szybko za granicę i musi nauczyc się porozumiewania czyli w tym przypadku najwazniejsze jest z rozumienie co do mnie mówią.Jesli ktos przygotowuje się do egzaminów lub matury wtedy gramatyka stanowi bardzo ważny priorytet.
Niektórzy native spekerzy zalecają,żeby na poczatku nie przywiazywac zbyt duzej wagi do gramatyki ale poprostu mówic i uczyc się waznych podstawowych zdan i idiomów.Kazdy staje na poczatku przed dylematem co jest najważniejsze?
Najszybciej uczymy się gdy wykorzystujemy jak największą ilosc swoich zmysłów widzimy słuchamy powtarzamy i piszemy wtedy wiedza zapisuje się w pamięci długotrwałej.Biorąc pod uwagę fakt że 75% ludzi to wzrokowcy ważne jest wykorzystywanie pamięci skojarzeniowej i korzystanie z obrazków.Fachowcy twierdzą że na poczatku najważniejsze jest opanowanie 1000 najbardziej popularnych najczęściej uzywanych słów
K
kasja-kaha
TopMan - Zgadzam sie teoria a praktyka to dwie rozne sprawy.
Inny jest zakres nauki do egzaminu,a zupelnie czegos innego uczymy sie przy praktycznym zastosowaniu jezyka.
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki