ZALOGUJ SIĘ

jak działa algorytm wyznaczajacy powtórki,

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Witam, mam pytanie jak działa algorytm wyznaczajacy powtórki, mam własną listę słówek dodanych z Diki. pl, około 350 słówek, ustawiłam sobie najwyższą częstotliwość powtarzania i 1000 powtórek tygodniowo, mimo to system wyznacza mi 35-45 powtórzeń dziennie i w ciągu dwóch tygodni nawet nie przerobiłam całej listy tylko może połowę. Zależy mi na powtarzaniu około 100 słów dziennie tak żeby nauczyć się sprawnie tych 350 słówek. Czy można jakoś ustawić żeby dziennie system wyznaczal mi powtarzanie 100 słów? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Amorada_Ana
parseq - Jakie są liczby podawane po nazwie zakładki "Powtórki" ? (Zakładam, że jest jakaś liczba przed oraz jakaś po znaku "plus".)
Czy wszystkie z dodanych 350 słówek pojawiły się już chociaż raz jako zadanie powtórkowe?

W pomocy eTutor można o Powtórkach poczytac tu: https://www.etutor.pl/help/repetitions
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Prawdopodobnie, jak napisał @parseq, masz jeszcze (w nawiasie) wiele nie przerobionych ani razu elementów, które zaczną pojawiać się systematycznie po pierwszym powtórzeniu. Choć z drugiej strony przy (zaledwie) 350 dodanych elementach rozkładanie ich przez algorytm na 35-45 szt. dziennie, "na oko" wydaje się zupełnie sensowne.
Ustawienie zadania na 1000 powtórek tygodniowo kompletnie na nic nie wpływa: to jest tylko w celu wizualnej informacji w % czy udaje Ci się realizować założone przez siebie zadanie. Podobnie jak. np. założony czas nauki czy liczba przerobionych lekcji.
Jeśli zależy Ci na przerabianiu WŁASNEJ listy słówek dodawanych "ręcznie", to po prostu dodaj ją w całości w "Powtórkach specjalnych" jako "Nowy zestaw list słówek" (nazwij ją jakoś) i wówczas możesz w tym miejscu przerabiać zawarte w niej elementy non stop w całości. I to zarówno z ang. na polski jak i odwrotnie.
T
tlstar
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
parseq - Nie trzeba nawet ponownie dodawać tych 350 słówek do osobnej listy powtórkowej!
Wystarczy taką (nową, dodatkową) listę założyć, dać jej sensowną nazwę, wejść do obecnej domyślnej listy, zaznaczyć właściwe elementy i przenieść/skopiować je do tej założonej, dodatkowej listy. Taką metodą można ćwiczyć (w obie strony!) dowolnie często wybraną listę w ramach powtórek specjalnych. Silnik powtórek będzie z czasem podsuwał te elementy z listy dodatkowej do powtarzania, które będą miały sumarycznie najsłabsze oceny.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
tlstar - Mniej więcej o tym napisałem. @Amorada_Ana wspomniała, że właśnie ma już taką własną listę elementów. Więc może ją od razu "przenieść" W CAŁOŚCI (bez konieczności zaznaczania poszczególnych, wybranych elementów!!) do modułu Powtórek specjalnych. - 5 lat temu
Esency93 - @parseq - czy jest gdzieś jakiś tutorial, który pokazuje takie rzeczy?
Nie wiedziałam, że jest taka opcja "segregowania" powtórek, a byłaby to fajna opcja, która pozwoliłaby mi to wszystko fajnie podzielić, żeby w jednym worku nie leżało, tylko nie wiem czy znajdę jakiś tutorial, czy sam do tego wszystkiego doszedłeś :)
- 5 lat temu
parseq - Tutorial:
https://www.etutor.pl/help/special-repetitions
https://www.etutor.pl/help/adding-words-to-repetitions

Podaj proszę na którym kroku przenoszenia/kopiowania elementów między listami stoisz i szukasz wskazówki.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
Esency93 - Jestem na etapie, że mam wszystko w jednym worku i po prostu robię te powtórki.
Więc taka segregacja mogłaby być świetną opcją.
Dziękuję za linki, na spokojnie sobie przejrzę i zastosuję :)
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki